Perly ve službách krásy

28.04.2022

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci  nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Ke zkrášlování se používaly perly nejen jako ozdoba ale i jako perlový prášek.Ten se používal už od nepaměti prakticky všude od starého Egypta až po císařskou Čínu. Všude tam věřili, že pozitivně ovlivňuje pokožku a celkově působí jako omlazující prostředek. Zajímavé je, že tehdy perlový prášek nebyl součástí kosmetických přípravků, ale byl užíván vnitřně jako příměs stravy.

V Číně je perlový prášek znám jako prostředek tradiční čínské medicíny, který zmírňuje proces stárnutí. Získává se z říčních perel. Ty se sterilizují ve vroucí vodě a rozemelou do jemného prášku. Perlový prášek má vysoký obsah přírodního vápníku, obsahuje minerály (selen, měď, zinek, mangan, železo, hořčík, draslík aj.), stopové prvky a 18 esenciálních aminokyselin. Také obsahuje perlitový protein, který je pro tělo lehce vstřebatelný. Perlový prášek má protizánětlivé a antialergické účinky, je dokonale vstřebatelný, lehce stravitelný, nedráždí sliznice žaludku ani střev. Podle tradiční čínské medicíny stimuluje dráhy srdce, ledvin, jater, plic a sleziny. 

 • ke zkrášlování se používal už od nepaměti a i dnes patří mezi  TOP kosmetické ingredience - zlato, šafrán, kaviár...
 • už tehdy lidé věřili, že pozitivně ovlivňuje pokožku a celkově působí jako omlazující prostředek
 • tehdy většinou netvořil součást kosmetických přípravků, ale byl užíván vnitřně jako příměs stravy
 • v současnosti se k výrobě perlového prachu zpracovávají ty, které nedosahují kvality potřebné pro použití ve šperkařství


Jak se perla utváří a v čem je její účinnost pro kosmetické účely?

 • perla se utváří uvnitř ústřice, když dovnitř pronikne cizí těleso, například zrnko písku. V důsledku obranné reakce začne ústřice vylučovat perleťovou hmotu, která vrstvu po vrstvě cizorodý prvek obaluje
 • perleťová hmota obsahuje dvě hlavní stavební složky - aragonit a konchiolin - plus mnoho esenciálních aminokyselin ale také železo, měď, hořčík a draslík.

Aragonit obsahuje přírodní vápník a kalcium 

Konchiolin, který dává perlám třpyt, je bohatý na bílkoviny, které jsou rychle vstřebatelné. Složení konchiolinu je velmi podobné složení keratinu v naší pokožce, který přispívá ke vzniku ochranné vrstvy pleti a podporuje buněčný metabolismus.

 • Urychluje obnovu buněk epidermu
 • Aktivuje proces regenerace pleti
 • Obnovuje ochranné funkce pokožky
 • Vyživuje a hydratuje pokožku
 • Zesvětluje tón pleti a zlepšuje její strukturu


Perlový prášek má v kosmetice značné a široké využití. Má regenerační schopnosti. Hodí se také do kosmetiky určené pro hydrataci pokožky, protože podporuje tvorbu kolagenu a zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky, brání ztrátě vlhkosti. 

Pozn: V tianDe najdeš perlový prášek např. v těchto produktech: Maska na obličej Perlový pudr - Zubní pasta Přírodní mořské perly - Krém na ruce Slunečné olivy - Krém na ruce s placentou a perlovým práškem - Osvěžující pleťová maska s okurkou - Platinová peptidová slupovací maska na lifting pleti

 Rozpustná maska Perlový pudr

 je ultrajemný perlový prášek. Je vyrobena z pravých sladkovodních perel bez jakýchkoliv jiných přísad. Je to 100% přírodní produkt

Silné protizánětlivé účinky

Pomáhá proti akné, upokojuje podrážděnou pleť i díky vysokému obsahu vápníku - až 40%. Perlový prášek obsahuje mnoho aminokyselin, stopové prvky a minerály jako magnézium, železo, měď a selen.

Eliminuje tvorbu kožního mazu

perlový prášek absorbuje přebytečný kožní maz a zanechává vyhlazenou a na dotyk hebkou pleť během celého dne.

Antiaging efekt 

Perlový prášek vyživuje pokožku, napomáhá hojení fibroblastů, které produkují kolagen a tím se rychleji obnovují pleťové buňky. 

Využití perlového prášku:

Pleťová maska                                                                               Vlhká - prášek rozděláme v malém množství vlažné vody na směs konzistence řídké kaše. Naneseme na obličej (kromě očních partií) a necháme působit 15 - 20 minut. Pokud začne směs schnout, můžeme jí navlhčit vodou v rozprašovači. Používáme 2 x týdně při problémech, preventivně 1 x týdně.        Suchá - prášek lehce naklepeme konečky prstů na pleť. Tato maska je vhodná pro hloubkovou regeneraci kožních buněk. Nanést před spaním a ponechat přes noc. Nešpiní. Ráno smyjeme a použijeme krém. Během spánku dochází k bělení, zvýší se pružnost pokožky, optimalizuje se stav pokožky - mastná pokožka se odmastí suchá promastí. Účinná i proti pigmentovým skvrnám.                                                                    Kožní problémy, akné - v případě akné, pupínků alergického původu apod. použijeme vlhkou masku (obličej).                      Ekzém nebo vyrážka na těle -  uděláme z kašičky obklad a zábal. Můžeme ponechat i přes noc.                                                  Bělení zubů - naneseme prášek na vlhký zubní kartáček místo zubní pasty nebo s pastou. Zuby čistit 1 - 2 minuty. Nebo vyčistíme zuby normálně pastou a potom potřeme perlovým práškem a už neoplachujeme.                                                          Vlasová maska - prášek rozděláme ve vlažné vodě na konzistenci řídké kaše a vetřeme do vlasů, až ke kořínkům. Suchým, nahřátým ručníkem vlasy zabalíme a ponecháme 20 - 30 minut. Pak vlasy důkladně opláchneme a můžeme umýt. Vrací vlasům pevnost, lesk a hustotu.                                          Peeling - suchý pudr naneseme na suchý obličej, promasírujeme a smyjeme čistou vodou                              Koupele -150 g perlového prášku nasypeme do teplé vody. Koupel v délce 15 - 20 minut 1 - 2 krát týdně                         Artritida, revmatismus, bolest a zánět kloubů - používáme fytonáplast Jian Kang, ZhuiFeng Forte, fytogely. Můžeme rovněž z perlového prášku udělat zábal na bolavý kloub a ponechat přes noc.                                                                                      Lehké oděrky, poranění kůže -  poraněné místo očistíme, posypeme perlovým práškem a zalepíme nebo ovážeme. V případě velmi malého poranění stačí práškem trochu posypat a nepřikrývat.                                                                            Proleženiny, bércové vředy - rovnoměrně naneseme na povrch kůže, můžeme udělat kašičku. Neumývat - vstřebá se.

Dětský zásyp, místo pudru kzafixování make-upu, prevence zapaření pokožky, stehna, když se třou ... Vužití je opravdu široké. 

Malý sáček a 100+1 využití - a nedám ho, doma musí být.

Cena: 169,-/ pro členy: sleva. Chceš vyzkoušet? Kontakt