Proteinové koktejly - zdravé "jídlo"

14.04.2021

Jestliže se člověk špatně stravuje, nedá tělu pohyb, odpočinek, spánek a dostatek tekutin, dostává se tělo do stavu buněčné podvýživy. Říká se, že stravou nevyřešíte vše, ale bez dobré stravy nevyřešíte nic. 

Zdravé jídlo? Co si pod tím představit?

Prostě "jídlo", které našemu tělu (všem jeho buňkám) dodá potřebné množství mikroživin, vitamínů, minerálů tak, aby každá buňka v našem těle dostala to, co potřebuje. 

Protože - potom nebude mít potřebu dožadovat se další energie (chutě na sladké) - nebude mít potřebu ukládat si energii (přibývání na váze) - protože potom, bude zcela bez problémů plnit všechny své úkoly. Každá buňka, každý orgán našeho těla bude mít dostatek energie, síly .. bude v kondici. 

Pokud totiž běžnou stravou nedokážeme našemu tělu zajistit dostatek vitamínů, minerálů, potom začínáme trpět tzv. buněčnou podvýživou (pozor na nás to nemusí být vidět ) tělo si ukládá tukové zásoby, orgány nefungují jak mají, naše tělo jede tzv. na dluh. 

Výživa totiž není to, co sníme, ale to, co dokáže naše tělo využít. 

A hlad? Hlad je potřeba výživy a energie. 

Proteinové koktejly - prášek s různou příchutí (čokoláda, jahoda, zmrzlina). Jsou to výživné koktejly. Je to jedinečná kombinace přírodních složek. Obsahují bílkoviny, potřebné tuky, vitamíny, minerály, stopové prvky a hlavně také hodně, tolik potřebné, vlákniny. Úžasné na tom  je, že při jeho užívání dostane naše tělo potřebnou výživu a zároveň jen málo kalorií. Každý koktejl má pouze 50 kalorií. Je to vlastně zdravé, nízkokalorické jídlo.

Dává nám pocit sytosti, dodává energii, velmi dobře chutná. Je to "jídlo", které se velmi rychle vstřebává, nezatěžuje trávicí systém a nezanechává odpad v těle - je v tekuté formě. 

Tři příchutě - tři různá zaměření. 

Přípravný čokoládový proteinový koktejl detoxikuje tělo 

(používáme 2 - 3 týdny)

Základní jahodový proteinový koktejl stabilizuje trávení 

(používáme 2 - 3 týdny)

Ice Cream proteinový koktejl posiluje klouby 

(používáme 4 - 8 týdnů)

ČASTÉ DOTAZY

Kolik balení koktejlů budu potřebovat?Kdo všechno může koktejly užívat? Pro koho jsou vhodné? 


Mohou tyto koktejly užívat lidé s cukrovkou? 
Mohou tyto koktejly užívat lidé citliví na lepek, když obsahují ovesnou vlákninu?  


Mohou proteinové koktejly těhotné a kojící ženy? 

Záleží na tom, co konkrétně Vy chcete s jejich pomocí řešit. Je to individuální. V každém případě 1 balení obsahuje 17 dávek, takže vám balení vydrží v průměru něco  přes týden. Doporučená denní dávka je 2x (dvakrát denně). 

Tyto koktejly mohou užívat všichni lidé, bez ohledu na věk. Jsou skvělou variantou zdravé svačiny pro sportovce, lidi s nadváhou, pro mladé  i seniory.

ANO. Jejich sladká chuť je od stévie. Stévie je bylina, která je známá svou vysokou sladkostí, nízkým množství kalorií a mnoha zdravotními výhodami. Používá se jako přírodní náhražka cukru, která dodává jídlům jemnou a příjemnou chuť. Koktejly tedy mohou i lidé s cukrovkou.

Koktejly lepek neobsahují. Ale záměrně o to píši, protože jsem narazila na pochybnosti v souvislosti s obsahem ovesnou vlákninou - kdy někdo zmiňoval, že byl upozorněn na ovesné vločky, že by mohly obsahovat lepek ... tak abychom si to ujasnili. Ovesné vločky resp. ovesná vláknina sama o sobě NEOBSAHUJE lepek. Lepek se do nich případně může dostat v závodech, kde se zpracovávají i další obiloviny, právě ty, které obsahují lepek. A to není náš případ. Ovesná vláknina má vliv na vstřebáván potravy, působí na střevní peristaltiku a je pro střeva takový kartáč, tedy nám je pomáhá čistit.

Určitě ano. Vyvážené množství proteinu v těhotenství  ochrání svalovou hmotu nastávající maminky a zajistí správný vývoj a růst miminka. Pokud  v těhotenství přijímá žena nedostatečné množství proteinu, může se to projevit například zpomalením růstu miminka, mohou se narušit hormonální procesy a může to vést i k chudokrevnosti. Výrazně klesá i obranyschopnost těla (imunita.) Nadměrné množství proteinu zase naopak  zbytečně zatěžuje játra. Právě díky proteinovému koktejlu může nastávající maminka svému tělu dát skutečně vyvážené množství ve správné poměru rostlinného a živočišného proteinu. 

Když koktejly pijete s cílem zhubnout, vyhněte se mléku.

I když je mléko  součástí oficiálního návodu, jak TianDe koktejly používat, nejlepších účinků dosáhnete s obyčejnou vodou. I mléko má nějaké kalorie a podle čínské medicíny navíc zahleňuje. 

Pokud se nesnažíte zhubnout a mléko máte rádi, tak toto doporučení můžete vynechat. Proteinové koktejly jsou zdravým nízkokalorickým jídlem. Jako samostatný produkt jsou velmi vhodné pro zlepšení výživy. Zlepšují výživu těla, dodají potřebné množství mikroživin ve vyváženém poměru. Zlepšují činnost trávicího ústrojí. Nezatěžují trávicí trakt. Stimulují vylučování a tím i imunitní systém. 

Dobrá výživa - dobré vylučování - dobrý imunitní systém - dobré zdraví. 


Nejnovější články na našem blogu

 

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Obyčejní lidé často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod.
Ženšen pravý je ceněný pro svůj kořen s obsahem tzv. ginsenosidů, nazývaných také panaxosidy.

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.