Trápí vás citlivá pleť? Vsaďte na "fytoštít"

08.12.2020

S citlivou pletí se během svého života setkají až 2/3 žen.

Citlivost se může projevit u každého typu pleti a v kterémkoli věku. Řešením může být kosmetická řada Vita Derm.

Řada přípravků Vita Derm zajistí Vaší pleti plnohodnotnou víceúrovňovou péčí. Je vyvinuta přesně pro potřeby citlivé pokožky.

Najdete v ní 4 šetrné produkty, se kterými zvládnete každodenní ošetření pleti. Ta zůstane klidná, hydratovaná a jemná.
V čem spočívá kouzlo kosmetické řady Vita Derm?

Její receptura se hladce vypořádá s nástrahami znečištěného ovzduší, pobytem v klimatizovaných prostorách i výraznějším shonem. Přitom zohledňuje potřeby citlivé pleti. Ale používat ji může kdokoliv s jakýmkoliv typem pleti.

  • šetrná péče
  • hloubková hydratace
  • ochrana před UV zářením
  • posílení ochranné vrstvy epidermis

Produkty této řady neobsahují parabeny, alkohol ani barviva. 

Jaké jsou příčiny citlivosti pleti?

Naše pleť je vystavená mnoha vnějším faktorům, jako je UV záření, chlad, znečištění, klimatizace nebo nízká vlhkost, nesprávná péče o pleť, ale také vnitřním faktorům, ke kterým patří stres, nevyvážená strava a celkový emoční stav. Intenzita a frekvence těchto podnětů může nadměrně stimulovat pleť a působit zánětlivé reakce a změny. Pokožka se tak stává citlivější.

Hlavní hvězdou receptury Vita Dermu je Regenerační komplex Defensil®

Výtažek z tropické liány cardiospermum, přírodní oleje z hadincových a slunečnicových semen tvoří tento regenerační komplex.

Zklidňuje podrážděnou, zanícenou pleť, působí dlouhodobě.

Cardiospermum je unikátní složka, která podrážděnou pleť chrání a účinkuje proti svědění a alergickým reakcím. Kyselina stearová, která je obsažena v hadinci, chrání a posiluje kožní bariéru a zánětům dá "stopku". 

V základní receptuře dále najdete:

  • Zklidňující komplex SymCalmin - Je zklidňující složka, zhotovena na bázi ovesného výtažku. Oves je známý svými schopnostmi zjemňovat a redukovat podráždění. Kosmetické přípravky, které obsahují SymCalmin, jsou vhodné zejména pro citlivou pleť, jelikož mají protizánětlivé účinky, zmírňují zarudnutí, podráždění, svědění
  • Beta glukan - Tato unikátní sloučenina představuje přírodní bio-aktivní polysacharid, který tvoří molekuly glukózy, vzájemně spojené v určitém pořadí. Beta glukan funguje jako antioxidant a účinný přípravek na opalování, předchází fotostárnutí pleti.
  • Panthenol - je látka, ze které pleť působením biologické oxidace získává vitamín B5 (kyselina pantotenová). Jedná se o účinnou hydratující látku se silnými omlazujícími účinky.
  • Hyaluronát sodný - je v dnešní době jedním z nejmocnějších hydratačních činidel. Skvěle "udržuje" vláhu v pleti. 


S produkty řady Vita Derm zvládnete celodenní péči o přecitlivělou pleť hravě.

Vyčistíte ji, tonizujete i hydratujete bez pnutí, štípání a zarudnutí.

Jemnou péči si zamilují lidé s citlivou až přecitlivělou pokožkou, ale i všichni ostatní s různými typy pleti. Vita Derm vytváří na pokožce spolehlivý ochranný štít, který ji chrání před nepříznivými vlivy okolí. 

1. KROK ČIŠTĚNÍ - První krok péče o pleť musí být opravdu šetrný. Pleť je často přecitlivělá zejména díky nesprávné očistě. Čisticí pleťová pěna čistí pleť šetrným způsobem. Zachovává ochranné funkce, nevyvolává pocit stažení. Jedním stisknutím dostanete nadýchaný obláček pěny, který si rozmasírujete po obličeji. Opláchnete a osušíte.

2. KROK PŘÍPRAVA PLETI PRO APLIKACI KRÉMU - Regenerační pleťový toner je druhou, nepostradatelnou fází péče o citlivou pleť. Nepleťte si jej s tonikem, jedná se o dva odlišné výrobky. Tonikum bylo vytvořeno k závěrečnému čištění a odstranění zbytků kosmetiky a nečistot z pleti. Zato toner je plnohodnotný hydratační přípravek. Vlastně jde o první fázi hydratace pleti, kdy "dláždí cestu" pro hustší texturu krému.

3.KROK - Třetí nezbytnou fázi péče o pleť představuje krém. Zde se jedná o krém vytvořený speciálně pro citlivou pleť, která neustále podléhá negativnímu působení okolního prostředí. Zklidňující a ochranný pleťový krém obnovuje funkce přirozené ochrany pleti, hluboce ji hydratuje a vyhlazuje mimické vrásky. Pomůže navrátit pleti svěžest, elasticitu a pružnost. Obsahuje UV-filtry, které pomáhají chránit pleť před příliš brzkým fotostárnutím.

4.KROK - aplikace zklidňujícího očního krému - Jemná pleť kolem očí jako první odhalí věk. A není divu, je zde minimálně tenká. Obličejová mimika navíc také namáhá pleť v okolí očí. Ženy se prakticky každý den líčí a pleť natahují. A proto tato oblast potřebuje pravidelnou každodenní péči, minimálně hydratační krém každé ráno a večer. A ať je to kvalitní krém! Zklidňující ochranný krém na oční víčka zabraňuje zarudnutí a otokům v oblasti okolo očí, hydratuje pleť a napomáhá udržovat vláhu v buňkách, vyhlazuje mimické vrásky.

Chcete i Vy vyzkoušet? Chcete poradit, zda právě Vám a v jaké kombinaci může být tato řada přínosem? Napište mi. 

Chcete vědět, jak je na tom Vaše pleť ? 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.