Proč je důležité pečovat o intimní partie správně?

20.12.2020

Intimní hygiena je téma, o kterém se příliš nemluví. Tak nějak automaticky se předpokládá, že ženy o své intimní partie pečují správně. Nepříjemné pocity jako svědění, pálení či infekce bývají pak často i důsledkem chyb v oblasti intimní hygieny. Jak má správná intimní hygiena vypadat a čemu se vyvarovat, aby "dole" bylo vše bez problémů? Jaké jsou zásady správné intimní hygieny? Věřte, že pouhé mýdlo, či sprchový gel určený pro pokožku celého těla rozhodně nestačí. 

Ani já si nevzpomínám, že by se mnou moje maminka na toto téma mluvila. Nebývalo to zvykem. Nemyslím si, že by to byla chyba našich maminek, ale pravda je, že celkově osvěta na tato témata bývala opravdu nulová. Je velice povzbudivé vidět, že v této oblasti se situace výrazně změnila, Že spousta žen dnes chápe důležitost péče o intimní partie, protože je to opravdový "středobod" našeho ženského zdraví.  

U zdravé vagíny se pH pohybuje kolem hodnoty 3,8 - 4,5, což je kyselé prostředí. Obyčejná mýdla jsou zásaditá (pH 5,5) a narušují tak přirozenou vaginální mikroflóru, což umožňuje růst a množení škodlivých bakterií. Svědění, pálení, bolest, podráždění, zápach, výtok či infekce jsou pak častým důsledkem používání nevhodných mycích prostředků.

"Čistota je předpokladem zdraví" - to je základ a každá z nás to jistě chápe, už jako děti jsme se to naučily. Ale musíme si uvědomit, že to co stačilo před 15 - 20 ti lety již dnes nefunguje, nestačí. Tehdy jsme se nesetkávaly s dětskými záněty pochvy, dospívající dívky netrpěly v takové míře bolestivou menstruací, nebyl tak obrovský problém u mladých žen s otěhotněním. Obyčejné mýdlo, které naše babičky běžně používaly k intimní hygieně u většiny z nás způsobí podráždění. Je naprosto zbytečné vzdychat. Jó to byla doba, nebo namítat, že dříve to stačilo bude nám to stačit dnes . Je třeba připustit, že je jiná doba a ta si žádá jiná řešení.
Citlivé části našeho těla, vyžadují citlivou péči a hlavním důvodem je pH sliznice pohlavních orgánů.

Milé dámy, ženy, děvčata víte jak nejlépe udržet optimální pH a mikroflóru ve vagíně?
O hodnotách pH se toho jistě již hodně napsalo, známe optimální pH pokožky, krve .. i prostředí intimních partií ženy má své ideální pH. Co se stane když tomu tak není?
Naruší se mikroflóra intimních partií a následují problémy, které my ženy tak moc nemusíme - záněty - výtoky. 
Jsme nespokojené, podrážděné, v depresi a s naším sebevědomím to také není nic moc.

Mýdlo a intimní partie? Rozhodně ne.  Používat pouze teplou vodu či přípravky určená k péči o intimní partie. I já jsem si našla ten ideální právě pro mě, který používám již několik let.   


Intimní péče během menstruace?  V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. 

Pravidlo "zepředu dozadu"? je důležité dodržovat zásadu správného utírání zepředu dozadu (od vagíny směrem ke konečníku). Jen tímto způsobem lze zabránit přenosu škodlivých bakterií vedoucích k infekcím močového měchýře a jiným komplikacím. 

Kvalitní spodní prádlo?  Prodyšné spodní prádlo umožňuje pokožce dýchat. Syntetické materiály zabraňují proudění vzduchu, vlhkost v intimních oblastech stoupá a vytváří se ideální podmínky pro růst škodlivých bakterií.  

Pohlavní orgány a jídelníček? Jídelníček hraje důležitou roli i v intimní hygieně. Málo se ví, že některé potraviny (např. bílý cukr a bílá mouka) narušují přirozenou mikroflóru organismu. 

Zdraví intimních partií podpoříte  kvalitním mycím přípravkem pro intimní partie. 

Já jsem vsadila na intimní bylinnou péči ze srdce Altaje a používám  je již několik let. 

Působení jemného gelu pro intimní péči s koloidním stříbrem ? 
- pomáhá obnovit integritu sliznice, odstraňuje pocity nepohodlí, otoky zarudnutí
- podporuje zdravou mikroflóru, změkčuje, hydratuje, brání vzniku zánětu
- předchází vysoušení sliznice pohlavních orgánů 
Co za tím stojí?  Je to jeho složení
Komplex správně vybraných bylin, v tom správném poměru, inspirací jsou receptury starověkých léčitelů ( a tomu tedy věřte, na to jsou Čínští léčitelé machři nad machry)
Takže co, že nám to namíchali za koktejl? 

Je to komplex rostlinných výtažků: čajovníkový olej, aloe, listy šalvěje, květy heřmánku, stříbro.


Vaginální infekce a mykózy jsou jedním z nejčastějších problémů, které se týkají intimních partií. Mohou vznikat na základě hormonálních změn, jako jsou kojení či menopauza, při zvýšené tělesné aktivitě nebo působením škodlivých vlivů v období, kdy není poševní prostředí samo o sobě dostatečně chráněno. Intimní gel s koloidním stříbrem je vynikající prevencí i podporou podpory léčby vaginálních infekcí a mykóz díky svým antimikrobiálním a hojivým účinkům.  

Složení je navíc obohaceno o Aloe Vera, které pokožku hydratuje a zmírňuje projevy svědění a pálení. 


Díky svému unikátnímu složení je v praxi využíván i pro citlivou pokožku dětí.

Oceňován je i atopiky a ekzematiky kdy jej vyžívají pro mytí pokožky těla a problémových partií těla.

Můžete jej využít i pro předmytí vlasové pokožky s ekzémem, lupénkou. 

Milovnice bylinek určitě rády sáhnou po tomto Gelu pro intimní péči s bylinnými extrakty.

Je to doslova unikátní směs bylin, Pečlivě prověřené složení obsahující "ženské" byliny.

 - zajišťuje jemné čištění

- posiluje lokální imunitu

- podporuje přirozenou rovnováhu pH intimní zóny

- zvyšuje přirozenou ochrannou bariéru jemné pokožky

- osvěžuje a hydratuje

- odstraňuje diskomfort po epilaci

- aktivní složky obsažené v gelu mají protizánětlivé a zklidňující účinky

Složení je obohaceno o výtažky z účinných bylin.

Heřmánek pravý. Heřmánek má celou řadu prospěšných vlastností. Má protizánětlivé, analgetické a antialergenní účinky. Bylina má pozitivní vliv na organismus při zvýšeném podráždění a ženských periodických bolestech.

Kopřiva dvoudomá je specifický druh přírodního koncentrátu vitamínů. Kopřiva obsahuje více kyseliny askorbové než černý rybíz nebo citron a obsahem karotenu předčí mrkev i šťovík. Pouze 20 malých listů kopřivy dodá tělu doporučenou denní dávku vitamínu A. Kromě toho je bohatá na vitamíny K, E, B a stopové prvky. Kopřiva aktivuje metabolismus, tonizuje nervový systém, pomáhá stimulovat produkci červených krvinek a zvyšuje svalový tonus dělohy.

Kořen lékořice. Lékořice pomáhá posilovat nervový a imunitní systém, má tonizační účinky. Kořen lékořice působí jako spasmolytikum a antihistaminikum, má protizánětlivé a antialergenní účinky a svými vlastnostmi se podobá estrogenu.


Dubové pupeny mají protizánětlivé a stahující vlastnosti.

Výtažek ze šalvěje lékařské má dezinfekční, protizánětlivé a spasmolytické vlastnosti.

Kořen puškvorce obecného. Puškvorec se od pradávna používal při léčbě ženských chorob (hypomenstruačního syndromu, oslabené sexuální touze a při patologickém průběhu menopauzy) a byl znám pro své analgetické a dezinfekční vlastnosti.

Chcete vyzkoušet i Vy? 

Jejich složení je naprosto úžasné, alespoň já si to tedy myslím a v kombinaci s ostatními produkty programu Ženského zdraví, to je prostě péče, kterou si jistě zasloužíme.
Čínští léčitelé považují pohlavní orgány za kořeny života. 

Představte si, že čínská medicína pohlíží na oblast rozkroku, jako na čerpadlo (ano zní to trošku zvláštně) - čerpadlo, které umožňuje životní energii, aby se buď hromadila v těle nebo z něho vytékala ven.
Dále je to podle TČM oblast s jedním z nejsilnějších energetických center, kde je soustředěno ohromné množství bioaktivních bodů. Což znamená je to právě sliznice našich pohlavních orgánů, kudy do svého těla můžeme přivést látky zdraví prospěšné, nebo naopak si můžeme uškodit.
To vše už dávno znali léčitelé Nebeské říše a díky jejich znalostem my máme nyní k dispozici jedinečný léčebný arzenál pro udržen zdraví.
Tento gel by měl být za všech okolností součástí výbavy každé ženy ... mějte se rády. 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?