Vrstvení přípravků pro dokonalou pleť, aneb objevila jsem layering

15.12.2020

Ráda se inspiruji u odborníků.

Když se v jednom z rozhovorů zeptala reportérka vývojářky kosmetiky, paní Lenky Průšové ( expert v oblasti výzkumu a vývoje finálních forem produktů v oblasti kosmetiky, zdravotnických prostředků a léčiv) .Jak se stavíte k asijským kosmetickým produktům a postupům v péči o pleť (postupné vrstvení produktů s různým složením a působením na pleť)? Její odpověď byla:

"Kladně. Asie je v péči o pokožku hodně napřed. I já doporučuji odlíčit micelárkou, dočistit tonikem, aplikovat sérum, aplikovat krém, aplikovat dekorativní kosmetiku. Též je to ve své podstatě vrstvení. Oni to jen dotáhli do mnohem větší dokonalosti. Loni se mi dostala do ruky statistika, že průměrná korejská žena ze střední třídy stráví péčí o svou pleť denně 1 hodinu a 40 minut. Večer odlíčení a ošetření mělo 11 kroků".

Když jsem si onehdy povídala s kamarádkou kosmetičkou a líčila jí jak jsem se naučila o pleť "na stará kolena" pečovat povídá. "Jé super, layering". "Co?" Koukala jsem na ni se slovy. "To neznám, to ještě nepoužívám" - Smích. " To je Tvoje vrstvení, to právě děláš". Aha, když já ty cizí výrazy nějak nepobírám. Ale vlastně díky ní dnes už vím, že tímto výrazem se označuje vrstvení kosmetických přípravků.

Kosmetická metoda layering spočívá v ranním a večerním vrstvení různých prostředků odličovacích, čistících a hydratačních v určitém metodickém sledu. Když jsem s tím začínala, upřímně jsem si říkala, jak ta pleť po tolika přípravcích bude vypadat? Nebude toho příliš?

Dnes už mohu s jistotou říct, že určitě ne, naopak moje pleť je na tom lépe, než "zamlada".

Lenka Průšová je expertem v oblasti vývoje finálních forem produktů na poli kosmetiky, zdravotnických prostředků a léčiv. 

A jak to tedy dělám já? Samozřejmě mám svou značku kosmetiky. Určitě není dobré používat přípravky tzv, "každý pes jiná ves".   

1.krok

Čištění - hodně jsem si oblíbila tuto micelární vodu s fytokomplexem. Říkám jí důvěrně "kamarádka micelárka" No, ještě před několika málo lety bych řekla ... "Micelární voda? Co to jako je??" Dnes říkám ... "Super věcička" - ideální kosmetický přípravek. Stačí nanést malé množství na vatový tampon a krouživými pohyby odstranit z obličeje make-up či nečistoty. Aktivní složky přípravku: micely jako magnet přitahují nečistoty, nadbytečný maz a částice make-upu. Fytokomplex na bázi chmele, heřmánku, koňského kaštanu, lískových oříšků, tymiánu, rozmarýnu a olivy - jemně pečuje o pokožku, zklidňuje a zabraňuje zarudnutí. 2. krok

Čištění - Omyji obličej jemným jemnou čistící pěnou (já si vybrala VitaDerm - je totiž vhodná i pro citlivou pleť) Aby čištění bylo šetrné a zároveň efektivní pomáhám si přírodní houbou "Konjac" - to je produkt rostlinného původu, určený péči o pleť obličeje. Jemně a důkladně čistí póry bez poškození pokožky. A pak opláchnu vlažnou vodou (to dodá pleti elasticitu).

3. krok - tonizace

Po čištění se aplikuje tonikum. Tonikum zvlhčuje pokožku a připravuje ji tak na snazší pronikání následných kosmetických přípravků, tedy vrstev.

- třeba toto - Regenerační tonikum s mucínem hlemýžďů 4. krok - aplikace séra, esence.

Na řadě je sérum, které je koncentrovanější a účinnější než krém. Séra obsahují desetinásobně vyšší množství aktivních látek než krémy. Poskytují pleti supernasycenou výživu, čímž urychlují regenerační procesy a udržují mladost buněk.


5. krok - krémy

Záměrně píši krémy. Krém na oční okolí. Na oční okolí nezapomínám, vždy používám a Vám radím to samé používat na oční okolí krém, který je speciálně pro citlivou pokožku kolem očí. Ráno použiji denní krém a při večerním rituálu noční krém. 

Tak a nyní mám připravenou pleť na konečnou úpravu, líčení.

Zdá se Vám toho moc? Věřte mi, vůbec ne. Vážně nemusíte zbytek života trávit v koupelně. Tyto kroky mi zaberou jen 7 - 10 minut.

A toto opakuji ráno a večer. Tak jak tedy naložíte s layeringem Vy?

Něco si z něj okopírujete do své každodenní kosmetické rutiny?

A jaká vlastně je ta Vaše kosmetická rutina ? Napište, zajímáte mě!


Chcete vědět více? Poradit?

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.