Tip pro krásné a zdravé vlasy a jako bonus - zdravá pokožka hlavy

04.12.2020

Krásné a zdravé vlasy + zdravá pokožka hlavy to rozhodně není samozřejmost.

Spousta z nás řešíme vzhled a kvalitu našich vlasů a velice často i pokožku hlavy. Lupy, seborea, to jsou záležitosti, které nás dokáží vážně potrápit.

Ani já nejsem výjimka. I když vlasy mám celkem dobré s pokožkou hlavy už to tak slavné není. Roky mě trápila nadměrná tvorba lupů, bolestivá ložiska strupů v hlavě, která se vždy objevovala především v souvislosti se stresem, změnou ročního období, v období, kdy jsem byla třeba nemocná apod.

Již několik let si tento můj problém úspěšně řeším pomocí "léčivých" šamponů a balzámů jedné jediné značky - TianDe.

(pochopitelně, jedná se o profylaktickou péči, tudíž je třeba střídat).


Byla to pro mě obrovská úleva, když jsem objevila tuto vlasovou kosmetiku. Opravdu už se mi nechtělo nakupovat drahé přípravky, které jsem do té doby používala. Často akce pokus-omyl, jak to bývá.

K mým oblíbeným patří i "Recept starověké Číny".

Když jsem se poprvé seznámila se složením, byla jsem úplně nadšená , říkala jsem si, to přece musí fungovat. Nadšení, láska na první umytí, jinak to nelze definovat. (prostě to sedlo).

VÍTE ŽE ....

JE TU LEGENDA 



Zázvor působí jako tzv. oběhový stimulant vlasových folikulů 

Šampon, stejně jako balzám/kondicionér má krásné balení - červená se zlatou, vypadá to luxusně, ale mě více zajímá co je uvnitř a Vás asi také. Tak tedy k hlavním aktivním složkám. 


Výtažek z kořene Fo-ti (rdesno mnohokvěté, shou wu) je populární čínská bylina, která se používá v Číně, Japonsku, Koreji a na Tchaj-wanu již dlouhá staletí. Má na organismus regenerační a vitalizační účinky, omlazuje, zabraňuje stárnutí a podporuje zdravou dlouhověkost. Má silné omlazující vlastnosti - zastavuje šedivění vlasů, navrací vlasům přírodní lesk - obnovuje cibulky - je to silný antioxidant.

Doslovný překlad "Ho shou wu je "On má černé vlasy". Tento název je odvozen z legendy, podle níž se traduje, že žil kdysi ve Staré Číně v roce 812 v období vlády dynastie Tang vetchý a životem opotřebovaný starý muž. Tento starý muž jednou prostřihával stromky. Vtom jeho pozornost zaujaly dvě rostliny, které byly navzájem propletené, podobně jako dva zamilovaní lidé. Stařec si pomyslel, tyto zvláštní rostliny musí mít dobrý důvod proč rostou spolu. Hned je vykopal i s kořeny. Přinesl je domů, uvařil a snědl. Tento muž byl od mládí velmi slabý a malátný. Jenže když pravidelně konzumoval sedm dní po sobě uvařené kořeny, zatoužil se poprvé ve svém životě oženit. Pokračoval v denní konzumaci kořenů několik měsíců a cítil se mnohem silnější. Po jednom roce získaly jeho šedivé vlasy opět havraní černou barvu. A starý muž působil i vzhledem jako mladý člověk. Legenda traduje, že se dožil úctyhodného věku - více než 130 let. Číňané od této doby pojmenovali kořeny této vzájemně propletené rostliny Ho shou wu - "On má černé vlasy".

Výtažek z kořene zázvoru. Jako léčivá bylina má své místo ve východní medicíně, kde je považována za jednu z neúčinnějších složek, které nám příroda nabízí. Zázvor působí jako tzv. oběhový stimulant vlasových folikulů. V praxi to znamená, že gingerol. Pálivá látka obsažená v zázvoru, po aplikaci prokrví pokožku hlavy. Funguje to podobně jako masáž hlavy nebo střídavé koupele horkou a studenou vodou. Další látky obsažené v zázvoru pak mají lepší možnost proniknout do hlubších vrstev pokožky a vyživit tak vlasové váčky, potažmo celé vlasové vlákno.- zvyšuje mikrocirkulaci ve vlasových cibulkách vlasové folikuly získávají více kyslíku a to aktivuje jejich růst Zázvor obsahuje antiseptické látky a používá se jako ingredience v šamponech proti lupům - některé formy lupů bývají způsobeny plísňovým onemocněním pokožky hlavy. 

Lékořice - výtažek z kořene.
Byla hojně využívána v léčitelství starověkého Egypta.
Má celkový uzdravující efekt. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Výtažek z kořene lékořice - bojuje se suchou pokožkou hlavy, odstraňuje lupy, zmírňuje svědění. Omlazující efekt.

Klimbazol - likviduje plísně, zárodky bakterií a virů, které jsou příčinou šedivění a padání vlasů. Má tedy silný protiplísňový účinek.





Balzám/kondicionér
Balzám obsahuje stejné složky jako šampon a je obohacen o látky, které chrání naše vlasy před vlivy fénování, stylingových přípravků, před škodlivými vlivy barev na vlasy.
Brání hromadění statické elektřiny. Používání kondicionérů a balzámů je velice důležité. Proč? Čtěte můj web.  

Tato řada je vhodná pro citlivou pokožku, odstraňuje a brání vzniku lupů a svědění, řeší padání vlasů, zvyšuje objem, pomáhá mastícím se vlasům a stejně tak dobře řeší suché vlasy, podporuje růst vlasů. Má nevtíravou příjemnou vůni, to ocení zejména muži.

A co víc, je vhodný pro všechny typy vlasů, je jedno co právě řešíte, takže může používat celá rodina. Velice doporučuji vyzkoušet. 

Chceš hned vyzkoušet? Klikni na obrázek a můžeš nakupovat. 

Chceš hned vyzkoušet? Klikni na obrázek a můžeš nakupovat.  

Jestli ale chceš nakupovat s členskou slevou napiš mi hned, zařídíme. Klikni na obrázek a vyplň dotazník - nebo rovnou zavolej 731 102 700. 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.