Pečujeme o nohy

15.12.2020

Pravidla péče o pokožku nohou aneb co pro své nohy můžete udělat

  1. Pravidelně dopřejte svým nohám koupel
  2. Každý den při večerní péči používejte krém na nohy ( doporučuji Krém na nohy s hadím tukem), který zajistí výživu, hydrataci a změkčení.
  3. Jednou týdně provádějte proceduru exfoliace pokožky nohou pomocí univerzálního peelingu TianDe. Odstraníte zrohovatělou kůži, uvolníte póry od nahromaděných nečistot, aktivizujete činnost buněk, hydratujete a zvláčňujete pokožku nohou.
  4. Jednou týdně dopřejte svým nohám ošetřující zábal tělovou solí ( největší účinek má použití tělové soli po peelingu). Sůl naneste na pokožku nohy, masírujte 2-3 minuty, zabalte do fólie a oblečte si ponožky. Po 15 ti minutách smyjte zbytky soli vodou.
  5. Jednou týdně proveďte intenzivní proceduru podporující výživu a obnovu pokožky nohou. Naneste krém na čistou kůži a oblečte si bavlněné ponožky na 20 - 30 minut ( Regenerační krém na chodidla s hadím tukem).
  6. Jednou až dvakrát měsíčně používejte speciální přípravky na nohy, zamezující vzniku kožních infekcí, plísní, zápachu a pocení - Preventivní krém s hadím tukem. 

Zdravé a krásné nohy by měly být bezpochyby ozdobou každého člověka. Za svůj život nachodíme tisíce a tisíce kilometrů. Denně chodíme, stojíme, běháme .. jsou to právě naše nohy, které nás dopravují tam, kam potřebujeme.

Proto by péče o pokožku nohou měla být stejnou samozřejmostí jako je péče o obličej, krk, tělo a ruce. Věnujete jim stejnou péči?? I péče o nohy má jistá pravidla.

Není žádnou novinkou, že dnes trpí velké procento populace plísňovým onemocněním chodidel a nehtů. Tato o nemocnění nastupují zcela nenápadně a často příznaky zůstávají bez povšimnutí, příznaky jsou připisovány únavě, nepohodlné obuvi.

Když zdůrazňujeme, jak je péče o pokožku nohou prospěšná, nesmíme opomenout fakt, že právě zde se nachází ohromné množství bioaktivních bodů spojených s nejrůznějšími částmi těla.

1 . Pravidelně dopřejte svým nohám koupel

Solné koupele na nohy

Koupel má být teplá, vlažná nikdy HORKÁ. Je vhodné koupat ve vyšší nádobě ( kýbl ). Tím působíme na všechny reflexní zóny a body, které na nohou a chodidlech máme.

Čajovníkový strom: na plísně a zápach nohou, posiluje ledviny, emočně řeší: smutek, únavu, strach, deprese

Levandule: na suchou ztvrdlou kůži, popraskané paty, posiluje slezinu, emočně řeší: únavu," nemůžu vypnout hlavu", úzkost, obavy

Čínské byliny: na studené nohy, na posílení středního ohniště, emočně řeší: nechutenství, lenoru, "nic se mi nechce"

2. Každý den při večerní péči používejte vhodné krémy na nohy.

Doporučuji takové krémy na nohy, které jsou bez parfému a bez parabenů. To je velmi důležité, neboť krémy s přidanými vůněmi a konzervanty existující potíže jen zesilují a pokožku "ucpávají". Krémy, které díky obsahu účinných složek pronikají hluboko do kůže ( netvoří jenom jakousi mastnou vrstvu na povrchu pokožky) - např. krém s obsahem hadího séra, s propolisem. Máme výběr na jednotlivé potřeby. 

3. Provádějte proceduru exfoliace pokožky nohou pomocí univerzálního peelingu TianDe. Odstraníte zrohovatělou kůži, uvolníte póry od nahromaděných nečistot, aktivizujete činnost buněk, hydratujete a zvláčňujete pokožku nohou.

4. Jednou týdně dopřejte svým nohám ošetřující zábal tělovou solí ( největší účinek má použití tělové soli po peelingu). Sůl naneste na pokožku nohy, masírujte 2-3 minuty, zabalte do fólie a oblečte si ponožky. Po 15 ti minutách smyjte zbytky soli vodou.

5. Jednou týdně proveďte intenzivní proceduru podporující výživu a obnovu pokožky nohou. Naneste krém na čistou kůži a oblečte si bavlněné ponožky na 20 - 30 minut ( Regenerační krém na chodidla s hadím tukem).


Péče o nohy je důležitá, ať je léto nebo zima, jelikož jakékoli zanedbání se projevuje nechtěnými otlaky, puchýři, suchou a zrohovatělou kůží, bolestivými prasklinami a problémy s nehty.

Jako pedikérka velice dobře vím, že špatná, nebo nedostatečná hygiena, nebo malý zájem o nohy může vést k vážným zdravotním problémům, které mohou končit vážnými chirurgickými zákroky.

Snem každé ženy je mít krásnou a zdravou pleť. Je to pochopitelné. Kůže je naší vizitkou, kterou ukazujeme světu a nelze se divit, že špatný stav kůže a pleti nás trápí. Krása pleti a pokožky kráčí ruku v ruce s jejím zdravím. Pokud tedy najdeme tu správnou kombinaci prostředků pro péči o pleť, která nám vyhovuje, naučíme se, jak správně...

Omlazení pleti bez jehel a injekcí je snem každé ženy. Čas je neúprosný. Pro každou ženu je jen otázkou času, kdy si stále více při pohledu do zrcadla uvědomí, že ty roztomilé vějířky kolem očí od smíchu již dávno nejsou tak roztomilé. Že vrásky, kterým dříve nevěnovala pozornost stále více přitahují její pozornost, mění celkový vzhled a výraz...