V létě trpí i rty. Jak mít i v létě svůdné rty?

24.06.2021

Rty jsou nepříznivým vlivům vystavovány neustále. Ať je zima nebo léto, ať jsou suché nebo vlhké.  

Rty toho o nás prozradí víc, než si myslíme.                            Odráží se na nich nejen nepříznivé vlivy počasí, ale také stav organismu.                                                                                              A upřímně, suché, popraskané nebo oteklé rty nejsou nic příjemného. 

PROČ SE RTY SPÁLÍ SLUNCEM?                                                                                  

Tkáň rtů je tenká a obsahuje méně melaninu než zbytek naší pokožky. A je to právě melanin, který chrání pokožku před UV zářením. 

JAK POZNÁTE, ŽE MÁTE SPÁLENÉ RTY?

U pokožky je to jednoduché, zčervená. Ale naše rty růžové nebo červené jsou, může být tedy těžší zjistit, že jsou spálené  jen pouhým okem. 

Příznaky spálených rtů: extra zarudnutí, otok, bolest, nepohodlí, odlupování nebo tvorba puchýřů CO NA RTY SPÁLENÉ SLUNCEM?

 • Použijeme studený obklad, abychom minimalizovali otoky a nepohodlí
 • Aplikujeme přípravky, které pomohou se zarudnutím a otoky, několikrát denně. Mazat, mazat a mazat - zpočátku mohou být masti méně pohodlné, protože mohou držet teplo, ale udržují rty namazané při hojení, aby se minimalizovalo loupání a popraskání.
 • Udržujeme rty zvlhčené aloe nebo silnějším krémem.

Nejlepším způsobem, jak si chránit rty je, zabránit jejich spálení sluncem. Prevence má cenu léčby.

Korejci věří, že produkty péče, dekorativní a léčivá kosmetika jsou neoddělitelné. Proto je každý produkt vytvářen na základě účinných složek (oleje, extrakty, extrakty a esence) s využitím moderních technologií. Zároveň je velmi důležité pohodlí a komfort používání.


Exfoliujte, je to nejen skvělý pocit!
Peeling pokožky kdekoli na  těle pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a podporuje tvorbu nových kožních buněk. 

To platí i pro naše rty! 

Odstranění bariéry odumřelých kožních buněk usnadňuje vstřebávání hydratačních produktů kůží. 

 Maska a peeling na rty "Pěnivý koktejl"

 • Čistí pokožku rtů.
 • Exfoliuje keratinizované váhy.
 • Podporuje hydrataci a regeneraci.

Produkt účinně čistí pokožku, pomáhá odlupovat odumřelé šupiny pokožky a také podporuje hydrataci a zotavení. 

Recept na exfoliantovou masku byl vyvinut v zemi, kde každý ví o pečlivé osobní péči - v Koreji. Spolu s inovativními přísadami (zvlhčující komplex "Aquasil" a absorpční bentonit) obsahuje složení přírodní komplex rostlinných výtažků: broskev, papája, zimolez japonský, perilla (čínská bazalka), kořen pivoňky, japonský pepř, japonská kopí, bílá vrbová kůra .ŽIVÁ VODA PRO KRÁSU RTŮ

Věděli jste, že voda tvoří až 70 % celkové hmotnosti lidského těla? Jakmile tělu neposkytnete dostatek tekutin, dá vám to jasně najevo. Nejen, že své tělo trápíte zevnitř (bolest hlavy, dehydratace), ale nedostatečný příjem čisté vody se odrazí i na rtech, které jsou najednou suché a popraskané. 

Nedostatečně chráněné rty jsou to první, co si na slunci bez všimnutí spálíte. Může za to tenká kůže, skrze kterou proniká UV záření velmi rychle. Mějte proto vždy v kapse ochrannou tyčinku na rty.

Nezapomínejte ani na následnou péči po návratu domů.  

Zjemňující balzám na rty Fucoidan 

Hlavní složkou je fucoidan, polysacharid obsažený v hnědých řasách Leminaria japonica. 

Tyto řasy právě díky fucoidanu při odlivu neuschnou, neumírají. Sliz, kterým jsou pokryty, je chrání před ničivým vlivem žhnoucího slunce, suchého větru a dalších ataků zvenčí. A tak byly objeveny překvapivé hydratační účinky fucoidanu, který v tomto směru dokonce předčí i kyselinu hyaluronovou. 

Spolu s ostatními složkami má tento balzám skutečně fantastické účinky na naše rty. 

O jejich blaho pečují další složky: Bambucké máslo - ochranné a zvláčňující účinky, silné regenerační účinky 

Allantoin - ideální pro hojení tkání, rychlá regenerace kožních buněk

UV filtr - chrání před UVA zářením, brání předčasnému stárnutí buněk.

Skvělá sestava pro ochranu našich rtů co říkáte. A to ještě nevíte, že tohoto malého pomocníka můžete využít kdekoli na těle, na hrubou dehydratovanou pokožku.

Balzám na rty Pro Botanic je obohacen o přírodní oleje:

 • výborně hydratuje, zjemňuje rty, zbavuje pocitu suchosti a pnutí
 • chrání proti negativním vlivům okolního prostředí
 • znamená rychlou pomoc pro popraskané rty
 • bojuje proti vysoušení rtů.

AKTIVNÍ SLOŽKY:

Vitamín Е - Bambucké máslo - Kafr - Mentol - Jedle - Lanolin - Kakaové máslo - Měsíček lékařský - Včelí vosk - Karnaubský vosk - Rakytník 

Chcete vyzkoušet a dozvědět se více, jak pečovat o pokožku rtů? Jaké přípravky jsou vhodné v létě, jaké potom v zimě a proč? Chcete objednat? Objednat s případnou slevou? 

Extra balzám na rty 

Vysoce účinný Extra balzám, určen k prevenci a urychlení boje proti infekcím, virům a jejich následkům. Díky unikátní kombinaci složek, má antiseptické, antivirové a lokální analgetické vlastnosti, snižují zarudnutí a zklidňují podráždění.

 zmirňuje zarudnutí a zklidňuje podráždění

 • podporuje hojení, zvláčňuje a regeneruje
 • pomáhá regenerovat přirozenou ochrannou kožní bariéru rtů
 • funguje jako prevence vzniku oparu na rtech
 • chrání pokožku před škodlivým UV zářením

Aktivní složky: 

Vitamín E - Panthenol - Olej z cemeliny - Slunečnicový olej - Sójový olej - Jedlový olej - Včelí vosk -Karnaubský vosk - Ricinový olej - Kandelilový vosk - Kokosový olej - Esenciální olej z čajovníku - Eukalyptový éterický olej - Japonská máta - Komplex TOCOBIOL


 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?