Proč používat kondicionér?

11.12.2020

Každá z nás chceme mít vlasy hezké, lesklé, zdravé.

Chceme, aby byly naší chloubou, přirozenou ozdobou a ne "zlobou", důvodem pro který se trápíme. Bohužel řada žen (a netvrdím, že je to jejich vina) si stále neuvědomuje, že za stav našich vlasů není zodpovědný pouze a jenom šampon.

 Hledají stále dokola pouze a jenom, ten nej ... šampon a vůbec si neuvědomují, že tento přípravek (jakkoli kvalitní) je primárně určený na očistu, stejně jako mýdlo nebo sprchový gel. Je to očistný přípravek , nikoli přípravek doslova a do písmene pečující. 

Je důležité si uvědomit, že stejně jak to činíme s pletí a pokožkou těla, dodáváme vitamíny, živiny, hydratujeme tak tu stejnou péči potřebují i vlasy, pokud tedy chceme aby nám rostly zdravé vlasy. 

Základem je přísun živin pro zdravou pokožku hlavy. Nezapomínejte na doplňky stravy - např. Pioliang, Shousin, Citrokalcevit. 

Stejně jako pleť je třeba i pokožku hlavy pravidelně do hloubky čistit.  Nemyslíte si snad, že jenom pleť trpí vnějšími vlivy okolního prostředí?  Alespoň 1x týdně dopřejte vlasové pokožce hloubkovou očistu - skvělá volba je Hloubkově čistící šampon + kondicionér InTop (obsahuje dřevěné uhlí, detoxikuje pokožku i vlasy)  + 1x týdně dopřejte pokožce hlavy vlasovou masku - balzám = výživa a hydratace (výběr je velký).

Dalším velkým průšvihem je, že spousta žen stále a pořád nechápe důležitost kondicionéru. Zkusím vysvětlit trochu jinak.                                                                      Představte si, že si ráno vezmete peeling, uděláte si očistu pleti - peeling pleť krásně otevře a odstraní odumřelé buňky, nečistoty, krásně uvolní póry, prostě skvěle otevře pleť. Nebo vezmete čistící pěnu, či cokoli jiného.  Jistě si každá z nás pleť umývá. No a po peelingu, čištění pleti prostě vyrazíte do světa, do práce, na procházku.                   Prostě peeling, čištění, umytí - Vaše jediná péče o pleť.                                                           Je mi jasné, že teď si řada z Vás ťuká na čelo. Ona se snad zbláznila, "to přece nejde" .. vždyť do pleti se mi teď dostane "bordelů z ovzduší, mám pleť náchylnou k infekci         Ano máte pravdu - "to dá rozum, že musíme použít tonikum a nějaký krém, pleť si chránit. 

Tak se tedy ptám jak je možné, že toto spousta nás, žen dělá pravidelně svým vlasům? Jak je možné, že po mytí necháváme vlas otevřený a klidně vyrazíme třeba na nákupy. Vlas přece zůstal naprosto otevřený a může chytit "infekci". 

Šampon totiž vlas otevře a důvod je jednoduchý, šampon má za úkol vlas očistit, zbavit špíny, vyčistit. Zavřít vlas a zabránit tak, aby do něj měly přístup škodliviny, to je právě úkolem kondicionéru. Vytvoří zároveň kolem každého vlasu ochrannou bariéru, aby vlasům neškodil mráz, vysoké teploty. 

Používáme jenom šampon a foukáme vlasy? No potom se nemůžeme divit, že se vlasy lámou, jsou dehydratované .. nerostou. NEMAJÍ OCHRANU. 

KONDICIONÉR PEČUJE O VLASY, NIKOLI O VLASOVOU POKOŽKU

Nanášejte ho tedy opravdu jen na vlasy. Ne na pokožku hlavy! Protože řada žen potom tvrdí, "nepoužívám kondicionér, protože potom mám vlasy rychle mastné " Když budete kondicionéry používat správně máte hned o výmluvu méně. Snažím se Vám říci, že pokud nebudete o vlasy pečovat správně můžete si koupit milión zaručeně super šamponů a stejně budete naříkat, že prostě nic pro ty Vaše vlasy nefunguje. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Kamélie je považována za královnu Východních květin a její účinky znaly a využívaly již dávno japonské gejši, které jsou známé svou bezchybnou pletí a nádhernými vlasy.

Naše vlasy jsou dennodenně vystavovány negativním vlivům okolního prostředí - mrazu, větru, slunci. A protože se chceme líbit, samozřejmě vlasy různými způsoby upravujeme. Sušíme fénem, narovnáváme žehličkou, kulmujeme a barvíme.