Péče o tělo


Transdermální terapie - Fytonáplasti a Fytogely

Lidé trpící bolestmi kloubů, chronickými bolestmi vědí, jak je těžké se jich zbavit. Medikamentózní léčba zahrnuje užívání přípravků pro tlumení bolesti a zmírnění zánětů. Tento způsob léčby často nadměrně zatěžuje a způsobuje problémy jiným orgánům - trávicí trakt, ledviny, játra i srdce. Prostředky lokální terapie a fyzioterapie poskytují často jen dočasnou úlevu. Kostní a chrupavčité tkáně mají bohužel jen slabě vyvinutou krevní síť a léčivé látky se jen s obtížemi dostávají na místo určení. Stále více se do popředí dostává lokální transdermální terapie. 

Od dávných časů až do dnešního dne se v Číně, Koreji a Japonsku k léčbě osteochondrózy, artritidy, artrózy široce využívají léčebné obvazy, obklady a náplasti. Dnes takové "léčebné" náplasti máme možnost využívat i my.  Náplasti pojí dávnou moudrost a poznatky Východní medicíny s moderními inovačními technologiemi Západu.
Základem fytonáplastí je kombinace cenných léčivých bylin a přírodních složek. Působení těchto náplastí je založeno na principu transdermální terapie. Povrch kůže je výbornou přístupovou cestou pro vstup léčivých látek do organismu. Díky této vlastnosti jsou někdy tyto náplasti označovány jako " suché infuze".
Hlavní přednosti transdermálních náplastí - cílený přístup aktivních léčivých látek do organismu - rychlé působení aktivní látky - působí téměř okamžitě- nepřetržitý přísun aktivních složek- absence nepříznivých vlivů na trávicí trakt, játra, ledviny. 

Tělové soli účinně čistí pokožku a odstraňují odumřelé kožní buňky, zpevňují ji, dokonale hydratují a udržují přirozenou hydrobalanci pokožky.

Mají hned 3 účinky:

  1. efektivní mytí pokožky
  2. masáž Vaše těla
  3. fungují i jako exfoliant - peeling

Blahodárné účinky solí jsou známy po staletí, detoxikují tělo, čistí lymfu, odvodňují.

Látky obsažené v mořské soli v kombinaci s teplou vodou snadno pronikají pokožkou, kde dokáží stimulovat látkovou výměnu a také aktivovat a zrychlit oběhový systém. Výsledkem je skvělá detoxikační kúra! Pravidelné používání tělových solí je také velmi účinná prevence zdraví a podpora obranyschopnosti organismu. Jsou účinné při nachlazení a pro celkovou detoxikaci organismu, který je pak odolnější, zdravější a lépe odolává nejen zimním virózám, ale i psychickému vyčerpání a únavě. Výborně podporují imunitu zejména u dětí, které jsou náchylnější a snadno se nachladí nebo vyčerpají či trpí opakovanými dýchacími potížemi a virózami.Soli navíc působí antibakteriálně, a tím urychluje hojení ran a kůži skvěle regeneruje. Z těchto důvodů je pravidelné užívání solí doporučováno pro zlepšení stavu kožních onemocnění a zmírnění jejich nežádoucích projevů, například u lidí trpících lupénkou či atopickými ekzémy. 

Ruce jsou nejen naší vizitkou, ale i zrcadlem našeho věku, zdraví a na jejich vzhledu se odráží náš vztah k sobě samým, jak o sebe pečujeme. Dávno není pravdou, že pěstěnými ručkami se pyšní jen dámy z vyšší společnosti.

  • Pokožka rukou je stejně citlivá jako na obličeji.
  • Nejcitlivější je na hřbetech rukou. Tam je velmi tenká a v podkoží má jen minimum tukové tkáně. I proto rychleji stárne.
  • Na dlaních je pojivové tkáně víc, ale protože zde nejsou chloupky ani mazové žlázy, hůře absorbují jakoukoliv vlhkost.

Přesto, že ruce jsou dennodenně vystavovány mnoha nepříznivým vlivům a pokožka je zde stejně citlivá jako na obličeji, většina z nás věnuje daleko více péče právě obličeji a na ruce často zapomínáme. Pravda je, že si to mnohdy ani neuvědomíme. 

V čem jsou tyto pečující krémy jiné, než ty , na které jsme běžně zvyklé. Stejně jako všechny ostatní přípravky jsou i krémy na ruce tzv. kosmeceutika. Tzn. přípravky, založené na čínských a tibetských bylinných postupech v kombinaci s použitím nanotechnologií .Tyto produkty obsahují velmi vysoké množství účinných látek a jsou navrženy tak, aby pomáhaly při řešení různých stavů kůže a těla. Za každým přípravkem jsou staré léčitelské znalosti, myšlení a historie. 

Zdravé a krásné nohy by měly být bezpochyby ozdobou každého člověka. Za svůj život nachodíme tisíce a tisíce kilometrů. Denně chodíme, stojíme, běháme .. jsou to právě naše nohy, které nás dopravují tam, kam potřebujeme.

Proto by péče o pokožku nohou měla být stejnou samozřejmostí jako je péče o obličej, krk, tělo a ruce. Věnujete jim stejnou péči??

Pokud jste svým nohám někdy dopřáli masáž, pedikúru a pravidelnou péči, určitě jste zjistili, že se Vám zlepšuje nálada, chůze je lehčí a únava ustupuje. Ovšem i péče o nohy má jistá pravidla.

Není žádnou novinkou, že dnes trpí velké procento populace plísňovým onemocněním chodidel a nehtů. Tato o nemocnění nastupují zcela nenápadně a často příznaky zůstávají bez povšimnutí, příznaky jsou připisovány únavě, nepohodlné obuvi. Když zdůrazňujeme, jak je péče o pokožku nohou prospěšná, nesmíme opomenout fakt, že právě zde se nachází ohromné množství bioaktivních bodů spojených s nejrůznějšími částmi těla.

Sprchové gely 

Péče o tělesnou krásu byla, je a bude součástí lidské kultury. Kosmeceutika navazují na to nejčistší, co má člověk z přírody k dispozici, ať už pro ošetřování pleti nebo pokožky těla. 

Pokožka těla je největším absorpčním i detoxikačním orgánem a je třeba jí věnovat zvláštní pozornost. Kosmetické prostředky tiande na péči o pokožku těla jsou díky svému složení a kvalitě skvělou volbou pro každodenní ošetření.