V létě trpí i rty. Jak mít i v létě svůdné rty?

24.06.2021

Rty jsou nepříznivým vlivům vystavovány neustále. Ať je zima nebo léto, ať jsou suché nebo vlhké.  

Rty toho o nás prozradí víc, než si myslíme.                            Odráží se na nich nejen nepříznivé vlivy počasí, ale také stav organismu.                                                                                              A upřímně, suché, popraskané nebo oteklé rty nejsou nic příjemného. 

PROČ SE RTY SPÁLÍ SLUNCEM?                                                                                  

Tkáň rtů je tenká a obsahuje méně melaninu než zbytek naší pokožky. A je to právě melanin, který chrání pokožku před UV zářením. 

JAK POZNÁTE, ŽE MÁTE SPÁLENÉ RTY?

U pokožky je to jednoduché, zčervená. Ale naše rty růžové nebo červené jsou, může být tedy těžší zjistit, že jsou spálené  jen pouhým okem. 

Příznaky spálených rtů: extra zarudnutí, otok, bolest, nepohodlí, odlupování nebo tvorba puchýřů CO NA RTY SPÁLENÉ SLUNCEM?

 • Použijeme studený obklad, abychom minimalizovali otoky a nepohodlí
 • Aplikujeme přípravky, které pomohou se zarudnutím a otoky, několikrát denně. Mazat, mazat a mazat - zpočátku mohou být masti méně pohodlné, protože mohou držet teplo, ale udržují rty namazané při hojení, aby se minimalizovalo loupání a popraskání.
 • Udržujeme rty zvlhčené aloe nebo silnějším krémem.

Nejlepším způsobem, jak si chránit rty je, zabránit jejich spálení sluncem. Prevence má cenu léčby.

Korejci věří, že produkty péče, dekorativní a léčivá kosmetika jsou neoddělitelné. Proto je každý produkt vytvářen na základě účinných složek (oleje, extrakty, extrakty a esence) s využitím moderních technologií. Zároveň je velmi důležité pohodlí a komfort používání.


Exfoliujte, je to nejen skvělý pocit!
Peeling pokožky kdekoli na  těle pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu nových kožních buněk. 

To platí i pro naše rty! 

Odstranění bariéry odumřelých kožních buněk usnadňuje vstřebávání hydratačních produktů kůží. 

 Maska a peeling na rty "Pěnivý koktejl"

 • Čistí pokožku rtů.
 • Exfoliuje keratinizované váhy.
 • Podporuje hydrataci a regeneraci.

Produkt účinně čistí pokožku, pomáhá odlupovat odumřelé šupiny pokožky a také podporuje hydrataci a zotavení. 

Recept na exfoliantovou masku byl vyvinut v zemi, kde každý ví o pečlivé osobní péči - v Koreji. Spolu s inovativními přísadami (zvlhčující komplex "Aquasil" a absorpční bentonit) obsahuje složení přírodní komplex rostlinných výtažků: broskev, papája, zimolez japonský, perilla (čínská bazalka), kořen pivoňky, japonský pepř, japonská kopí, bílá vrbová kůra .ŽIVÁ VODA PRO KRÁSU RTŮ

Věděli jste, že voda tvoří až 70 % celkové hmotnosti lidského těla? Jakmile tělu neposkytnete dostatek tekutin, dá vám to jasně najevo. Nejen, že své tělo trápíte zevnitř (bolest hlavy, dehydratace), ale nedostatečný příjem čisté vody se odrazí i na rtech, které jsou najednou suché a popraskané. 

Nedostatečně chráněné rty jsou to první, co si na slunci bez všimnutí spálíte. Může za to tenká kůže, skrze kterou proniká UV záření velmi rychle. Mějte proto vždy v kapse ochrannou tyčinku na rty.

Nezapomínejte ani na následnou péči po návratu domů.  

Zjemňující balzám na rty Fucoidan 

Hlavní složkou je fucoidan, polysacharid obsažený v hnědých řasách Leminaria japonica. 

Tyto řasy právě díky fucoidanu při odlivu neuschnou, neumírají. Sliz, kterým jsou pokryty, je chrání před ničivým vlivem žhnoucího slunce, suchého větru a dalších ataků zvenčí. A tak byly objeveny překvapivé hydratační účinky fucoidanu, který v tomto směru dokonce předčí i kyselinu hyaluronovou. 

Spolu s ostatními složkami má tento balzám skutečně fantastické účinky na naše rty. 

O jejich blaho pečují další složky: Bambucké máslo - ochranné a zvláčňující účinky, silné regenerační účinky 

Allantoin - ideální pro hojení tkání, rychlá regenerace kožních buněk

UV filtr - chrání před UVA zářením, brání předčasnému stárnutí buněk.

Skvělá sestava pro ochranu našich rtů co říkáte. A to ještě nevíte, že tohoto malého pomocníka můžete využít kdekoli na těle, na hrubou dehydratovanou pokožku.

Balzám na rty Pro Botanic je obohacen o přírodní oleje:

 • výborně hydratuje, zjemňuje rty, zbavuje pocitu suchosti a pnutí
 • chrání proti negativním vlivům okolního prostředí
 • znamená rychlou pomoc pro popraskané rty
 • bojuje proti vysoušení rtů.

AKTIVNÍ SLOŽKY:

Vitamín Е - Bambucké máslo - Kafr - Mentol - Jedle - Lanolin - Kakaové máslo - Měsíček lékařský - Včelí vosk - Karnaubský vosk - Rakytník 

Chcete vyzkoušet a dozvědět se více, jak pečovat o pokožku rtů? Jaké přípravky jsou vhodné v létě, jaké potom v zimě a proč? Chcete objednat? Objednat s případnou slevou? 

Extra balzám na rty 

Vysoce účinný Extra balzám, určen k prevenci a urychlení boje proti infekcím, virům a jejich následkům. Díky unikátní kombinaci složek, má antiseptické, antivirové a lokální analgetické vlastnosti, snižují zarudnutí a zklidňují podráždění.

 zmirňuje zarudnutí a zklidňuje podráždění

 • podporuje hojení, zvláčňuje a regeneruje
 • pomáhá regenerovat přirozenou ochrannou kožní bariéru rtů
 • funguje jako prevence vzniku oparu na rtech
 • chrání pokožku před škodlivým UV zářením

Aktivní složky: 

Vitamín E - Panthenol - Olej z cemeliny - Slunečnicový olej - Sójový olej - Jedlový olej - Včelí vosk -Karnaubský vosk - Ricinový olej - Kandelilový vosk - Kokosový olej - Esenciální olej z čajovníku - Eukalyptový éterický olej - Japonská máta - Komplex TOCOBIOL


 

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Obyčejní lidé často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod.
Ženšen pravý je ceněný pro svůj kořen s obsahem tzv. ginsenosidů, nazývaných také panaxosidy.

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.