Síla bylin v "Jemné péči" pro podporu zdraví ledvin a močových cest

27.12.2020

Problémy s močovými cestami jsou po fyzické i psychické stránce velmi zatěžující. Často se začnou ozývat pouze v podobě drobných bolestí v podbřišku s následným pálením a bolestí při močení. 

Za infekcí močových cest nejčastěji stojí bakterie Escherichia coli (E. coli). Tato bakterie způsobuje až 90 procent problémů s močovými cestami, přestože je nedílnou součástí střevní mikroflóry a je pro správnou funkci lidského organismu velmi prospěšná. Potíže nastávají v momentě, kdy se dostane z konečníku do oblasti močových cest. 

Záněty močových cest trápí častěji ženy.  Důvodem je to, že ženy mají kratší močovou trubici než muži a její vyústění je blíže konečníku. Bakterie se tak snáze dostane do močového měchýře, kde se pak dále množí a způsobuje problémy. 

K přenosu bakterií může dojít například i nesprávnou hygienou po použití toalety. Vždy se proto otíráme směrem ven. 

K přenosu bakterií může docházet i při sexu
Každá žena by si měla ihned po sexu dojít na toaletu a dopřát si rychlou sprchu. Během sexu totiž může dojít k přenesení bakterie na sliznici močových cest, kde následně způsobí problémy. Od toho ženy neochrání ani prezervativ. 

Prevencí k nezaplacení jsou již dvě zmíněná pravidla - toaleta a sprcha.

Rizikové faktory zánětu: - ženy (mají mnohem kratší močovou trubici než muži) - oslabený imunitní systém (chemoterapie, diabetes, apod.) - stav, který brání úplnému vyprázdnění močového měchýře (zvětšená prostata, ledvinové kameny apod.) - sex s novým partnerem, nakaženým partnerem - antikoncepce - cévka (katetr) v močové trubici - prochladnutí - mokré prádlo. 


Příznaky zánětu: nutkavé a časté močení jen s pár kapkami moče -  pálení při močení - bolesti v podbřišku - bělavá nebo lehce krvavá moč - zapáchající moč - celkové příznaky jako jsou únava, zmatenost, bolesti hlavy, horečka apod. - nález bakterií v moči - v případě postupu infekce do ledvin se přidává bolest v bedrech, horečka, zimnice.


Z pohledu TČM: 

Dle tradiční čínské medicíny se veškeré tyto potíže vyskytují v těle, kde je přítomno horko. TČM rozlišuje u každé nemoci mezi stavem nadbytku a stavem nedostatku. 

V tomto případě jsou akutní stavy obvykle ve stavu nadbytku. 

Chronické stavy pak zase ve stavu nedostatku, které je navíc komplikované vlhkem.  

Tradiční léčbou zánětu je podávání antibiotik, často i opakovaně. Proto mnohdy dochází k postupné rezistenci bakterií na podávaná antibiotika a ta potom již nepomáhají a dostáváme se do začarovaného kruhu. 

Co doporučujeme z tianDe? 

1. Jemný gel pro intimní péči - Hygiena je určitě základ, ale nic by se nemělo přehánět. Nadměrná hygiena intimních partií totiž může podráždit sliznici a poničit tak ochranný faktor dolních močových cest, což nahrává opakovaným návratům infekce. Vždy používejte hygienické přípravky přímo určených na intimní partie.

2.Bylinná směs Trávy Altaje - intenzivní kúra 2x denně po dobu 1 týdne - bakterie jdou spláchnout. Naše tělo tekutiny pro správné fungování jednoznačně potřebuje. Když člověka sužují problémy močových cest, je pitný režim naprostou nezbytností. Tekutiny pomohou bakterie z těla doslova "spláchnout". Moč s sebou totiž vylučuje i bakterie, které ulpěly v močových cestách, kde mohou způsobovat problémy. 

3. Bylinná vložka Jemná péče - každý den 1ks, do vymizení problémů + 3 DNY. Vložka působí 24 hodin, to znamená, že můžete použít jednu vložku na celý den i noc. Pokud by se po 3 dnech používání stav nezlepšil, přejděte na vložky Energie života. V období menstruace používejte menstruační z řady Nefritová svěžest.   

4. Yaoshen Forte (Jian Kang) - lepit na podbřišek a na oblast ledvin. Body se nacházejí v oblasti kříže ve vzdálenosti asi 3-5 cm zleva a zprava od páteře.  "Yaoshen forte" aplikujeme před spaním, na noc. Po 8 hodinách je vhodné fytonáplast odstranit.

5. Komplex Shousin - 1x denně ráno po dobu 30 dní komplex 

6. Citrokalcevit - 3tbl denně večer po dobu 30-60 dní 

7. Turmalínový pás - 3x denně na 15-30 minut

Toto je kompletní kúra, která zahrnuje jak základní přípravky, tak i doplňkovou terapii. 

Vždy doporučuji i konzultaci s poradcem. 

Potřebujete poradit? 

Napište. 

Jemná péče - intimní denní hygienická vložka (bylinný 24 h obklad)

Bylinná fytovložka "Jemná péče" má svrchní materiál z přírodních surovin. Ve vnitřní vrstvě vložka obsahuje fytonáplň z výtažku 38 jemně nadrcených bylinek, které působí příznivě na organismus ženy a její intimní zdraví.

Močové cesty je druhá oblast, na kterou tato vložka se specifickým složením bylin působí. Pokud se léčíte na zánět močových cest, nebo podobné urologické problémy, používejte tuto bylinnou vložku jako podporu vaší léčby.

- Akutní záněty močových cest
- Chronické záněty močových cest
- Hemeroidy
- Záněty ledvin
- Výtoky
- Po použití bazénu, jako prevence mykóz
- U mužů při zánětu močových cest (suchý obklad na břicho)

Prevence: 10 ti denní kúra PODZIM X JARO 


Další doporučení a tipy pro Vás: pijte dostatek vody (mírně víc, aby se vyplavily bakterie) - jezte brusinky - - dodržujte zvýšenou hygienu možné dělat solné sedací koupele v soli Tea Tree (TianDe) - mějte chráněný sex s kondomem (aspoň po dobu léčby) - noste kvalitní spodní prádlo - nepijte silnou kávu, kakao, alkohol - nejezte čokoládu - nekonzumujte pikantní a ostrá jídla, zázvor - pozor na sůl. 


POZOR!

Tato terapie je účinná, pokud se zánět podchytí hned v jeho začátku. V některých případech (než se podá bylinná léčba) se zánět už rozšířil dál. Je potřeba počítat s tím, že byliny zabírají skvěle v začátku a při prvních příznacích - to fungují rychle. Při probíhajícím velkém zánětu byliny postupují pomaleji a zde je na místě vyhledat pomoc lékaře, podání antibiotik. 

Nicméně, pokud se zánět "rozjede" natolik, že může vniknout i na ledviny, pak je lepší jít cestou západní medicíny a byliny pak použít na doléčení a jako prevenci vzniku dalšího zánětu. Kdo trpí na záněty močového měchýře, tak by si měl takovou min. 14 denní kúru dělat 1-2 x ročně preventivně. Byliny totiž posilují vaše zdraví a obranyschopnost.

Dara M: Dělím se o svoji zkušenost:od 15ti let trpím na chronické záněty močového měchýře..(mám zúženou močovou trubici) a asi od června jsme začala používat naše skvělé vložky....opravdu denně a poctivě plus imtim gel...včera jsem byla na půl roční prohlídce a pan doktor se divil, že jsme pořád psali ATB na močový .měchýř a řešili co s ním jestli půjdu na rozšíření, na zákrok, a ejhle zánět nikde a jsem v pořádku A co používám turmalínový pás netrpím každé ráno bolestmi zad ani ledvin . Jsem opravdu míň nemocná od mala takže pro mě vítězství je TianDe

Stáňa C. Opět mě zachránila vložka jemná péče, za tohle opravdu nepřestanu být našim vložkám vděčná. Od mala mě trápí záněty močového měchýře. Co používám naše vložky mám naprostý klid už přes rok - dříve 3x do roka minimálně zánět. Ve čtvrtek jsem se nachladila a včera už to cítila, podbřišek nafouklý..už to poznám. Hned jsem dala jemnou péči a opět zabrala musím je mít neustále v zásobě a jak už cítím že jsem prochladla hned nasadím a jsem zase v pořádku! Naše vložky jsou unikátní, přesně takový program ženského zdraví jsem už dlouho hledala a Tiande jsem díky němu propadla. Intim gel, volupta, intimky i energie bylin při MS neskuteční pomocníci! Vřele doporučuji!! A jemná péče na záněty moč. měchýře opravdu 100% funguje, holky kdo nevyzkoušel velká chyba, určitě vyzkoušejte

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.