Pro zdravá játra ...

05.05.2020

Funkční komplex ostropestřec marianský s riboflavinem vitamínem B2 (unikátní kombinace, účinky)

Játrům bychom se opravdu měli všichni pověnovat alespoň 1x až 2x do roka. Je to velice důležitý orgán pro autoimunitu a protinádorovou imunitu.Komplex, který používám (i Vy můžete) je opravdu ve všech směrech účinný. 

Dříve byly k léčení využívány především listy a kořen, zde jsou využívána semena - obsahují totiž velice důležitou látku silymarin. V prvé řadě obnovuje jaterní tkán, přičemž játra jsou hlavní orgán naší detoxikace. Jejich zdraví je tedy zásadně důležité a právě silymarin dokáže výrazně pomoci v případě různých onemocnění a dalších komplikací. Tato zajímavá látka zlepšuje průběh chronických zánětů jater, tzn. hepatitidy, která je laicky nazývána žloutenka. Dále dokáže pomoci při regeneraci poškozených jater u alkoholiků či drogově závislých, ale také při otravách léky nebo houbami (např. muchomůrky zelené). Navíc působí velmi kladně při cirhóze jater i onemocnění infekční mononukleózou a pomáhá rovněž po chemoterapii. Její užívání je navíc doporučováno i obéznějším lidem.Silymarin má ovšem také další léčivé účinky. Kromě jater působí pozitivně rovněž na žlučník, poruchy krevního oběhu a při nízkém krevním tlaku. Ostropestřec je zároveň vhodné užívat při depresích, migréně, závratích, astmatu či alergiích. Chtělo by se tedy napsat, že se jedná takřka o zázračnou rostlinu.

Další důležitou složkou tothoto komplexu je: Riboflavin 

- je někdy označován jako vitamin B2. Jde o vitamín, jak už napovídá jeho příslušnost ke skupině vitamínů B, rozpustný ve vodě. Je to vitamín, který hraje důležitou roli v aktivitách řady enzymů, které se podílejí na štěpení a využití sacharidů, tuků a proteinů (bílkovin) nebo také na produkci energie uvnitř buněk. Významným zdrojem tohoto vitamínu jsou játra a mléko, ale rovněž vejce, nemleté bílkoviny a pivní kvasnice. 

V kůži umožňuje metabolismus a výživu kožních adnex (žlázy potní a mazové). Působí tím příznivě k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. Účastní se též na tvorbě krevních elementů (krvinek) a zárodečných buněk. Ovlivňuje činnost nervové soustavy a mozku. Účastní se tvorby nukleových kyselin, napomáhá růstu, plodnosti. Hraje důležitou roli při změně amikyselinu tryptofanu na niacin. Při fyzické námaze spočívá jeho význam v přenosu kyslíku svalovým buňkám a působí i při nervosvalovém přenosu. Dále je u tohoto vitamínu uváděno, že podporuje tvorbu nových buněk, léčí bolavé koutky úst, pomáhá chránit rohovku oka, podporuje jasnější vidění, slouží k dobré funkci jater, napomáhá zabraňovat očním katarům (zánětům). Používá se preventivně proti šupinatění kůže, při seborhoické dermatitidě, zabraňuje maštění vlasů a pokožky, při rosacei. Používá se preventivně v těhotenství a ve stáří, kdy je zvýšená potřeba, při rekonvalescenci po zánětlivých onemocněních, dále jako doplněk léčby vitamínem B3 a B6, při hypovitaminóze při některých jednostranných dietách, při astmatu, alergíich, zánětech nervů, při léčbě psychických poruch. 

Působí synergicky (vzájemně zvyšují účinek) s vitamínem B3 a B6 i s ostatními vitamíny skupiny B, s vitamínem C a A. Ničí jej antibiotika, antikoncepční přípravky a anxiolytika (léky užívané ke zklidnění), také léky obsahující estrogeny a síru. Nedostatek riboflavinu se může projevit u pacientů užívajících některé léky ze skupiny psychofarmak (fenothiazinová neuroleptika, tricyklická antidepresiva) či antikocepční léky s obsahem estrogenů.Dále do skupiny lidí ohrožených nedostatkem riboflavinu patří lidé s tzv. malabsorpčními poruchami či lidé se závislostí na alkoholu.K nedostatku riboflavinu (vitamin B2) může rovněž dojít v důsledku některých závažnějších nemocí, velkých chirurgických zákroků nebo těžkých úrazů. Nedostatek riboflavinu, který trvá delší dobu, může způsobit popraskání rtů, zánětlivé změny na jazyku a také určitá postižení oka, jako je tupozrakost nebo zvýšená citlivost na světlo. Je třeba tento vit, do těla doplňovat, protože je stále vylučován z těla.

Funkční komplex ostropestřec marianský s riboflavinem vitamínem B2 (unikátní kombinace, účinky) zajistí játrům vše potřebné pro jejich zdravý chod a fungování.


Chceš vyzkoušet ... stačí vyplnit a do 24 hodin Vám přípravek zajistím ... možnost získat i VIP slevu ...