Péče o nohy - kuří oka, bradavice, popraskané paty

10.05.2022

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny. 

Výsledky byly ohromující. Hlavně, moji klienti se se mnou naučili pečovat o nohy tak, aby i doma dokázali své nohy udržet v dobrém stavu. A to je i důvod, proč se jim neduhy a defekty nevracejí. Dnes se věnuji poradenství a učím, jak si nohy udržet v kondici. Moje zkušenosti, tipy a návody pomohly už stovkám žen i mužů.  

Jak na popraskané paty, kuří oka a bradavice? 

Rozpraskané paty - proč kůže na patách vysychá a praská? 

Příčin může být celá řada: náchylnost k plísním, nevhodná obuv, vyšší váha, špatný pitný režim, nedostatek vitaminů, horší prokrvení, používání nekvalitních mýdel, nedostatečná hydratace a celkově oslabená imunita pokožky. Ale také i některé nemoci jako třeba cukrovka nebo lupénka.

Z tohotu výčtu je nám už asi jasné, že jen pemza to obvykle nespasí. Že je třeba o pokožku a paty pečovat komplexně a věnovat jim patřičnou pozornost nejen pravidelnou péčí, ale celkovým přístupem k sobě samým. 


Nevhodná obuv? - Parádní botky nejsou vždycky výhra

Potrpíš si na lodičky a balerínky? Spousta z nás je miluje , ale nosit je příliš často nám neprokazuje zrovna dobrou službu. 

Tenhle druh obuvi zatěžuje totiž pouze určitou část chodidel. To ve svém důsledku vede k tomu, že se v těchto zatížených zónách  začnou tvořit mozoly a kůže začíná tvrdnout.


Nadměrnou zátěž na chodidla způsobuje také nadváha. To je ale jiná otázka, kterou se zde nebudu zabývat. Zjednodušeně řečeno z pohledu péče o nohy lze řící asi toto. Víš, že tvé nohy dostávají v důsledku nějakého toho klika navíc více zabrat, je třeba více zabrat při jejich opečovávání a věnovat jim skutečně pravidelnou a důslednou péči. 

Málo piješ? Pevná a pružná kůže rovná se hydratovaná kůže. Nedostatek tekutin (káva a černý čaj se fakt nepočítají!) se projeví nejen na pleti, ale i na spodní straně chodidel. A ze své praxe vím, že pokožka nohou na tebe vždy "práskne" jestli pitný režim šidíš.

Na kvalitu pokožky nohou má velký vliv také nedostatek minerálů, vitamínů. (doporučení:  Citrokalcevit, Piaoliang, Tělové soli) 

Hydratace není jen o pití. Dost piješ - paty mažeš a pořád praskají. Tak se podívej jaký krém používáš, Pokud tedy pravidelně (denně) nějaký používáš. 

Je velice důležité používat krémy, které jsou určené právě pro pokožku nohou. Mají totiž ty správné koncentrace účinných složek, potřebných pro zatěžovanou pokožku nohou. 

Hydratační a regenerační krémy - není krém jako krém - !!!


Pečující krém na popraskané paty 

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.


TIP PRO TEBE:

Pečující krém na popraskané paty - všimněte si spolu se mnou kolik hydratizujících složek je v tomto jediném krému - ne jedna, ne dvě ale ... vzájemně se posdporují a dopňují. 

Aktivní složky:

Vitamín Е vyživuje, regeneruje, zpomaluje proces stárnutí, neutralizuje volné radikály.

Allantoin - Má regenerační účinky, zjemňuje a zklidňuje pokožku a chrání ji před negativním působením vnějších faktorů. Allantoin je někdy považován za zvlhčovač. Na dehydratovanou suchou pokožku je často považován kvůli jeho uklidňujícím vlastnostem, pro změkčení pokožky a umožnění jí absorbovat více vlhkosti. Dále pomáhá tělu odstraňovat odumřelé kožní buňky v horních vrstvách pokožky a zároveň ji zjemňuje. Výhodou alantoinu je i to, že je velmi aktivní i při nízkých koncentracích,a není dráždivý a je netoxický. 

  • hydratace: zvyšuje absorpci vlhkosti pokožkou
  • regenerace: podporuje regeneraci buněk a působí proti suché pokožce
  • deskvamace: neboli peeling - je olupování vnějších membrán buněk podporuje přirozené odlupování vnější vrstvy pokožky
    - aktivně chrání pokožku
  • ochrana: zjemňuje pokožku a zabraňuje jejímu poškození sluncem
  • prevence: bojuje s akné, pupínky i černými tečkami
  • léčivé vlastnosti: stimuluje proliferaci (bujení, novotvoření, růst) buněk a růst nových tkání a pomáhá hojit rány (současně účinně ošetřuje popáleniny, kožní vředy a ekzémy)
  • zklidňuje: uklidňuje pokožku, má protizánětlivé vlastnostmi a snižuje zarudnutí

Tyto zmíněné vlastnosti z něj činí vynikající složku pro výrobky pro péči o pokožku, zejména pokud je smíchán správně s jinými výživnými složkami.

Odkud se allantoin bere?

Obvykle pochází z botanických výtažků, které se nacházejí v kořeni rostliny kostivalu, aloe vera, heřmánku, lotosu a dalších rostlin. Najdeš ho i v dalších krémech Krém na nohy s hadím tukem, Zklidňující balzám Talisman, Sáčky s hadím tukem,

Hyaluronát sodný - Intenzivně zvlhčuje pokožku, zvyšuje turgor, vyhlazuje pokožku. Vyhlazuje jemné vrásky, zlepšuje měkkost a pružnost pokožky. hloubkově hydratuje a dlouhodobě zamezuje jejímu vysoušení.

Prha arnika - Výtažek z květů prhy arniky aktivuje mikrocirkulaci v tkáních, normalizuje procesy látkové výměny, přispívá k regeneraci. Je antibiotická, protiplísňová, mírně protinádorová a silně protizánětlivá.

Rakytník Olej ze semen rakytníku si právem zasloužil přízvisko "tekuté zlato". Má velmi pestré složení, proslulé regeneračními účinky. Obsahuje karoteny, karotenoidy, vitamín E a vitamín F. Zvládne dát do pořádku i tu nejsušší pokožku. Obsahem biologicky účinných látek, potřebných pro zdraví lidí, je naprosto jedinečný. Rakytníkový olej je skutečný přírodní koncentrát karotenů, tokoferolů, fylochinonů, sterolů, fosfolipidů a dalších aktivních látek.

Co možná nevíte - V období studené války byl zvláště v Rusku rakytník ceněn, a to především pro obsah rakytníkového oleje.

Ten totiž účinně regeneruje pokožku i sliznice při popáleninách i při radiačním záření. Tehdy se proto počítalo s rakytníkem jako se strategickou rostlinou k léčbě po případném atomovém útoku. Rakytník je totiž jedním z kandidátů na účinné radioprotektivum.

Kamélie čínská - Olej z kamélie čínské, neboli olej ze semen zeleného čaje, se odpradávna používá pro zachování krásy pokožky a vlasů. Tento vzácný olej, který je obsažen ve složení pečujících přípravků, dodává pokožce potřebnou vlhkost, hloubkově ji vyživuje prospěšnými látkami a působí jako silný antioxidant. Olej se velmi rychle vstřebává a proniká hluboko do spodních vrstev pokožky, kde podporuje růst buněk. 

Příčinou tvrdých pat může být i špatné prokrvení. Proti tomu se dá bojovat pravidelným pohybem a zdravou životosprávou ( doporučení: . Slaviton, Lesní procházka, Extrakt z jader vinné révy. Vužívej masáží pomocí tělových solí.)

Pokožku mohou vysušovat také nekvalitní mýdla. Vybírej proto taková, která obsahují zvláčňující přírodní oleje a složky, kzteré ctí pH naší pokožky. To je i důvod pro tianDe svými produkty klade tak velký důraz na péči o pokožku těla.  

Kuří oko

Pokud tě nohy bolí i ve chvílích, kdy na sobě boty nemáš, bolí tě přichůzi určitá oblast, pálí, bodá při došlapu, tak jsi si s největší pravděpodobností, kvůli dlouhodobému nepřiměřenému tlaku na kůži "uhnal(a)" kuří oka. Při tlaku na kuří oko dráždí zrohovatělá kůže nervy v podkoží, což  vnímáme jako bolest až pálení. Bolest způsobuje zanořený čep pod povrch, který tlačí na kost.Jedná se o bolestivé, tlakem podmíněné nadměrné zrohovatění kůže nad kostními výstupky. Nejčastěji vzniká na patě, v hlubokých kožních prasklinách nebo na prstech. 

Doporučení: 

Chceš-li se pokusit zbavit se ho doma, pamatuj základ je ZMĚKČOVAT, ZMĚKČOVAT, ZMĚKČOVAT ... 

Koupel každý den (doporučuji sůl Solná koupel na nohy "Čajovníkový strom",Solná koupel Čínské byliny) nebo lze využít tělové soli v tubě. Plosky nohou promasíruj navlhko, nech 5 minut působit a poté ponoř do lázně s vodou. Koupel by měla trvat 15 -20 minut !!!! 

Zrohovatělou kůži lze odstranit seškrábáním po horké koupeli. Pokud nejsi odborník, v rámci domácího použití použij např. Pilník na nohy, pemzu ... ostré nástroje patří do rukou zkušené pedikérky. 

Nezapomeň na dezinfekci - Alunit 

Následně na otlaky můžeš použít náplasti Wutong, ZhuiFeng Forte - uleví od bolesti a při chůzi. 

Promazávej hadím sáčkem ( kdo trpí na mykózy jedině preventivní hadí krém) a rovněž je výborný Pečující krém na nohy s rozmarýnem a propolisem..... a nezapomínej na Krém na nohy Sezam a olej z máty, ten totiž obsahuje i kyselinu salicylovou.

Maska- zábal na paty a lokty, také změkčuje a pokud budeš používat tkáň se změkčí a kuří oko potom snadněji vydloubnete PEMZA!!


Bradavice 

Rozdíl mezi kuřím okem a bradavicí

Kuří oko si lidé často pletou s bradavicí. Zatímco kuří oka vznikají nepřiměřeným tlakem a třením, příčinou vzniku bradavic je virová infekce. Kuří oka pak rostou spíše dovnitř a často mají uprostřed malou dírku (černou tečku), přičemž bradavice bývají vystouplé.

Dalším rozdílem, pomocí kterého je možné kuří oko od bradavice odlišit, je skutečnost, že bradavice má kořínky. 

Bradavice na nohou jsou virovým onemocněním, Protože se jedná o infekci, může se rozšiřovat či se i přenášet na další členy domácnosti. 

Bradavice způsobují viry napadající svrchní část pokožky. Nejčastěji se objevují na rukou, obličeji a ploskách nohou, kde bývají bolestivé, protože se váhou těla zatlačují dovnitř. Virus bradavic má rád vlhké a teplé prostředí, kde se snadno šíří. Proto je v prvé řadě důležitá prevence. A pokud se objeví dbát na to abychom nohy udržovaly co nejvíce v suchu, čím více tepla a vlhka tím lépe se jim daří. 

Pokud se rozhodnete pro léčbu bradavic v domácím prostředí. je nejdůležitější vytrvalost. Na prvním místě bych z pohledu Tiande doporučila koupele a dopřávat si ji opravdu pravidelně, nejlépe zpočátku denně, ne jednou za týden, alespoň 3x týdně. Několikrát denně aplikuj alunit . Domácí léčba vyžaduje každodenní ošetřování postiženého místa. Při ošetřování bradavic postupuj opatrně a snaž se zachovávat sterilní prostředí. 

Doporučení:

ALUNIT - KRÉM NA NOHY S HADÍM TUKEM - KRÉM S PROPOLISEM  - Krém na nohy Sezam a olej z máty, 

Chceš vyzkoušet - dozvědět se více?

Nejsi členem VIP klubu?

Pro členy VIP klubu mám k dispozici podrobné návody, videa, informace.

Chceš vyzkoušet a zároveň se dozvědět víc?

Napiš mi, nebo zavolej: 731 102 700