„Všelék - kořen života“ to je Ženšen

09.07.2021

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Obyčejní lidé  často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod.
Ženšen pravý je ceněný pro svůj kořen s obsahem tzv. ginsenosidů, nazývaných také panaxosidy.

Jde o komplex saponinových glykosidů. V jeho složení najdeme i polysacharidy (ginsan), aminokyseliny (kyselina glutamová, leucin, arginin), peptidy, flavonoidy, minerální látky (draslík, železo, fosfor, vápník, měď), vitamíny (B1, B2, B12, E a PP), kyselinu salicylovou aj.
A je to právě kořen šestiletého ženšenu, který má nejvyšší obsah těchto účinných látek. 

Ženšen symbol dlouhověkého života. Dlouhou dobu byl ženšen pravý natolik vzácný a ceněný, že k němu měli přístup pouze panovníci a aristokracie.

I já jsem objevila kouzlo ženšenu. A to díky produktům, které jsem začala používat pro péči o pokožku i vlasy. A protože mi produkty sedly a pomáhají, přišla jsem mu doslova na chuť. Výtažek z ženšenu pravého se v kosmetickém průmyslu používá pro své omlazující účinky. Extrakt z kořene ženšenu pravého stimuluje mikrocirkulaci v pokožce, ale také např. zlepšuje výživu vlasových folikulů, snižuje vypadávání vlasů, předchází tvorbě lupů (to je můj boj) - prostě je to po všech stránkách výborný parťák pro řešení celé řady obtíží. 

A které produkty mám vyzkoušené a mohu doporučit? 

Ve všech těchto produktech najdeme šestiletý ženšen, který  je pro fytoterapeutické účely nej... je plně vyzrálý a právě v tomto stáří má maximální sílu.


Vyživující šampon s kořenem ženšenu

Extra obnova a vitamínová výživa

Zaměřen na obnovu struktury vlasů. 

  

Šampon na padající vlasy Master Herb

Byl speciálně vyvinut podle unikátního receptu čínské fytoterapie. V jeho složení jsou rostliny obsahující fytoestrogeny, které mají schopnost zastavit atrofii vlasových cibulek a aktivovat růst vlasů. Vlasy nebudou nadměrně padat díky speciálnímu obsahu šamponu. 

Balzám na poškozené vlasy Master Herb

Nasytí vlasy výživou a vitamíny! Chrání před vnějšími vlivy, usnadňuje úpravu vlasů a je vhodný pro všechny typy vlasů.
Krém na ruce Zlatý ženšen 

 Používáním tohoto přírodního krému s extraktem z ženšenu ochráníte pokožku rukou před nepříznivými vnějšími vlivy. Je to aktivní výživa, hydratace , skvěle se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty. 
Revitalizační šampon s kořenem ženšenu 

Zaměřen nejen na regeneraci vlasů, ale také na citlivou pokožku hlavy - zmírňuje podráždění a svědění 

Balzám na padající vlasy Master Herb 

Je tu pro zvýšení účinku šamponu a ochraně vlasů před vnějšími vlivy.

Používat kondicionéry a balzámy je velice důležité.  

                                                                             

Maska - aktivátor růstu vlasů Bio Rehab

Speciální složení této přírodní masky zastavuje vypadávání vlasů, intenzivně vyživuje a zpevňuje vlasy, dělá vlasy hustší a silnější. Unikátní receptura masky pomáhá zvyšovat aktivitu vlasových folikulů, zpevňuje kořínky a urychluje růst vlasů                                                                        

Zubní pasta Zelený čaj a ženšen

Zubní pasta s vysokým obsahem přírodních látek má preventivní účinky: Zpevňuje a chrání dásně. chrání před vznikem usazenin a zubního kamene. Obsahuje přírodní antibakteriální složky extraktu ze zeleného čaje a mentolu. Extrakt z kořene ženšenu Sanchi pomáhá normalizovat metabolické procesy v tkáních parodontu. 

Regenerační balzám na vlasy s extraktem ženšenu 

Ochranná vrstva vlasů - klíčový element krásy našich vlasů. Balzám vlasy chrání před vnějšími vlivy a brání ztrátě vlhkosti. 

Šampon na šedivějící vlasy Master Herb 

Vrací vlasům mládí. Pokud začneme včas dodávat pokožce hlavy a vlasovým folikulům nedostatkové stopové prvky a vitamíny, které jsou zde obsaženy v aktivních složkách můžeme odsunout proces šedivění.                                                           

Tonikum na podporu růstu vlasů Bio Rehab 

Díky speciálnímu složení toto přírodní tonikum přivede vaše vlasy do fáze růstu, aktivuje mikrocirkulaci ve vlasové pokožce, zlepšuje výživu vlasových folikulů a normalizuje funkci mazových žláz. Je navrženo tak, aby se zabránilo zvýšenému vypadávání vlasů.

Maska na vrásky kolem očí se 100% kolagenem 

Viditelně vyhlazuje vrásky kolem očí, pozitivně působí na tonus pleti a obnovují její elasticitu. Hydratuje a vyživuje, aktivně pomáhá zmírňovat příznaky únavy. Maska na vějířky kolem očí dlouhodobě zpomaluje změny související se stárnutím.


Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?