Zdraví pro ženy díky intimní hygieně?

15.12.2020

Pro většinu z nás je naprosto přirozené starat se o svůj vzhled. Pečlivě si vybíráme přípravky, které pečují o naši pleť , pokožku těla, vlasy. Ale věnujeme stejnou pozornost i našemu zdraví? Našemu intimnímu zdraví?

Spoustu z nás dokáží potrápit různé ženské neduhy, výtoky, mykózy, cysty, myomy . Stěžujeme si na bolestivou a dlouhou menstruaci, obtíže spojené s menopauzou. Velice často bojujeme s únavou, nespavostí a to nemluvím o zhoršující se kvalitě sexuálního života.

Lékařské statistiky týkající se ženského zdraví jsou více jak děsivé - zdravá žena prakticky neexistuje. 

Proč to tak je?

My ženy většinou stále toužíme být dokonalé matky, manželky, hospodyňky, ale zároveň na svá bedra bereme úlohu úspěšných podnikatelek, vykonáváme časově náročná povolání ( 12ti hodinové směny, noční směny) a to vše s sebou nese obrovskou zátěž, často i velkou dávku stresu, která se na nás podepisuje.

My za to platíme potom tím nejdražším - svým zdravím.

Neumíme poslouchat signály našeho těla ,nerespektujeme naše cykly a potom se divíme. "Kde, že se to vlastně vzalo?"

Ale pozor to není jenom naše chyba. Vždyť celé roky nás každý ( bohužel často i včetně lékařů) ubezpečuje jak je to vlastně "normální" mít: pálení, výtoky, nepravidelnou, dlouhou, silnou a bolestivou menstruaci, mastný lesk nebo nadměrný výskyt akné v obličeji , prudké výkyvy hmotnosti, bolesti v podbřišku. Koneckonců trpí tím "všechny" naše kamarádky .?!

A tak naše tělo sice hlásí problém, ale my jej neslyšíme, často ani nechceme slyšet, protože .... přece musíme být dokonalé manželky, mámy, pracovnice, podnikatelky ... a na toto "nemáme čas"  

Ale co s tím? Co tedy můžeme udělat abychom byly navzdory všemu tomu shonu, práci a povinnostem zdravé??

Já už svou cestu objevila, možnost jak své tělo zharmonizovat, jak své ženství probudit a především, dát do pořádku. Zjistila jsem, že naše ženské zdraví výrazně ovlivňuje způsob jakým se chováme ke svým intimním partiím. Skutečnost, že na nejcitlivější partie svého těla dáváme produkty, které naše zdraví a náladu ovlivňují více, než jsem si kdy uměla představit. Že intimní hygiena neznamená jen pocit čistoty, ale především zdravé prostředí vagíny, že používáním kvalitní intimní hygieny výrazně ovlivňuji celkové zdraví svého těla.

Mimochodem, víte, co obsahují běžně dostupné vložky z drogerie?

My ženy si myslíme, že vložky a tampony se standardně vyrábí především z bavlny. Ve skutečnosti jsou však hlavní součástí běžných intimních potřeb většinou syntetické nebo polosyntetické materiály (jako např. rayon - neboli umělé hedvábí či viskóza), jejichž základem je celulóza. Bavlnou se pokrývá například jádro vložky, jejíž spodní část tvoří plast.

Výrobci, ale kromě těchto materiálů obohacují potřeby intimní hygieny dalšími látkami jako absorbenty pro účinnější zadržování tekutiny nebo parfemací pro boj se zápachem. Všechny tyto složky však mohou na ženu a její zdraví působit velmi negativně. A pozor, sliznice intimních partií jsou díky svému tenkému povrchu daleko citlivější a dokáží snadno absorbovat větší množství chemikálií než pokožka našeho těla.

Bylinné vložky (obklady) jsou zdravější.

Ženská bylinná napářka je známá stovky let napříč celým světem. Její účinky nemají vědecké ověření, ale příběhy žen, které ji praktikují hovoří jasně o tom, jak pozitivně na ně působí. Jde o jednoduchý a velice funkční způsob, jak sladit menstruační cyklus, odstranit PMS a jeho neblahých projevů, k čištění dělohy a tím i menstruační krve. A na stejném principu fungují i bylinné unikátní vložky - obklady. Je to metoda takzvané transdermální terapie, kdy se účinné látky (směs bylin podle starodávných receptur léčitelů) vstřebávají přímo do ženské sliznice a pečují tak o zdraví ženy. 

Již více jak čtyři roky používám produkty intimní hygieny, které jsou založeny na přírodní bázi a znalostech bylin. V Číně se totiž již po staletí praktikuje "věda pěstování života" (toto spojení se mi moc líbí) Tradiční Čínská Medicína. Je to obrovská nauka o životě, lidském těle, jeho principech, o bylinkách, přírodě, harmonii, rovnováze. Díky recepturám starých léčitelů Číny, Tibetu a Altaje mám k dispozici přípravky, které pečují především o mé zdraví a teprve potom o mé kalhotky. Tyto bylinné obklady si dokáží poradit např. s bolestivou menstruací, PMS syndromem, umí pomoci s návaly, dodávají mi energii. 

Používám bylinné vložky s unikátní kombinací bylin, jejíž patentovaná formule je přísně chráněna farmakology v Číně. 

VÍM, ŽE: 

Vím, že: Bylinné vložky (obklady) Tiande jsou sestaveny podle receptur Tradiční Čínské Medicíny. 

Obsahují bylinné koncentráty, které jsou zpracovány technologií čerstvě řezaných bylin. Díky tomu je koncentrace účinných látek 70 - 80%, což je mnohem více než v nejsilnějších tinkturách a nálevech.

Na rozdíl od běžných vložek nejsou vyráběny z odpadních materiálů, Nejsou běleny chlórem. 

Fytomembrány vložek jsou vyráběny speciální technologií, povrch vložek je napuštěn patentovanými bylinnými extrakty, které jsou připraveny podle starých receptur dynastie Tang.


Vím, že: Vložky ( bylinné obklady) tianDe - jsou především suchý bylinný zábal a teprve pak - vysoce kvalitní hygienické prostředky. Vložky mají dvojí účinek Aromaterapie a Energoterapie.

Aromaterapeutické účinky jsou zajištěny díky unikátní kombinaci bylin - složky čínských bylin aktivně působí na sliznice pohlavních orgánů- vstřebávání aktivních látek přes sliznice je intenzivnější, než přes pokožku - přispívají tak k normalizaci flóry, k odstranění nepohodlí, podráždění a zápachu.

Energoterapeutické působení - bioaktivní složky, mají vliv na stav celého organismu- podporují rovnoměrný tok životní energie čchi- když je proudění čchi v organismu obnoveno, dochází k podpoře zdraví - bylinky posilují imunitní systém, zlepšují celkový stav organismu. 


Vím, že: Bylinné obklady , které používám obsahují 19 - 49 bylinek. Že ve všech obkladech najdu bylinku Anděliku čínskou. Že: Andělika čínská - V tradiční medicíně Číny, Mongolska, Indie je nazývána "ženský ženšen", "ženská rostlina" a "královna čínských bylin"- působí na meridiány srdce, jater, sleziny, tonizuje, posiluje krev, reguluje menstruaci, zmírňuje bolest. Velký pomocník při léčbě gynekologických poruch, klimakterických změn a hormonálních poruch. Vím, že jsem našla cestu, díky které jsem si vyřešila řadu ženských obtíží. Díky jiné kultuře a přijetí faktu, že na intimní hygieně stojí moje zdraví ženy o sebe pečuji každý den. Vím, že to za mě nikdo jiný neudělá.

Díky bylinným obkladům řeším své ženské zdraví celostně, řeším příčiny nikoli důsledky a díky bylinným obkladům pečuji o své tělo jak si zaslouží, v souladu s jeho potřebami.

Odměnou mi jsou konec trápení s bolestivou menstruací, vyřešené pooperační gynekologické obtíže a přechod? Ten také zvládám lépe, něž spousta mých vrstevnic. 

Chcete se dozvědět více? 

Užívání bylinných obkladů má svá pravidla s ohledem na potřeby každé ženy. 

Máte zájem o konzultaci?

Vyplňte formulář a do 24 hodin se s Vámi spojí konzultantka 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.