Pleťová séra: Proč je používat a čím prospívají pleti.

12.12.2020
  • Krémy a séra. V čem se liší?
  • Může sérum nahradit krém? 
  • Jak sérum aplikovat a kolikrát denně používat? 

Chcete zjistit jaké sérum bude vhodné právě pro Vaši pleť?

Vyplňte si dotazník, čím přesnější budou Vaše odpovědi, tím přesnější budou naše doporučení. Konzultujeme s profesionálními kosmetičkami. 


Na naši pleť každý den působí řada faktorů, které na ni mají neblahý vliv. Naše tvář je nejvíce vystavena vlivům okolního prostředí. Není chráněna oděvem jako jiné části těla. Jedinou ochranou, kterou jí můžeme poskytnout je kvalitní péče. Někdy ale navzdory tomu, že používáme kvalitní krémy naše pleť není tak úplně v kondici. Pleť  se nám jeví mdlá bez života, objevujeme stále více vrásek, nebo bývá podrážděná. 

Naštěstí tu máme séra. Přípravky, které obsahují několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek, než je tomu u krémů. Ať už pleť potřebujete zregenerovat, zklidnit nebo rozjasnit, sérum dle vaší potřeby si určitě vybereme.

Krémy a séra. V čem se liší? 

Sérum, to je koncentrát. Obsahuje totiž několikanásobně vyšší koncentraci aktivních složek, vitamínů, minerálů, živin i hydratačních složek něž je tomu u krémů. Má tekutější konzistenci. Obsahuje menší molekuly účinných látek, které mohou pronikat hlouběji do pokožky než je tomu u krémů. 

Krémy: Obsahují větší molekuly, které vytvářejí na pleti ochrannou vrstvu. Mají hutnější a těžší strukturu. Oproti séru mají méně aktivních látek, ale naopak obsahují více doplňujících ingrediencí, které obnovují kožní bariéru a vytváří ochranné vrstvy na pokožce zabraňující dehydrataci. 

Může sérum nahradit krém? 

I když jsou séra plná účinných složek, jejich koncentrace je několikanásobně vyšší než u krémů,  nejsou tolik vybavena k vytvoření ochranné bariéry na pleti. Jejich prioritou je tyto složky dostat co nejvíce do pleti. Pleťové krémy jsou hutnější a na pleti vytvářejí ochranou bariéru . Proto je ideální používat jak sérum, tak i vhodně zvolený denní/noční krém. Účinné složky séra díky krému zůstanou uzamčena v pleti. 

Jak sérum aplikovat a kolikrát denně používat? 

Určitě záleží na séru. Záleží na jeho určení. Máme i séra denní, noční, liftingová, vyživující, hydratační. určitě aplikujeme minimálně jednou denně, ale můžeme aplikovat i dvakrát, ráno i večer. 

Postup aplikace uspořádáme i podle konzistence produktů od těch nejlehčích po nejhutnější:

  • Pleť je třeba nejdříve důkladně vyčistit a tonizovat 
  • Poté aplikujeme sérum. Při výběru vhodného séra bereme v úvahu vlastní potřeby pleti s ohledem na věk a potřeby, které právě řešíme.  
  • Proceduru zakončíme aplikací krému - denního nebo nočního dle denní doby.

U aplikace sér platí staré známé "méně je více". 

Díky jejich vysoké koncentraci opravdu stačí aplikovat jen několik kapek. 

Pokud pleti dodáme více, než je schopna vstřebat, sérem zbytečně plýtváme.  

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.