Phytocode - "zelená" kosmetika

08.12.2020

Sluníčko má většina z nás ráda, ale pozor, kam chodí slunce tam patří UV ochrana . Zatímco při aktivním slunění používáme opalovací krémy ( a to je v pořádku), na běžné denní použití ale nejsou vhodné. Jejich ochranné složky totiž brání pleti v přirozené tvorbě vitamínu D, který je pro náš organismus nezbytný a to z dlouhodobého hlediska není vhodné.

Vysoký ochranný faktor je nezbytný při pobytu na pláži nebo v horách. Dokážou jej zajistit jenom specializované opalovací přípravky, které však brání tvorbě vitamínu D a nejsou určeny pro každodenní použití. Přípravky s SPF vyšším než 15 zamezují tvorbu tohoto "slunečního vitamínu" nezbytného pro lidský organismus.

Ne vždy je však třeba používat výhradně opalovací krémy s UV faktorem. Pomohou i jiné přípravky, které jsou přírodního charakteru a ochranný faktor je jejich přirozenou součástí.

Naštěstí příroda to zařídila za nás ... celá řada přírodních olejů má v sobě totiž přirozený UV filtr. A tyto přirozené UV filtry jsou využity právě zde, v pleťové řadě Phytocode - obsažené složky olejů podporují tvorbu kolagenu a elastinu v pleti, navíc s obsahem přírodního filtru chrání pleť před nepříznivými okolními vlivy a UV zářením. Pleť je chráněna před "fotostárnutím".

Krémy této řady:

- velmi příznivě působí na vitalitu a regeneraci pokožky, na její jemnost a vláčnost, pomáhají redukovat vrásky a předcházet vráskám novým.

Pleť je chráněna před UVA i UVB zářením.

Zadrží díky speciálně vyvinutému filtru 85 % (a více) tohoto záření, a přitom tvorbě cenného vitamínu D nebrání

Obsahují více než 98% přírodních složek - neobsahují parabeny ani barviva


Pleťový krém s cordycepsem a šalvějí 25+

Ochrana: SPF 9,2 - Dokáže zadržet až 85% UV záření

SPF 9,2 poskytuje optimální stupeň ochrany pro pobyt v městském prostředí, přičemž neblokuje syntézu vitamínu D.

Kyselina hyaluronová - hydratace , Allantoin - regenerace, hojení, Šalvěj - dezinfekce, protizánětlivá, Kamélie - regenerace, omlazení, Cordyceps - pružnost, odolnost, ochrana před UV 

Pleťový krém s arganovým olejem 35+

Ochrana: SPF 9,2 - Dokáže zadržet až 85% UV záření

Vyživuje, změkčuje a hydratuje pokožku, vytváří ochranný film a podporuju optimální hladinu hydratace v suché, šupinaté, zrohovatělé a vadnoucí pokožce obličeje.

Arganový olej je patrně nejdražším a nejvzácnějším olejem na světě, je nazýván "tekutým zlatem". Zdroj prospěšných látek, které jsou nezbytné pro maximální obnovu poškozených vlasů. Z 80 % se skládá z nenasycených mastných kyselin (olejové, linolové, palmitové, stearové). Obsahuje 2,5-3krát více vitaminu E než olivový olej.


Pleťový krém s bílým čajem 45+

Ochrana: SPF 11 - Dokáže zadržet až 95% UV záření - zesvětluje pigmentové skvrny - má výrazný antioxidační účinek - zabraňuje prohlubování vrásek - pokožku vyhlazuje a hydratuje - předchází jejímu ochabování. 


K tomu, abychom maximálně využili účinné složky krémů je třeba pleť na příjem těchto látek dobře připravit. Čištění a tonizace je základ - jinak pleť složky nevyužije. A to je opravdu škoda, je to jako byste půlku krému vyhodili.


Ultra-jemný čisticí gel

Tento gel uvítají všichni, koho trápí mastná a smíšená pleť produkující zvýšené množství kožního mazu. Taková pleť zároveň nesnáší příliš důkladné čištění, jelikož reaguje na agresivní mycí složky ještě vyšší produkcí mazu (ochranná reakce). Gel je vhodný také pro normální a citlivou suchou pleť.




Antioxidační peeling na obličej

Perfektní očista a účinná ochrana pleti

Šetrně a účinně odstraňuje zrohovatělé buňky, stahuje póry, zlepšuje barvu pleti a dodává jí zářivý jas. Zvyšuje přirozenou hydrataci pokožky a urychluje proces obnovy buněk. Přírodní antioxidanty zeleného čaje a cordycepsu chrání pokožku před předčasným stárnutím. Přípravek je vhodný pro všechny typy pokožky.


Hydratační tonikum booster

Čištění + hydratace + omlazení pleti!

Obsahuje 98 % přírodních složek, žádné parabeny ani alkohol. Komplex z 11 aminokyselin zajišťuje přirozenou hydrataci na buněčné úrovni. Každá z těchto aminokyselin zpomaluje proces stárnutí. V kombinaci s legendární hyaluronovou kyselinou a výtažkem z listů šalvěje navíc účinně uklidňuje a regeneruje podrážděnou pokožku.

Péče o pleť má svá pravidla a postupy, které je důležité dodržovat pro využití účinných složek přípravků i řešení různých obtíží. Chceš znát potřeby své pleti? 

Zde online dotazník, po jehož vyplnění dostanete doporučení a konkrétní tipy na řešení vašich vlasových problémů. Čím přesnější budou Vaše odpovědi, tím přesnější budou i doporučení.  

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.