Tibetská formule krásy

01.12.2020

Esenciální oleje, výtažky z tibetských léčebných bylin, minerální voda z vysokohorských pramenů.. to je základ přípravků kosmetické péče o pleť Tibetan Herbs (Tibetské byliny) Říká se, že tuto kosmetiku milují šamanky a čarodějky. 

Jako unikátní složka jsou přidány výtažky z květů Šafránu a Cordycepsu (housenice) - houby zdraví.

Je Vaše pleť suchá, citlivá, šupinatá? 

Trápí Vás i jiné kožní obtíže, třeba ekzém ? 

Potom věnujte pozornost právě této úžasné fytoreceptuře. 


Byliny v Tibetu jsou víc než jen rostlinami. Jsou mezi nimi "císaři" a "ministři"  "nevolníci" a "prostí lidé". Stejně jako v lidské společnosti se i v tibetských rostlinných kompozicích buduje hierarchie. To, na jakém jejím stupínku se octne konkrétní rostlina, závisí od její úlohy a síly léčebného působení.  A pro kosmetické účely se tibetské byliny úspěšně používají již několik tisíciletí. 

Vyvážen zlatem: pro získání 1 gramu šafránu je třeba zpracovat minimálně 150 květů. V současné době se ve světě každý rok vyrábí pouze 300 tun šafránu 

 "Tibetské zlato" - cena jednoho gramu této houby převyšuje cenu tohoto drahého kovu.


Hlavní hvězdou této pleťové řady je výtažek ze šafránu. 

Pro přípravu výtažku ze šafránu se používají blizny kvítků šafránu setého. Jeden květ má pouze tři blizny. Šafrán kvete pouze jednou během 2-3 týdnů. Kvítek se otevírá na pouhé 2 hodiny.

Výtažek ze šafránu je povinnou ingrediencí "receptu krásy" Starověkého Východu: již Kleopatra se koupala v šafránových koupelích pro zachování mladosti kůže. Výtažek ze šafránu • přírodní zvlhčovač, v kožních buňkách zachovává optimální vodní rovnováhu; • antioxidant, nutí kůži "zářit zevnitř", tonizuje ji, nasycuje energií, zlepšuje obranyschopnost vůči vnějším vlivům a zabraňuje ztrátě elasticity; • má bělící účinky, vyrovnává barvu v obličeji, "zahlazuje" stopy pigmentových skvrn. 

Ale to není všechno. V této kosmetické pleťové řadě se sešly hned dvě celebrity. 

Tou druhou je Cordyceps, legendární housenice, houba nazývaná "Tibetské zlato"  je opravdovým klenotem tradiční čínské medicíny. Jedná se o cizopasnou houbu, kterou najdeme v horských oblastech Tibetu, Nepálu a Číny. Má silné antioxdidační a protizánětlivé vlastnosti. Potenciál této látky spočívá v prevenci stárnutí pleti. Housenice je však také bohatá na polysacharidy, které jsou nesmírně důležité pro proces obnovy pokožky. Hrají roli v hydrataci suché a stárnoucí pleti. Polysacharidy dokážou nejen opravit kůži, dokonce posilují její ochrannou bariéru a posilují schopnosti kůže zadržovat vlhkost. 

Další aktivní složky této řady jsou například: 

Aloe - zklidňuje, změkčuje, regeneruje

Vitamín E - přírodní antioxidant, který zabraňuje stárnutí kůže

Hyaluronát sodný - do hloubky hydratuje a zabraňuje vypařování vlhkosti z pokožky

Kolagen - udržuje pevnost pokožky 

Řasy - obsahují velké množství živin

UDĚLEJ SI TEST KONDICE PLETI 

Tuto kosmetickou řadu ocení především milovnice bylinek. Je vhodná pro ženy se suchou, citlivou pletí se sklonem k odlupování. Velmi vhodná je i pro ty ženy, které řeší problematickou pleť či ekzémy. 

Základní péče o pleť, to jsou 4 základní kroky. Čištění, tonizace, péče o oční okolí a ochrana, výživa.  

Pokud chceme mít pleť zdravou je třeba se o ni starat pravidelně a základní kroky provádět ráno a večer.  Proto doporučuji ráno i večer pečovat o pleť čistícím mlékem a dočišťovat tonikem.  Protože v této řadě není základní čistící přípravek (gel, mléko) můžete využít např. čistící pěnu VitaDerm, konjac houbičku či jiné ( poradím). Čistící gel šetrně odstraní make-up i s nečistotami a tonikum pleť zklidní. Už v této fázi bude o Vaši pleť dobře postaráno.

Teprve na vyčištěnou pleť nanášíme krémy. Ráno denní a večer noční krém. Zapomínat nesmíme ani na oční okolí. O tenko pokožku očního okolí je třeba intenzivně pečovat a to přípravky, které jsou k tomu speciálně určené a to ráno i večer. 

V této řadě najdete:

  1. Vysoceúčinný hydratační krém na obličej, zvlhčuje, odstraňuje příznaky suché pleti, zajišťuje optimální vyváženost vlhkosti, zamezuje odpařování vlhkosti, vyživuje, zlepšuje vzhled, chrání před okolními vlivy.
  2. Vyživující krém na vrásky se zmatňujícím účinkem dodává pokožce potřebné vyživující a hydratující složky, stimuluje metabolismus v tkáních, aktivizuje buněčné dýchání, navrací pokožce strukturu mladistvé tkáně, vyhlazuje vrásky, zlepšuje pružnost pokožky.
  3. Intenzivní komplex na pokožku kolem očí - Výborně vypíná a vyhlazuje oční okolí , zbavuje mimických i statických vrásek kolem očí , proti otokům a tmavým kruhům. Obsahuje : 100 ks masek na oční okolí + speciální esenciální olej na zpevnění
  4. Multifunkční pleťová voda Tibetan Herbs - Jemně čistí, osvěžuje a tonizuje pokožku, normalizuje pH rovnováhu.

  5. Peeling na obličej - enzymatický velmi jemný a šetrný peeling odstraňuje velmi jemně odumřelé buňky, hydratuje a vypíná vrásky... 

Nevíte kde začít? Jak správně kombinovat? NEVADÍ

Napište mi ještě dnes. Nebo volejte: 731 102 700

Společně vybereme právě ty přípravky, které budou pro Vás přínosem

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.