SVĚŽEST SIBIŘSKÉ TAJGY  PÉČE + OCHRANA PROTI ZÁPACHU

28.02.2021

Pravidelná péče o nohy patří k základní hygienické péči jako je očista obličeje, mytí rukou nebo čištění zubů. Většina lidí ovšem péči o nohy včetně pravidelného ošetření podceňuje a drobné defekty kůže či nehtů ignoruje. 

Pravidelné ošetření není pouze estetická záležitost, nejde jen o to aby noha krásně vypadala, ale je především důležité pro zdraví kůže, nehtů a nohou celkově. 

Špatná hygiena nebo malý zájem o nohy může vést k vážným problémům, a to včetně těch zdravotních. 

A věděli jste, že: PEDIKÚRA, péče o nohy má velmi dlouhou tradici? První zmínky o pedikúře se datují daleko do období před naším letopočtem. V jedné egyptské hrobce byl nalezen obraz pocházející přibližně z roku 2400 př.n.l., na němž byla zobrazena péče o nohy. O 2000 let později jako první popsal léčbu kuřího oka " otec medicíny" Hippokrates. 

 

A věděli jste, že ve starověkém Řecku bylo zvykem při setkání líbat významným osobám nohy? Zkrátka museli věnovat velkou pozornost péči o nohy, aby nebyly cítit a vypadaly esteticky. Královny Kleopatra a Nefertiti byly velkými milovnicemi lázní pro své nohy a za tyto procedury se nestyděl dokonce ani francouzský král Ludvík XIV. 

Nohy každý den čelí těžké zátěži. Máte- li na kůži nohou, nebo nehtu bolestivý defekt snažíte se nohu klást tak, abyste se vyhnuli bolesti a noha se tak dostává do špatného postavení. Tím následně dochází k nestabilitě nohy a zbytečné zátěži pohybového aparátu.  

A k tomu všemu ještě všem známé pocení nohou. Pokud je neznatelné, pak se nic strašného neděje, ale jak se asi cítí ti, kterým se nohy potí neustále? Nepřetržitý nepříjemný zápach dokáže člověku život značně otrávit, člověk si pak často nevěří. To vše vede k nepohodlí a strachu vyzout se na návštěvě či u lékaře. Používat deodorant na nohy? Ale ten jen na chvíli zápach překryje. Odborníci doporučují používat krémy obsahující složky, které takové problémy odstraňují. Ideálně bez parfému a bez parabenů. To je velmi důležité, neboť krémy s přidanými vůněmi a konzervanty existující potíže jen zesilují a pokožku "ucpávají".

Jemná a spolehlivá péče o vaše nohy!
Jemná a spolehlivá péče o vaše nohy!

Představuji Vám fytokrém na nohy "Deo-kontrola" - regenerační komplex výtažků z rostlin tajgy, přírodních olejů a oxidu zinečnatého, který všechny tyto požadavky splňuje.

  • Předchází nepříjemnému zápachu a pocení nohou
  • Dodává pokožce svěžest a spolehlivou ochranu
  • Účinně zjemňuje, vyživuje a hydratuje popraskanou pokožku chodidel
  • Obnovuje pružnost, napomáhá regeneraci tkání

Fytokrém na nohy "Deo-kontrola" je obohacený o výtažky rostlin tajgy, které působí daným směrem. 

Obsahují v sobě spoustu užitečných složek, které řeší zmiňované problémy. 

Základ výrobku tvoří čtyři rostliny, známé z dávných dob. 

Výtažky z přesličky polní - Přínos této mnoholeté rostliny v kosmetologii je především za obsah kyseliny křemičité, jejíž působení urychluje regeneraci tkání a spouští syntézu elastinu a kolagenu. Proto krémy s obsahem přesličky napomáhají velmi rychle obnovit kožní buňky. Za zmínku stojí i další přednosti této rostliny: má významné dezinfekční a hojivé účinky, což je v péči o nohy nemálo důležité.

Jedná-li se o problém s nepříjemným zápachem chodidel, na pomoc přichází právě přeslička. Její účinné látky pomáhají zlepšit stav pokožky - louhy a masti s přesličkou se odedávna používaly na hojení menších ran a popraskané pokožky.

Výtažky z květů měsíčku - Měsíček je nejen krásná, ale také velmi užitečná rostlina. Obsahuje éterické oleje, pryskyřici a fytoncidy, taniny, organické kyseliny (jablečná, salicylová a pentadecilová), saponiny a kalendulin, malé množství alkaloidů a mnoho vitamínů. Měsíček se používá k zacelení menších prasklinek na patách, skvěle obnovuje tkáně a chrání pokožku před škodlivými vlivy okolního prostředí. Díky své schopnosti normalizovat funkci mazových žláz se rostlina používá při péči o nohy. 

Výtažky z heřmánku pravého - Heřmánek patří mezi nejběžněji se vyskytující rostliny s léčivými účinky. V medicíně se úspěšně používal již v dobách antických. Dnes je heřmánek favoritem mnoha kosmetických společností a těší se oblíbenosti kosmetologů. A co je na téhle rostlině pro náš přípravek tak zajímavé? Zaprvé heřmánek skvěle změkčuje, zadruhé normalizuje funkci mazových žláz, odbourává odlupování pokožky a také stimuluje regeneraci tkání.

Výtažky z jedle sibiřské -Tento obdivuhodný, biologicky účinný extrakt má cenné kosmetické vlastnosti, včetně toho, že dezinfikuje a tonizuje. Výtažky z jedle se používají při nadměrném pocení nohou a dokonale zaceluje drobné prasklinky. 

Oleje jsou důležitými složkami přípravků pro péči o nohy. Fungují nejen na zmírnění pocení, ale pokožku navíc skvěle změkčují, vyživují a regenerují. Fytokrém TianDe obsahuje dva oleje, které jsou známé a populární v beauty rituálech - jsou to éterické oleje tea tree a máty peprné.

Éterický olej Tea tree - Tea tree olej obsahuje látky, které dodávají pokožce příjemnou vůni a normalizují procesy probíhající na pokožce. To má pozitivní dopad na stav nohou, zúžení kanálků potních žláz zmenšuje pocení. Tea tree má navíc vynikající regenerační účinky.

Éterický olej máty peprné - Aroma máty je známé a oblíbené pro mnohé z nás. Dodává svěžest a má prokázané účinky. Étery, získané z lístků máty peprné, se používají v lékařství, parfumerii a samozřejmě v kosmetologii již mnohá tisíciletí a seznam zásluh tohoto neocenitelného daru přírody jen vzrůstá. Mátový olej obsažený v krému chodidla osvěžuje a dezodoruje. Máta má navíc ještě jednu přednost - tonizuje pokožku, což znamená, že vaše nožky budou vždy relaxovat.

Ještě jedna velmi důležitá a oblíbená složka, která je v boji proti pocení známá již mnoho let, - oxid zinečnatý. Jak působí? Zabraňuje přemnožení patogenních bakterií, snižuje funkci mazových žláz a zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu nohou. Oxid zinečnatý také pomáhá v boji proti loupající se pokožce.

Obsah krému zahrnuje trehalózu, která napomáhá zmírnit nepříjemný zápach a dodává pokožce pružnost.

Jako pedikérka velice dobře vím, že špatná, nebo nedostatečná hygiena, nebo malý zájem o nohy může vést k vážným zdravotním problémům, které mohou končit vážnými chirurgickými zákroky. Proto, máte-li zájem o více informací, chcete-li poradit jak správně ošetřovat právě ty Vaše nohy, jak vyřešit Váš konkrétní problém, napište mi a obratem do 24 hodin se s Vámi spojím za účelem konzultace, doporučení správného postupu a přípravků. I pro aplikaci krému je třeba nohy řádně připravit, aby účinnost byla co nejvyšší.

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.