Pleť namáhaná nošením roušky. Jak o ni pečovat?

09.01.2021

"Nošení roušky nám moc příjemné není, zvláště potom, když ji musíme mít na obličeji delší dobu. Na mnohé z nás působí nepůsobí dobře ani po psychické stránce. Nejvíce, ale jejím nošením trpí naše pokožka. 

A to nejen díky tomu, že pod roušku se na pleti kumuluje odpad, který vydechujeme, ale i stresem, který mnohé z nás určitě v této době občas prožíváme. Pokožka tak pod rouškou rychle přichází především o minerální látky a stopové prvky. Pleť ztrácí na svěžesti, vitalitě, je povadlá. Rychleji se nám pak tvoří nové vrásky, ty stávající se prohlubují. Pokožka se hůře brání volným radikálům, na pleti se objevují suchá místa, boláčky, může se tvořit "maskné". Co to je? 

 Maskné vzniká zvlhnutím obličeje pod rouškou. Dlouhodobé nošení roušek pleti příliš nesvědčí. Kvůli nim vzniká kožní problém s názvem maskné. Pro širokou veřejnost jde o nový pojem. Dříve ho znali pouze někteří zdravotníci, kteří roušky museli nosit v práci vždy. Maskné je tedy akné, které vzniká z nošení roušky. Výraz vznikl spojením dvou anglických slov "mask" (rouška) a acne (akné). 

Jde o akné, které se spojí s různými druhy vyrážky. 


Čistící gely hloubkově čisticí Aplikujeme na navlhčenou pokožku, krouživými pohyby rozmýváme. Abychom získali z těchto produktů opravdu maximum, je důležité nechat ho na pokožce působit alespoň 3 minuty. Pak dobře opláchnout vodou, pleť osušit a tonizovat. 

Čištění pleti ráno i večer je základem péče

Pleť schovaná pod roušku se hodně potí, špatně dýchá, má nedostatek kyslíku, fyziologické pochody se zpomalují. Póry se mnohem snadněji ucpávají. Čištění pleti je proto důležité provádět ráno a večer opravdu důsledně. 

Dodejte pleti aktivní látky z mořských řas, kyselinu hyaluronovou. Je třeba okamžitě dodat potřebné látky, abychom nevítaným změnám zabránily. Skvělým pomocníkem nám jsou v tomto případě přípravky, které dané minerály a stopové prvky obsahují. Používejte séra. 


Aplikujte alespoň dvakrát týdně pleťovou masku. Vybírejte oživující, vitalizační masky s hojivými a zklidňujícími účinky. Masku nechte působit 20 minut. Oživení a zklidnění je okamžité. 

Pokožka pod rouškou si zaslouží zvláštní péči. pokud ji své pleti nedopřáváte, je nejvyšší čas. Platí zde "zlaté" pravidlo: čistit, čistit, čistit! A to nejen ráno a večer. Klidně i během dne doma, kdy máte možnost roušku z obličeje sundat. Z pokožky je třeba odstranit pot, který by pleť mohl dráždit, bakteriím narušené prostředí pleti svědčí. 

Krémy na den volte s lehkou strukturou, aby pokožka nebyla zatěžována mastným filmem. Mastný povrch na pleti by nepřispěl ani k dobrému komfortu při nasazení roušky. 

Večer, opět po důkladném očištění pleti, naneste kvalitní výživný krém, doplní další potřebné látky k udržení dobrého stavu pokožky. Během noci jsou regenerační látky lépe vstřebávány, pokožka vydechne a regeneruje. 

Kategorie

V případě, že si nebudete vědět rady, jak o pokožku pečovat, kontaktujte mě.  

Ve spolupráci s odborníky (poradenství ve spolupráci s kosmetičkami) Vám ráda  poradím optimální kombinaci produktů a případně potřebné produkty pro Vaši  domácí péči zajistím. 

I když nyní roušky nosit musíme, pečujte o svou pleť. Nezapomeňte, že je nebudeme nosit věčně. 

Prosíme o spolupráci, odpovídej pravdivě. Dobře vyplněný dotazník mi umožní lépe poznat Tvou pleť a zvyklosti při používání kosmetických přípravků.

Potom budeme moci doporučit ty nejvhodnější přípravky a sestavit tu nejlepší péči na míru, která přinese výsledky.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.

Jako omlazující prostředek byla placenta využívána již v době Kleopatry. První vědecká vysvětlení léčivých účinků placenty jsou zmiňována v dílech Hippokrata a Aviceny.