Zima a péče o pleť

13.12.2020

Většinu věcí musíme v zimě dělat trochu jinak. Jinak se oblékáme, jinak pečujeme např. o auto. I pleť v zimě má jiné požadavky a zaslouží si jiný přístup.  

Kosmetické přípravky, které používáme v létě, nemusí být v zimním období dostačující a naše pleť může začít strádat. 

Kromě běžných vnějších vlivů jako jsou třeba nečistoty v ovzduší, UV záření jsou to nízké teploty,  časté změny teplot spojené s přechody z mrazu do vytopených místností, které jsou pro pleť zátěží. Mohou ji poškozovat. Pokožka pak začíná být napjatá, ztrácí komfort, často se tvoří šupinky a červené rozšířené žilky.

Pleť je také více náchylná k reakcím a celkově křehká s narušenou ochrannou vrstvou. Abychom tomu zabránili, musíme pleti dodat odpovídající ochranu a dostatečnou výživu, a také místo lehkých hydratačních krémů volit mastnější, výživnější krémy a séra. 

1. Zaměřeno na rty                  

2. Hydratace v zimě?                

3. Ochranný faktor                    

4. Sledujeme změny na pleti

1. Zaměřeno na rty

Lesk na rty nám v zimě stačit nebude. Pokožka rtů je totiž velice tenká a speciálně v zimním období vysychá a má sklony k praskání, protože není "vybavena" mazovými žlázami. Praskání rtů často může zasahovat i do kontur, Potom někdy ani při sebelepší péči nemusí dojít k úplné regeneraci a návratu do původního stavu. A při opakovaném vysychání a praskání rtů mohou jemné vrásky v oblasti kontur úst zůstat. Je tedy opravdu nanejvýš žádoucí používat výživné a ochranné balzámy na rty. 

1. Balzám na rty Pro Botanic - Vitamín E, Bambucké máslo, Kafr, Mentol, Olej z jedle, Lanolin, Kakaové máslo, Měsíček lékařský, Včelí vosk, Karnaubský vosk , Rakytník. Všechny tyto složky se spojily aby pečovaly o tenkou pokožku našich rtů. 

2. - 3. Ovocné balzámy s různými vůněmi ocení hlavně maminky pro své děti. Je to jemná péče o rty s rostlinným voskem. 

4.  Zjemňující balzám na rty Fucoidan - Bambucké máslo, Allantoin a UV filtry je spolehlivou ochranou pro rty jak v létě tak v zimě.

5. Aby naše rty dobře přijímaly účinné ochranné složky balzámů, můžeme svým rtům pravidelně dopřát i masku na rty. je to úžasná doplňková péče pro rty. Masku na rty? Co umí?

Hydratace? Bez obav. Hydratujte svoji pleť !

Přípravky péče o pleť bychom si měly aplikovat asi patnáct minut před odchodem do mrazivého ovzduší ( booster, tonikum, séra, denní krém, můžeme přidat BB krém nebo make-up,- záleží, jak je kdo zvyklý).  Základem je, zvolit si výživnější, hutnější krém, než ten, který používáme v létě. Pozor nic nezkazíte ani tím, že použijete hydratační řadu. Neplatí již, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, že by nám mohly "zmrznout" na obličeji pokud použijete kvalitní kosmetiku. Moderní přípravky, tzv. kosmeceutika ( to Tiande produkty jsou) , totiž nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit.

1. Hydratační krém na obličej Tibetan Herbs  - zajistí pleti okamžitou hydrataci a komplexní výživu. Krém z řady Tibetan Herbs je obohacen o výtažek z legendární houby housnice, která je pro své léčivé vlastnosti velmi ceněná v tradiční východní medicíně. Hydratační krém mimo jiné obsahuje výtažek ze šafránu, vilínu, aloe, hyaluronát sodný a vitamín E . 

2. Regenerující krém s mangostanem posiluje ochrannou vrstvu pokožky. Hlavní stavební složkou unikátního krému je výtažek z plodů exotického stromu mangostan. Vyrovnává barvu pleti, hydratuje a poskytuje pokožce třístupňovou ochranu. Pomáhá zmírňovat projevy stárnutí kůže, vysychání a loupání pleti. Zároveň stahuje póry a pomáhá v boji proti červeným žilkám. 

3. Hydratační krém z ovčí placenty dodá vaší pleti potřebné živiny. Obsahuje výtažek z ovčí placenty, který vyrovnáná hydro-lipidovou rovnováhu pokožky. Skvěle změkčuje a vyživuje pokožku, chrání ji před vysušením a olupováním. Přispívá také k omlazení kůže.

4. Phytocode s cordycepsem a šalvějí zklidňuje a chrání pleť před UV zářením Tento krém dokonale zvláčňuje suchou a těžce namáhanou pokožku. Fytoestrogeny obsažené v šalvěji obnovují mladistvý vzhled pleti a zabraňují vzniku vrásek. Přírodní antioxidanty v krému zabraňují vzniku akné a mají protizánětlivý účinek. Phytocode poskytuje navíc ochranu před škodlivým UV zářením, které kromě letních měsíců hrozí i v zimě. Krém neobsahuje parabeny ani barviva. 

3. OCHRANNÝ FAKTOR.

Spousta z nás v zimě zapomínáme  na nebezpečné UV záření a většina si ani nevzpomene na krémy s ochrannými UV filtry. Hlavně potom ženy, které mají více citlivou pleť se sklonem k pigmentaci by si měly dávat pozor. I v zimě je třeba pleť si chránit, zejména potom tehdy, kdy víte, že Váš pobyt venku bude delší. 

Pleťová řada Phytocode obsahuje přirozený ochranný faktor, Phytocode - "zelená" kosmetika

Sledujeme změny na pleti

Se změnami počasí a teplotními výkyvy se mění i nároky naší pokožky. Ta si říká o větší míru hydratace a výživy, proto je dobré vždy přehodnotit péči podle aktuálního stavu pleti, Nebojte se v zimě používat přípravky pro suchou a citlivou pleť, i když na ni v jiných ročních obdobích netrpíte.

Využívejte více doplňkové péče, jako jsou séra, kúry, jedenkrát týdně vyživujte pleť speciální pleťovou maskou a používejte denní i noční krém. !!! POZOR NIKDY NEZAPOMÍNEJTE NA OČNÍ OKOLÍ !!! Používejte zásadně krémy určené pro oční okolí. 


Nejste si jisté jakou péči zvolit právě teď pro Vás? 

Nevadí. Vyplňte si dotazník a Vaše odpovědi zkonzultuji s profesionální kosmetičkou.

Společně pro Vás připravíme to pravé právě pro Vás.

Prosíme o spolupráci, odpovídejte pravdivě. Dobře vyplněný dotazník nám umožní lépe poznat Vaši pleť a zvyklosti při používání kosmetických přípravků.

Potom budeme moci doporučit ty nejvhodnější přípravky a sestavit tu nejlepší péči na míru, která přinese výsledky.

Byl Vám článek přínosem? Zanechte nám v komentáři Vaše postřehy, případné dotazy díky kterým můžeme připravit další zajímavé povídání. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.