Padají vlasy na podzim více ? Pravda nebo mýtus?

07.12.2020


Je to podobné jako v přírodě. 

Na podzim padá listí ze stromů a podle mnohých výzkumů a statistik spoustě lidí právě na podzim začne vypadávat více vlasů.

Je to ale opravdu nutné? 

Musí to tak být?

NE, NEMUSÍ.  

Životní cyklus vlasů během jeho tří fází (anagen, katagen a telogen) je až 8 let. Pokud by tedy vlas měl pokaždé na podzim vypadnout nikdy by 8 let nevydržel. Anagenní fáze = růstová fáze vlasu. Dochází ke kompletní obnově dolní části folikulu, tvorbě vlasů. Trvá obvykle 3 až 8 let. Katagen = přechodová fáze, mezi růstem vlasu a jeho vypadnutím. Trvá obvykle 2 až 4 týdny. Telogenní fáze = fáze vypadávání, Na konci této fáze vlasový folikul vstupuje opět do anagenní fáze. Pokud staré vlasy ještě nevypadly, nové vlasy je vytlačí a opět začíná růstový cyklus.(2 - 4 měsíce).

Proč tedy podle statistik vypadává nejvíce vlasů právě na podzim?

Protože na podzim se mění nejen příroda a ne všichni přispůsobujeme i jídelníček a péči o vlasy tomuto období.Z pohledu tradiční čínské medicíny patří k podzimu prvek Kov. V lidském těle působí především na orgány plic a tlustého střeva, dále ve spojení s nimi pak na nosní dutiny, pokožku a vlasy. Je to období, kdy se energie obrací směrem dolů (padající listí), klesají teploty, ochlazuje se ... Z jídelníčku by mělo ustoupit vše chladivé (ovocné smoothie, mátový čaj, syrové ovoce ...) a naopak typickým potravinám elementu kov patří například zázvor a nápoje z něj. Obecně se podle TČM na podzim a v zimě mají podávat především jídla delší dobu vařená.  

a TO JEŠTĚ NENÍ VŠE ....

Pokožka hlavy samozřejmě reaguje i na změny teplot ( venku se ochlazuje, teploty klesají). Jangová (stahující) energie léta ustupuje nadvládu získává energie "Jin" , která je naopak uvolňující ... pokožka se tedy roztahuje a vlasové kořínky nedrží tak pevně ... proto je tedy na místě přidat pokožce a péči o vlasy právě více energie "Jang" , tím můžeme výrazně pomoci ke zpevnění kořínků vlasů.  

Kde hledat energii Jang pro Vaše vlasy? 

Mám pro Vás několik tipů. Jedná se o přípravky obsahující složky, které zajistí Vaší pokožce přísun aktivních látek podporujících potřebnou energii.   


ŘADA "BIO REHAB" - Obsahuje biologicky aktivní látky, které pomáhají obnovit oslabené nebo poškozené vlasové folikuly. Dokáže probudit i tzv. spící folikuly, aktivovat jejich činnost a vlasy zase rostou. 

Ženšen pravý - Extrakt z kořene ženšenu pravého stimuluje mikrocirkulaci v pokožce hlavy, zlepšuje výživu vlasových folikulů, snižuje vypadávání vlasů. 

Angelica - Extrakt z kořene anděliky polymorfní vyživuje vlasové kořínky, aktivuje růst vlasů. 

Zázvor - Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.

Šampon na vlasy Zlatý zázvor

Tento šampon na vlasy s přírodními výtažky ze zázvoru na růst a obnovu vlasů stimuluje vlasové cibulky, chrání vlasy, zvětšuje jejich objem a obnovuje jejich strukturu - takže můžete tento šampon používat při problému lámajících se konečků a mastných vlasů u hlavy.

V čem je šampon TianDe se zázvorem výjimečný?

Přípravky na vlasy Zlatý zázvor obsahují 15% výtažku ze zázvorového kořene, který nasycuje vlasy a kůži hlavy více než 400x užitečnými sloučeninami. V jednom flakonu Gold Ginger je extrakt z 1 kg zázvoru. Dále tento šampon na poškozené vlasy obsahuje vitamín B5 panthenol, zinek a další. Šampon neobsahuje sulfáty. Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.


Balzám na vlasy Zlatý zázvor  

Jak balzám Master Herb používat?

  1. Jako kondicionér - naneste na čisté vlhké vlasy, ponechte působit 2-3 minuty, promasírujte a pečlivě opláchněte.
  2. Jako maska - naneste na čisté vlhké vlasy, ponechte působit 20 minut, pečlivě opláchněte.


Vlasová řada "Zlatý Zázvor" řeší kořeny problémů. 

  • Odstraní následky stresu, stimuluje růst vlasů
  • silně prokrvuje a aktivuje meridiány na hlavě, předchází vzniku lupů 
  • působí hloubkově, což rychle ucítíte. Neobsahuje sulfáty!  

Vyplň formulář a získej svou slevovou zákaznickou klubovou kartu 

Klikni na CHCI SLEVOVOU KARTU ZDARMA

Vlasová řada "Recept starověké Číny" - inspirována podle 2000 let staré receptury. 

Má silný synergický ( zesílený) efekt - je to fytoterapie pro Vaše vlasy. 

Fo-ti (rdesno mnohokvěté, shou wu) - má silné omlazující vlastnosti, zastavuje šedivění vlasů, navrací vlasům přírodní lesk, obnovuje cibulky, je to silný antioxidant, velmi výrazné detoxikační účinky, 

Zázvor - Jako léčivá bylina má své místo ve východní medicíně, kde je považována za jednu z neúčinnějších složek, které nám příroda nabízí. Obsahuje antiseptické látky a používá se jako ingredience v šamponech proti lupům. 

Lékořice - Byla hojně využívána v léčitelství starověkého Egypta. Má celkový uzdravující efekt, protizánětlivé a antibakteriální účinky. 

Klimbazol likviduje plísně, zárodky bakterií a virů, které jsou příčinou šedivění a padání vlasů. Má tedy silný protiplísňový účinek.

Ani podzim, ani jiná období nemusí být pro Vaše vlasy zátěží. 

 Mám pro Vás komplexní programy, jak jednotlivé obtíže řešit. 

Programy, které respektují skutečnost, že na kvalitě Vašich vlasů se podílí i další orgány v našem  těle.