Proč je důležité pečovat o intimní partie správně?

20.12.2020

Intimní hygiena je téma, o kterém se příliš nemluví. Tak nějak automaticky se předpokládá, že ženy o své intimní partie pečují správně. Nepříjemné pocity jako svědění, pálení či infekce bývají pak často i důsledkem chyb v oblasti intimní hygieny. Jak má správná intimní hygiena vypadat a čemu se vyvarovat, aby "dole" bylo vše bez problémů? Jaké jsou zásady správné intimní hygieny? Věřte, že pouhé mýdlo, či sprchový gel určený pro pokožku celého těla rozhodně nestačí. 

Ani já si nevzpomínám, že by se mnou moje maminka na toto téma mluvila. Nebývalo to zvykem. Nemyslím si, že by to byla chyba našich maminek, ale pravda je, že celkově osvěta na tato témata bývala opravdu nulová. Je velice povzbudivé vidět, že v této oblasti se situace výrazně změnila, Že spousta žen dnes chápe důležitost péče o intimní partie, protože je to opravdový "středobod" našeho ženského zdraví.  

U zdravé vagíny se pH pohybuje kolem hodnoty 3,8 - 4,5, což je kyselé prostředí. Obyčejná mýdla jsou zásaditá (pH 5,5) a narušují tak přirozenou vaginální mikroflóru, což umožňuje růst a množení škodlivých bakterií. Svědění, pálení, bolest, podráždění, zápach, výtok či infekce jsou pak častým důsledkem používání nevhodných mycích prostředků.

"Čistota je předpokladem zdraví" - to je základ a každá z nás to jistě chápe, už jako děti jsme se to naučily. Ale musíme si uvědomit, že to co stačilo před 15 - 20 ti lety již dnes nefunguje, nestačí. Tehdy jsme se nesetkávaly s dětskými záněty pochvy, dospívající dívky netrpěly v takové míře bolestivou menstruací, nebyl tak obrovský problém u mladých žen s otěhotněním. Obyčejné mýdlo, které naše babičky běžně používaly k intimní hygieně u většiny z nás způsobí podráždění. Je naprosto zbytečné vzdychat. Jó to byla doba, nebo namítat, že dříve to stačilo bude nám to stačit dnes . Je třeba připustit, že je jiná doba a ta si žádá jiná řešení.
Citlivé části našeho těla, vyžadují citlivou péči a hlavním důvodem je pH sliznice pohlavních orgánů.

Milé dámy, ženy, děvčata víte jak nejlépe udržet optimální pH a mikroflóru ve vagíně?
O hodnotách pH se toho jistě již hodně napsalo, známe optimální pH pokožky, krve .. i prostředí intimních partií ženy má své ideální pH. Co se stane když tomu tak není?
Naruší se mikroflóra intimních partií a následují problémy, které my ženy tak moc nemusíme - záněty - výtoky. 
Jsme nespokojené, podrážděné, v depresi a s naším sebevědomím to také není nic moc.

Mýdlo a intimní partie? Rozhodně ne.  Používat pouze teplou vodu či přípravky určená k péči o intimní partie. I já jsem si našla ten ideální právě pro mě, který používám již několik let.   


Intimní péče během menstruace?  V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. 

Pravidlo "zepředu dozadu"? je důležité dodržovat zásadu správného utírání zepředu dozadu (od vagíny směrem ke konečníku). Jen tímto způsobem lze zabránit přenosu škodlivých bakterií vedoucích k infekcím močového měchýře a jiným komplikacím. 

Kvalitní spodní prádlo?  Prodyšné spodní prádlo umožňuje pokožce dýchat. Syntetické materiály zabraňují proudění vzduchu, vlhkost v intimních oblastech stoupá a vytváří se ideální podmínky pro růst škodlivých bakterií.  

Pohlavní orgány a jídelníček? Jídelníček hraje důležitou roli i v intimní hygieně. Málo se ví, že některé potraviny (např. bílý cukr a bílá mouka) narušují přirozenou mikroflóru organismu. 

Zdraví intimních partií podpoříte, jak bylo zmíněno kvalitním mycím přípravkem pro intimní partie. Já jsem vsadila na intimní bylinnou péči ze srdce Altaje a používám ho již několik let. 

Působení jemného gelu pro intimní péči? 
- pomáhá obnovit integritu sliznice, odstraňuje pocity nepohodlí, otoky zarudnutí
- podporuje zdravou mikroflóru, změkčuje, hydratuje, brání vzniku zánětu
- předchází vysoušení sliznice pohlavních orgánů 
Co za tím stojí?  Je to jeho složení
Komplex správně vybraných bylin, v tom správném poměru, inspirací jsou receptury starověkých léčitelů ( a tomu tedy věřte, na to jsou Čínští léčitelé machři nad machry)
Takže co, že nám to namíchali za koktejl? 
Je to komplex rostlinných výtažků: čajovníkový olej, aloe, listy šalvěje, květy heřmánku, stříbro.


TeaTree oil - čajovníkový olej - obsahuje více než 48 složek, které mají protizánětlivý a regenerační účinek. Viridoflorsi - unikátní složka tohoto oleje je účinné přírodní antiseptikum proti bakteriím, virům i plísním - to je dobrá zpráva nemyslíte?
Aloe - má baktericidní (usmrcující, ničí bakterie) a bakteriostatické ( brání růstu mikrobů)
protizánětlivé účinky - urychluje hojení - urychluje regeneraci - obsahuje přírodní antibiotikum barbaloin.
Listy šalvěje - dezinfekční, protizánětlivé, protikřečové účinky - eliminují ( vylučují) překrvení sliznic - hojí rány, mikrotrhliny
Heřmánek - protizánětlivé, baktericidní ( ničí bakterie) účinky - uklidňující vlastnosti - působí proti bolesti
Stříbro - jedno z nejmocnějších přírodních antiseptik ( přípravek zabraňující sepsi - otravě krve, zaplavení organismu bakteriemi. Je prokázáno, že stříbro může zničit více než 650 druhů bakterií a virů - brání rozmnožování bakterií, virů, plísní.

Chcete vyzkoušet i Vy? 

Jeho složení je naprosto úžasné, alespoň já si to tedy myslím a v kombinaci s ostatními produkty programu Ženského zdraví, to je prostě péče, kterou si jistě zasloužíme.
Čínští léčitelé považují pohlavní orgány za kořeny života. 

Představte si, že čínská medicína pohlíží na oblast rozkroku, jako na čerpadlo (ano zní to trošku zvláštně) - čerpadlo, které umožňuje životní energii, aby se buď hromadila v těle nebo z něho vytékala ven.
Dále je to podle TČM oblast s jedním z nejsilnějších energetických center, kde je soustředěno ohromné množství bioaktivních bodů. Což znamená je to právě sliznice našich pohlavních orgánů, kudy do svého těla můžeme přivést látky zdraví prospěšné, nebo naopak si můžeme uškodit.
To vše už dávno znali léčitelé Nebeské říše a díky jejich znalostem my máme nyní k dispozici jedinečný léčebný arzenál pro udržen zdraví.
Tento gel by měl být za všech okolností součástí výbavy každé ženy ... mějte se rády. 

Díky svému unikátnímu složení je v praxi využíván i pro citlivou pokožku dětí. 

Oceňován je  i atopiky a ekzematiky kdy jej vyžívají pro mytí pokožky těla a problémových partií těla. 

Můžete jej využít i pro předmytí vlasové pokožky s ekzémem, lupénkou. 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako omlazující prostředek byla placenta využívána již v době Kleopatry. První vědecká vysvětlení léčivých účinků placenty jsou zmiňována v dílech Hippokrata a Aviceny.

Jestliže se člověk špatně stravuje, nedá tělu pohyb, odpočinek, spánek a dostatek tekutin, dostává se tělo do stavu buněčné podvýživy. Říká se, že stravou nevyřešíte vše, ale bez dobré stravy nevyřešíte nic.