Podkladová báze pod make-up? Proč ji používat?

18.03.2021

Make-up, který beze změny vydrží celý den, je snem snad každé ženy. Za výdrží líčení však mnohdy nestojí ani tak kvalita make-upu jako to, zda byla použita podkladová báze.

Ha, podkladová báze? Co to zase je? To já nepotřebuji, používám kvalitní make-upy. No, jo už neví, co by pro nás vymysleli. 

Tak tak nějak jsem na jakékoli zmínky o "nějaké" podkladové bázi ještě před časem reagovala i já. A jako přečíst si něco o tom k čemu je dobrá? Ztráta času. 

Ale potom jsem dostala jako dárek něco, co se tvářilo jako make-up, ale ... byl to primer, podkladová báze, chcete-li. 

Tak co, dárek, vyzkouším no, ne? A milostivě jsem si načetla jak správně použít. 

A co myslíte? Učinila jsem objev století. Já zjistila, že ji potřebuji. Resp., že ji vážně chci a budu používat. Proč? 

Podkladová báze totiž dovede: 

Zkrotit lesklé čelo, prodloužit výdrž make-upu (profesionální vizážistky o to vědí a tak používají), dovede pleť rozzářit nebo naopak zmatnit. Některé make-upy pleť vysušují a tomu dokáže podkladová báze zabránit. Bez podkladové báze nikdy nemělo moje líčení tak dlouhou životnost. 

Bez báze je také dost možné, že se vám během dne make-up slije do vrásek nebo se vám pod ním vytvoří suchá místa.

Co to vlastně podkladová báze (primer nebo base) vlastně je?

  • Báze je nejčastěji bezbarvá, má převážně gelovou konzistenci a slouží primárně k tomu, aby vaši pleť připravila na následné nanesení make-upu.

S bází navíc prodloužíte životnost Vašeho líčení, ale to rozhodně není všechno, co tahle šikulka umí. 

  • Báze se bude hodit všem dámám, které trápí vrásky. Tedy nám všem, dámám v elegantním věku, že? Na nedokonalosti a nerovnosti pleti je totiž jako dělaná. 

 

A teď pozor !!!

Obecně se uvádí, že: Bází pěsticí krémy nenahradíme. Prý fungují jen na efekt, pleť vyhladí, ale účinnými látkami ji nenadopují. ALE !!! Není báze jako báze!

Já jsem vsadila na něco víc, než obyčejnou podkladovou bázi.

Přípravek, který díky svým účinným složkám dává pleti něco navíc. 

Pečující, bezpečné složení umožňuje použít hydratační podkladovou bázi i místo denního krému.

Protože: působí nejen na vnější krásu pleti, ale díky aktivnímu složení také hloubkově vyživuje a předchází vzniku vrásek. 

Najdete zde:

Oxid titaničitý - Minerální částice oxidu titaničitého matují pleť a odrážejí ultrafialové paprsky a tím chrání buňky před poškozením.

Hyaluronát sodný je derivát kyseliny hyaluronové - polysacharidu, který je přítomen v lidském těle. Má bezkonkurenční hydratační vlastnosti. Viditelně zvyšuje turgor pokožky, čímž je hladší a pružnější. Pomáhá vyhlazovat jemné vrásky.

Trehalóza podporuje správnou činnost pleťových buněk a díky svým antioxidačním účinkům pleť chrání před škodlivými vnějšími vlivy, a tím předchází jejímu předčasnému stárnutí.

Mořský ježek - Prášek z tichooceánského mořského ježka má mohutné omlazující účinky. Nejcennější součástí mořského ježka jsou jeho jikry, které obsahují 20krát více vitamínu A než kořen ženšenu. Díky bohatému složení má výtažek z mořského ježka na pokožku neuvěřitelné silné regenerační účinky. Pomáhá navrátit pokožce tonus a pružnost, snižuje otoky a zpomaluje procesy stárnutí.

Báječná záležitost, skvěle sjednocuje pleť a co je hlavní opravdu dokáže vyrovnat drobné nedokonalosti a zároveň působí velice přirozeně. Jestli chcete vyzkoušet napište mi.  

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Obyčejní lidé často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod.
Ženšen pravý je ceněný pro svůj kořen s obsahem tzv. ginsenosidů, nazývaných také panaxosidy.

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.