Pro krásné a zdravé ruce

15.12.2020

Přesto, že ruce jsou dennodenně vystavovány mnoha nepříznivým vlivům a pokožka je zde stejně citlivá jako na obličeji, většina z nás věnuje daleko více péče právě obličeji a na ruce často zapomínáme. Pravda je, že si to mnohdy ani neuvědomíme.  

1/ Na běžné denní použití jsou nejvhodnější ne příliš mastné a hutné krémy. Ideální jsou lehčí textury, které se rychle vstřebají a nezanechávají mastný film.  Máte-li atopickou či jinak přecitlivělou a hodně suchou pokožku, používejte speciální péči, která vytvoří ochrannou vrstvu.

2/ Krémy vždy nanášejte před tím, než jdete ven, a to i v zimě, když nosíte ruka vice, protože mráz velmi vysušuje.

3/ Jednou týdně si udělejte peeling - využít můžete i tělové soli

4/ Maskujte ruceJako masku můžete využít jakýkoli výživný krém, který nanesete na ruce v silnější vrstvě, poté přes ně přetáhnete mikrotenové sáčky a nakonec rukavice. Nechte působit 20 minut, ale klidně i celou noc.


Ruce jsou nejen naší vizitkou, ale i zrcadlem našeho věku, zdraví a na jejich vzhledu se odráží náš vztah k sobě samým, jak o sebe pečujeme. Dávno není pravdou, že pěstěnými ručkami se pyšní jen dámy z vyšší společnosti.

Víte, že: 

  • Pokožka rukou je stejně citlivá jako na obličeji.
  • Nejcitlivější je na hřbetech rukou. Tam je velmi tenká a v podkoží má jen minimum tukové tkáně. I proto rychleji stárne.
  • Na dlaních je pojivové tkáně víc, ale protože zde nejsou chloupky ani mazové žlázy, hůře absorbují jakoukoliv vlhkost.

V ČEM JSOU KRÉMY tianDe PEČUJÍCÍ O RUCE JINÉ,NEŽ TY, NA KTERÉ JSME BĚŽNĚ ZVYKLÉ?

Stejně jako všechny ostatní přípravky jsou i krémy na ruce tzv. kosmeceutika. Tzn. přípravky, založené na čínských a tibetských bylinných postupech v kombinaci s použitím nanotechnologií .Tyto produkty obsahují velmi vysoké množství účinných látek a jsou navrženy tak, aby pomáhaly při řešení různých stavů kůže a těla. 

V každém krému najdete hlavní účinnou složku jejíž výjímečné vlastnosti jsou posílené přidáním takových účinných složek, které prospěšné vlastnosti ještě více zesílí. Jejich spojením tak kosmeceutika dosahují nové (výraznější) účinnosti až na úrovni buněk, jejich regenerace a obnovy. 

Tyto krémy na ruce obsahují unikátní složky, např:

Výtažek z plodů goji obsahuje unikátní bílkovino-polysacharidový komplex, který funguje jako prebiotikum a zvyšuje imunitu pokožky. Komplex antioxidantů pak chrání buňky pokožky před předčasným stárnutím.

Výtažek z alpské protěže Vzácná složka prémiové třídy. Má přirozený ochranný a zklidňující účinek. Antioxidační vlastnosti rostliny jsou 1,5krát vyšší než u vitamínu C. Má regenerační účinek, změkčuje a hojí poškozenou pokožku.

Hadí tuk Má příjemné a antiseptické účinky na pokožku, vyživuje, doplňuje zásobu esenciálních mastných kyselin, stimuluje regenerační schopnosti pokožky, odstraňuje suchost a podráždění.

Perly Extrakt z perel blokuje působení volných radikálů, předchází poškozování buněk a předčasnému stárnutí. 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.