Terapie turmalínem

14.12.2020

Věděli jste o tom, že turmalín je 1 ze 12 polodrahokamu, který jako jediný obsahuje svoje vlastní elektromagnetické pole? A právě tato jeho jedinečná vlastnost se stala základem pro jeho využití v terapeutických pomůckách s turmalínovou vrstvou. Lidská krev obsahuje železo, a proto má vlastní elektromagnetické pole.
 Turmalínový prášek při interakci s lidským tělem zvyšuje výměnu látek v lidských buňkách, zlepšuje schopnost těla vylučovat toxiny. V tradičním hinduismu věří, že turmalín pomáhá najít rovnováhu mezi energiemi těla. 

Vědci zjistili, ze rozdrcený turmalín působí ještě lépe a právě takový turmalín obsahují naše produkty turmalínové terapie? 

ÚČINKY TURMALÍNOVÉ TERAPIE 

 • protibolestivý a protizánětlivý efekt
 • přiložený na tělo zrychluje krevní oběh
 • zrychluje mízní oběh
 • zrychluje metabolické procesy
 • působí na bolesti svalů, zad, kolenních kloubů ..
 • zvyšuje vitalitu
 • rekonvalescence po úrazech - urychluje hojení
 • zvyšuje imunitu
 • působí proti únavě
 • regenerace po těžkém dni
 • fyzická i psychická únava
 • zlepšuje spánek
 • má protiotokový efekt
 • podporuje hubnutí problematických partií 
 • výsledky již po prvním použití 


Kontraindikace - pro koho není turmalínová terapie vhodná? 

Těhotné a kojící ženy 
Onkologičtí pacienti - právě probíhající léčba
Štítná žláza - hyperfunkce štítné žlázy
Kardiostimulátor - nepřikládat na místa s kovovým implantátem 
Křečové žíly - nepřikládat na místa s křečovými žilami 

Výhody turmalínové terapie

 1. Okamžitý efekt, rychlý nástup bez zátěže vnitřních orgánů (bez chemie) 
 2. Vždy připravena k použití, vždy při ruce
 3. Finanční úspora. Když pominu jejich nesporný terapeutický efekt, vůbec není zanedbatelný i finanční přínos. Vydrží 5 tis. hodin, když vezmeme v úvahu, že ho míváme 1 hod denně a budou ho používat 2 lidi z rodiny - tak Vám turmalínové pomůcky vydrží (pokud byste je používaly denně) na více jak 6 let. Kolik zaplatíte za jakékoli jiné zdravotní pomůcky ???
 4. Využití pro akutní i dlouhodobé chronické bolesti 
 5. Uleví vám po intenzivním sportu
 6. Vhodné pro lidi, kteří se v práci potýkají s dlouhotrvající fyzickou zátěží
 7. Hodí se pro cestování autem i letadlem (ideální dárek pro řidiče, piloty nebo administrativní pracovníky)
 8. Zvyšují odolnost organismu, zkracují dobu rekonvalescence - ideálně se hodí pro lidi, které trápí chronické bolesti. Podpora léčby těchto onemocnění.  

Vedle praní je potřeba pomůcky pravidelně dobíjet na sluníčku. 1x za 2-3 týdny je dávejte na hodinu na přímé slunce. V zimě, pokud sluníčko nesvítí, můžete přejít k improvizovanému řešení a turmalínovou vrstvu nahřát na topení.

Jak o turmalínové pomůcky pečovat?

Tím, že turmalínové produkty přikládáte přímo na kůži, je třeba je pravidelně prát. Ponožky nejlépe každý den (nebo obden). U dalších produktů to stačí 1x za 2 až 3 týdny. Jak je prát, aby pořád dobře fungovaly?

 1. Perte je jen v ruce. Nikdy je nenechávejte prát v pračce!
 2. Na praní používejte pouze dětské nebo turmalínové mýdlo.
 3. Všechny produkty perte rychle (snažte se je namydlit, proprat a opláchnout do 5 minut).
 4. V létě je sušte nejlépe na sluníčku, v zimě přímo na topení.

Krční pás s turmalínovou vrstvou zlepšuje prokrvení v oblasti hlavy a páteře

Ze začátku pozorujte, jak na něj vaše tělo reaguje. Používá se vždy 3x denně. První a druhý den si ho na krk přikládejte ráno na 5 minut, po obědě na 10 minut a večer na 15 minut. Druhý den zkuste rovnou 15 minut a třetí den 20 minut. Mezi jednotlivými aplikacemi musí být nejméně hodinová přestávka. Tuto kúru udržujte po dobu 3 měsíců a následně si dejte měsíc pauzu. Výrobek se stane nenahraditelným pomocníkem v boji proti únavě krční páteře a hlavy. 

TIP: Skvěle se hodí i pro lidi, kteří trpí na bolesti hlavy kvůli nekomfortu v oblasti krční páteře

Bederní pás s turmalínovou vrstvou se hodí každému, kdo dlouho sedí/stojí, je po úraze, má fyzicky namáhavou práci nebo problémy se spánkem.

Zmírňuje napětí okolo páteře a spodní části břicha. Používejte ho také intuitivně, ale nikdy ne déle než 2 hodiny denně. Doporučujeme ho na bedra přikládat 2x denně na 45 minut. Po 20 - 30 minutách se vám po těle rozlije příjemné teplo. Napoprvé stačí 10 - 15 minut, druhý den 20 - 25 a každý další den tento interval prodlužujte až ke 45 minutám.

TIP: Pás ocení i ženy, které trpí bolestivou menstruací nebo častými záněty močových cest. 

Nákoleníky s bodovou turmalínovou vrstvou se hodí každému, kdo dlouho stojí, je po úraze, má fyzicky namáhavou práci sportuje, ale i starým lidem, které trápí bolesti kloubů. Doporučuje se všem, jejichž činnost souvisí se zvýšeným statickým nebo rázovým zatížením kolenních kloubů.

Od 1. do 7. dne používejte nákoleníky po dobu 10 minut 2krát denně. Pokud nemáte příznaky individuální nesnášenlivosti produktu, je možné v následujících dnech prodlužovat každou další aplikaci o 1 minutu každý den, maximálně však 20 minut 2krát denně. Tento režim udržujte po dobu 3 měsíců. Po měsíční přestávce je možné kúru zopakovat stejným způsobem.  Můžete používat i nárazově v kratších kúrách. 

Turmalínové ponožky uleví unaveným nohám. Stabilizují i nadměrné pocení

Speciální ponožky se oblékají turmalínovou vrstvou dovnitř. Ta musí být v přímém kontaktu s kůží. Při pravidelném používání vrátí vašim chodidlům lehkost a svěžest. Ponožky doporučujeme nosit spíše večer, aby si nohy měly šanci odpočinout. Ze začátku je nemějte zbytečně dlouho. První den stačí 5 - 10 minut, další den 20 - 25 minut a postupně dobu zvyšujte. Ponožky můžete mít časem oblečené 8 - 10 hodin, takže s vámi v pohodě vydrží celou noc.

 • prevence plísní na chodidlech i nehtech
 • snižují nadměrné pocení chodidel
 • odstraňují nepříjemný zápach
 • zbaví vás studených nohou (zahřívají pokožku)

TIP: Výborný pomocník pro lidi, kteří trpí stále studenými nohami. 

Během používání může pokožka pod turmalínovými pásy lehce zčervenat a pálit. Nemusíte se ničeho bát, je to normální průvodní jev. Pocit tepla, pálení i zčervenání zmizí do 3 - 4 hodin. Vždy ale spoléhejte na signály svého těla. Pokud by vám pálení bylo nepříjemné, dobu působení zkraťte. Každé tělo je jiné a proto se řiďte tím, co je mu příjemné. 

Byl Vám článek přínosem? Pokud ano napište mi, třeba i svou zkušenost, pokud používáte

Uvažujete o turmalínové terapii a nejste si jisti zda je vhodná právě pro Vás? Napište mi společně se na to podíváme.

Chcete vyzkoušet a hned si objednat? Napište mi, bez zákaznické karty zaplatíte zbytečně,  více. Nastavíme spolu VIP klubovou slevu. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.