Pigmentové skvrny? Nechci je ! A Vy?

26.07.2018

Trápíte se nejen v létě s pigmentovými skvrnami? Existuje řada způsobů, jak s nimi bojovat. A přesto, že ideálním, nejvhodnějším obdobím kdy je řešit, je podzim, začít můžete již dnes.

Víte, že pigmentové skvrny nezpůsobuje pouze sluníčko. Existuje celá řada faktorů, které nám mohou tuto nevítanou ozdobu způsobit? 

1. V těhotenství - hormonální změny

2.  U starších žen  může pigmentace (stařecké skvrny) v důsledku oslabené funkce jater.

3. I při užívání léků, některých druhů antibiotik, antikoncepce,diuretik,  které zcitlivují pokožku vůči UV záření může dojít k pigmentacím. 

4. Pigmentové skvrny po těle a na pleti mohou být projevem i některých vnitřních chorob. 

5. I jizvy vystavené během hojení slunečnímu záření představují  nebezpečí ztmavnutí.

Pigmentové skvrny mohou spontánně vyblednout a vymizet, ale často se s nimi potýkáme řadu měsíců i let a v některých případech jsou velmi obtížně léčitelné.

Nejdůležitější pro léčbu je vyloučení příčiny, která pigmentaci vyvolává. Pokud je například patrná souvislost se zahájením užívání antikoncepce, je vhodné ji ukončit, nebo alespoň změnit. Dobré je omezit vystavování se slunečnímu záření.

Při odstraňování pigmentových skvrn je třeba mít trpělivost. První známky zesvětlování můžete při pravidelné péči pozorovat po jednom měsíci kdy dojde k obnově buněk pleti ( 28 dní)  Po třech měsících bývá výsledek již zcela zřetelný. 

CO POMÁHÁ 

K domácí léčbě doporučuji:

1. Přípravky, které mají zesvětlující nebo bělící účinky. Perlový pudr

Perlový prášek /pudr/ má jinový charakter - chladí a čistí především dráhy srdce - ledvin a jater, tedy klíčová energetická a funkční centra. Je vynikající na pleť i proti tvorbě vrásek. Perlový pudr má bělicí účinek na pokožku, zastavuje tvoření hnědých skvrn a postupně je odstraní (pokud již vznikly).

2. K látkám, které pomáhají předcházet a odstraňovat pigmentace patří betakaroten a přípravky posilující játra - (Detoxikační náplasti TianDe, Bylinná směs s vrbovkou s ostropestřcem mariánským, Bylinná směs Tibetský sběr 3. Účinné jsou také přípravky, které obsahují vitamin A, koncentrovaný vitamin C a E, - ( Citronový peeling )

4. Samozřejmostí by proto měla být ochrana obličeje před UV zářením, a to pomocí krémů s ochrannými faktory, hlavně ve spektru UVA. Krém na pigmentové skvrny s bílým čajem - z řady Phytocode ... skvělá řada i na pigmentové skvrny ... je řada, která nezabraňuje tvorbě vitamínu E, přestože pleť skvěle chrání před UVB i UVA zářením. Sluneční paprsky způsobují fotostárnutí pleti. Běžné opalovací krémy vás sice před UV paprsky ochrání, ale současně zabraňují tvorbě vitamínu E, který je pro náš organismus nezbytný. Pleťový krém  s bílým čajem  zadrží díky speciálně vyvinutému filtru až 85 % tohoto záření, a přitom tvorbě cenného vitamínu E nebrání. 

Samozřejmě krém používáme souběžně s tonikem ( nezbytný krok k tomu, aby si pokožka vzala potřebné množství účinných složek). 

Set přípravků na pigmentové skvrny

Vyzkoušejte.  Neváhejte a napište mi. Stačí vyplnit tento formulář ( PORADNA - klikněte) a já Vám doporučím ověřené metody, postupy a produkty, s přesným návodem jak postupovat, kdy a jak používat.  A po celou dobu terapie ve mně budete mít svého průvodce a poradce, nebudete na to sama.