Znáte rozdíl? Kosmetika a kosmeceutika?

12.12.2020

Kosmetika a kosmeceutika - čím se od sebe liší?

Podle obecné definice jsou kosmetické přípravky určené k ošetření vnějších částí těla, pokožky, nehtů či vlasů. Kosmetické produkty nesmí obsahovat žádné složky s léčivým účinkem podobným tomu, jaká mají léčiva.

S pokrokem ve vývoji kosmetických přípravků se na trhu objevují produkty, pro které však tyto definice již nejsou postačující. Nejrůznější krémy, masti, gely či emulze určené pro každodenní používání, nebyly sice léky na lékařský předpis, přesto měly i terapeutické účinky, zvyšovaly účinky léků v případě léčby kožních chorob a hojení ran. Měly také skvělé účinky proti stárnutí.
Tak se některé produkty ocitly mezi kosmetikou a léky.

To přímo vedlo ke vzniku pojmu kosmeceutika. 

Jeho autorem je Albert M. Kligman, profesor dermatologie na Pensylvánské univerzitě.
Čím se tedy liší kosmeceutika od kosmetiky?

Kosmeceutika obsahují aktivní látky, které přímo ovlivňují fyziologické procesy v lidské pokožce.
Právě jejich vysoká koncentrace může vyvolat terapeutický efekt vyplývající z účinkování mechanismů, které nastartovala určitá látka. Podle druhu látky to může být účinek proti lupům, zmírňující ekzémy nebo akné, může stimulovat regeneraci, zvyšovat odolnost pokožky, zmírňovat pigmentové skvrny, strie, celulitidu. Mohou také v různé míře zpomalovat procesy stárnutí kůže.
K jejich výrobě se používají i nejmodernější výzkumy v oboru technologie a farmakologie. Jejich složení je výsledkem vědeckých objevů a mnohaletých zkoušek a výrobní postupy jsou chráněny mezinárodními patenty. Díky tomu je požívání kosmeceutik naprosto bezpečné a výjímečně účinné.
Množství vysoce koncentrovaných aktivních látek s mimořádnými účinky na pleť způsobuje, že kosmeceutika jsou mostem mezi běžnou každodenní péčí a estetickou medicínou. 

V každém produktu najdete hlavní účinnou složku jejíž výjímečné vlastnosti jsou posílené přidáním takových účinných složek, které prospěšné vlastnosti ještě více zesílí. Jejich spojením tak kosmeceutika dosahují nové (výraznější) účinnosti až na úrovni buněk, jejich regenerace a obnovy. 

TianDe, to jsou přípravky, založené na čínských a tibetských bylinných postupech v kombinaci s použitím nanotechnologií. .Tyto produkty obsahují velmi vysoké množství účinných látek a jsou navrženy tak, aby pomáhaly při řešení různých stavů kůže a těla. Za každým přípravkem jsou staré lékařské znalosti, myšlení a historie. Je to spojení:

  • Čínska Medicína
  • Nanotechnologie
  • Synergie energie - jedinečné přírodní komponenty jsou spojeny dohromady, aby se dosáhlo nové úrovně účinnosti, což by nebylo možné, kdyby byly tyto komponenty použity samostatně.
  • Velmi pokročilá biotechnologie - získávání výtažků z exotických rostlin a bylin podléhá přísným pravidlům.
  • Recepty staré čínské medicíny - známé již více než 5000 let, jsou kolébkou medicíny.
  • Zvláštní požadavky na pěstování a sklizeň ..


Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.