Solím, solíš, solíme aneb není sůl jako sůl.

15.12.2020

Péče o pokožku celého těla je stejně důležitá jako péče o pleť. Často se pozornost upíná jen na obličej, ale i o zakryté části těla je potřeba pečovat každý den. Kůže je totiž největším orgánem lidského těla. Když je v dobré formě, plní bezchybně i svou část ochrany před infekcí a nemocemi. Pravidelná péče o pokožku pomáhá obnovit její přirozenou rovnováhu, ochranné funkce a zdravý vzhled. 

Před čtyřmi roky jsem objevila tělové soli, ale ne takové ty klasické jak se sypou do vany nebo lavůrku, ale takové s gelovou strukturou, které používám několikrát týdně místo sprchového gelu. Je to úžasná záležitost.  

Jsou unikátní svým složením a pomáhají nejen s celulitidou.Věděli jste, že.....sůl obsahuje vápník, který při koupeli snižuje krevní tlak, draslík, který prokrvuje kůži a selen, který zpomaluje stárnutí kůže?

Věděli jste, že sůl zbavuje organismus únavy?

Víte, že sůl vysušuje vrchní vrstvu kůže, ale ve spodních vrstvách naopak váže na sebe vodu a proto hydratuje a zjemňuje pokožku a zabraňuje jejímu stárnutí ?

Víte, že za pomocí soli se z těla odplavují škodliviny a organismus přijímá minerály? Věděli jste, že sůl nastartuje proces uvolnění, relaxace a uklidnění nervové soustavy z důvodu obsaženého bromu v soli?

Dochází k zlepšení celkové obranyschopnosti pokožky. 


Sůl jako "lék" - sůl do služeb "krásy".

Sůl je součástí mnoha lázeňských procedur v podobě koupelí, nálevů, solného peelingu, obkladů, zábalů. To víme, že ano? Solí se léčilo už v Egyptě, Řecku i Římě.

A vlastně bez soli se neobešlo žádné lidové léčitelství. Za účinný způsob léčby považoval sůl i Hippokratés, básník Eurípidés o soli říká "Moře smývá z člověka všechno zlo".

U moře se léčila tuberkulóza a plicní choroby. Vždyť solné koupele se běžně využívají v lázních při mnoha zdravotních obtížích. Hlavně těch kožních, jako jsou lupénka, akné, dermatitida, při problémech pohybového aparátu, bolestí kloubů, při svalové únavě, bolestí páteře, při revmatických potížích.

Využití solí je velice účinné jako prevence, podpora obranyschopnosti, jsou účinné při nachlazení a pro celkovou detoxikaci organismu, který je pak odolnější, zdravější pomáhají při psychickém vyčerpání a únavě. Sůl je jedním z nejlepších prostředků jak podpořit celkovou detoxikaci a očistu organismu.

Tělové soli, které zde používáme mají příjemnou gelovou konzistenci, tím pádem si s jejich pomocí doma můžeme pravidelně dopřávat takový ten zdravý solný peeling .

Sůl váže vodu, tudíž udržuje pokožku hydratovanou, zdravou, skvěle ji prokrví a rozhýbe línou lymfu. Takový šetrný solný peeling skvěle připraví pokožku zbavenou svrchních zrohovatělých buněk na další péči - tělová mléka, případně nějaké hojivé krémy v případě kožních problémů.

Takže je omyl se domnívat, že tělovou sůl potřebujeme jen když řešíme celulitidu ... je to o celkové imunitě, kondici, očistě těla - kůže je náš největší detoxikační orgán, nezapomínejte na to.

Děvčata, zkrátka jděte do toho - budete zdravější, krásnější a co víc v létě krásně zdravě opálené

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.