O pleti - pečující postupy a návody 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.

"... Její pleť v okamžiku ochabla a pokryla se množstvím vrásek. Zdálo se, že mládí odletělo navždy, ale odvar z kvítku, jenž rostl ve vysokohorských jezerech Ťan-šanu, jí navrátil ztracenou krásu..." Toto jsou slova ze staré čínské legendy o princezně jménem Zhenfei, kterou zlý čaroděj proměnil ve stařenu.

Po 40 tém roce života se nám ženám snižuje hladina estrogenu a kolagenu. To se samozřejmě projevuje na pleti, která stárne, vadne. Naše pleť v tomto věku potřebuje všestrannější péči, potřebuje zpevňovat, vyživovat, hydratovat a do hloubky opečovávat proti vráskám.
To vše je důvodem, že my ženy v tomto věku potřebujeme
takovou kosmetiku, která...

Zatímco řada žen bojuje s vráskami pomocí injekci, já se rozhodla jít jinou cestou Z injekcí mám totiž docela slušnou fobii, i z obyčejného očkování jsem vždycky trochu hysterická.

Sluníčko má většina z nás ráda, ale pozor, kam chodí slunce tam patří UV ochrana . Zatímco při aktivním slunění používáme opalovací krémy ( a to je v pořádku), na běžné denní použití ale nejsou vhodné. Jejich ochranné složky totiž brání pleti v přirozené tvorbě vitamínu D, který je pro náš organismus nezbytný a to z dlouhodobého hlediska není...

Za "specialistu" na problematickou pleť považuji speciální bylinnou řadu proti akné Master Herb, která je unikátní tím, že řeší akné nejenom dospívajících, ale specializuje se i na akné zralých žen, které může být způsobené stresem, špatnou životosprávou nebo hormonálními výkyvy a změnami.

Esenciální oleje, výtažky z tibetských léčebných bylin, minerální voda z vysokohorských pramenů.. to je základ přípravků kosmetické péče o pleť Tibetan Herbs (Tibetské byliny) Říká se, že tuto kosmetiku milují šamanky a čarodějky.

Kolagen je základním prvkem buněčné architektury nejen pleti. Hraje klíčovou roli v udržení struktury, pevnosti a odolnosti kůže. Jako základ kožní tkáně také pomáhá udržovat kontury a tvar obličeje.

Zbavte se akné pravidelnou a šetrnou péčí. O zánětlivou pokožku musíte pečovat každý den. Potřebujete ji udržovat čistou, aby se v ucpaných mazových kanálcích nemnožily bakterie. Odstranit přebytečný maz a jemně ji hydratovat.

Je to jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožních onemocnění a jak všichni víme, netýká se pouze " puberťáků a puberťaček.
Nejvýraznějším projevem nemoci je vznik vřídků. Tyto vřídky jsou způsobeny zánětem vývodů mazových žláz, resp. jejich uzavřením.

Arganový olej je patrně nejdražším a nejvzácnějším olejem na světě, je nazýván "tekutým zlatem". Arganovník je strom, který roste na zeměkouli pouze na jednom místě - na jihozápadě Maroka a plodí jednou za dva roky. Rostlina se dokázala přizpůsobit žhnoucímu slunci a absenci vláhy - při hledání vody pronikají její kořeny do písku až do hloubky 30...

Určitě mi dáte za pravdu, že asijské ženy mají výjimečně krásnou pleť, já tedy vždy když vidím tu krásnou sjednocenou barvu, pleť bez šupinek, olupování, bez pupínků. Je taková hladká, hebká, tiše závidím.