Padají vlasy na podzim více ? Pravda nebo mýtus?

07.12.2020

Je to podobné jako v přírodě. Na podzim padá listí ze stromů a podle mnohých výzkumů a statistik spoustě lidí právě na podzim začne vypadávat více vlasů.

Je to ale opravdu nutné? Musí to tak být?

NE, NEMUSÍ.  

Životní cyklus vlasů během jeho tří fází (anagen, katagen a telogen) je až 8 let. Pokud by tedy vlas měl pokaždé na podzim vypadnout nikdy by 8 let nevydržel. Anagenní fáze = růstová fáze vlasu. Dochází ke kompletní obnově dolní části folikulu, tvorbě vlasů. Trvá obvykle 3 až 8 let. Katagen = přechodová fáze, mezi růstem vlasu a jeho vypadnutím. Trvá obvykle 2 až 4 týdny. Telogenní fáze = fáze vypadávání, Na konci této fáze vlasový folikul vstupuje opět do anagenní fáze. Pokud staré vlasy ještě nevypadly, nové vlasy je vytlačí a opět začíná růstový cyklus.(2 - 4 měsíce).

Proč tedy podle statistik vypadává nejvíce vlasů právě na podzim?

Protože na podzim se mění nejen příroda a ne všichni přispůsobujeme i jídelníček a péči o vlasy tomuto období.Z pohledu tradiční čínské medicíny patří k podzimu prvek Kov. V lidském těle působí především na orgány plic a tlustého střeva, dále ve spojení s nimi pak na nosní dutiny, pokožku a vlasy. Je to období, kdy se energie obrací směrem dolů (padající listí), klesají teploty, ochlazuje se ... Z jídelníčku by mělo ustoupit vše chladivé (ovocné smoothie, mátový čaj, syrové ovoce ...) a naopak typickým potravinám elementu kov patří například zázvor a nápoje z něj. Obecně se podle TČM na podzim a v zimě mají podávat především jídla delší dobu vařená.  

a TO JEŠTĚ NENÍ VŠE ....

Pokožka hlavy samozřejmě reaguje i na změny teplot ( venku se ochlazuje, teploty klesají). Jangová (stahující) energie léta ustupuje nadvládu získává energie "Jin" , která je naopak uvolňující ... pokožka se tedy roztahuje a vlasové kořínky nedrží tak pevně ... proto je tedy na místě přidat pokožce a péči o vlasy právě více energie "Jang" , tím můžeme výrazně pomoci ke zpevnění kořínků vlasů.  

Kde hledat energii Jang pro Vaše vlasy? Mám pro Vás několik tipů. Jedná se o přípravky obsahující složky, které zajistí Vaší pokožce přísun aktivních látek podporujících potřebnou energii.  

ŘADA "BIO REHAB" - Obsahuje biologicky aktivní látky, které pomáhají obnovit oslabené nebo poškozené vlasové folikuly. Dokáže probudit i tzv. spící folikuly, aktivovat jejich činnost a vlasy zase rostou. Ženšen pravý - Extrakt z kořene ženšenu pravého stimuluje mikrocirkulaci v pokožce hlavy, zlepšuje výživu vlasových folikulů, snižuje vypadávání vlasů. Angelica - Extrakt z kořene anděliky polymorfní vyživuje vlasové kořínky, aktivuje růst vlasů. Zázvor - Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.


Řada "Zlatý Zázvor" - Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.

Řeší kořeny problémů. Odstraní následky stresu, silně prokrvuje a aktivuje meridiány na hlavě, působí hloubkově, což rychle ucítíte. Neobsahuje sulfáty!  


Řada "Recept starověké Číny" - je vyráběný podle 2000 let staré receptury. Má silný synergický ( zesílený) efekt - je to fytoterapie pro Vaše vlasy. Fo-ti (rdesno mnohokvěté, shou wu) - má silné omlazující vlastnosti, zastavuje šedivění vlasů, navrací vlasům přírodní lesk, obnovuje cibulky, je to silný antioxidant, velmi výrazné detoxikační účinky, Zázvor - Jako léčivá bylina má své místo ve východní medicíně, kde je považována za jednu z neúčinnějších složek, které nám příroda nabízí. Obsahuje antiseptické látky a používá se jako ingredience v šamponech proti lupům. Lékořice - Byla hojně využívána v léčitelství starověkého Egypta. Má celkový uzdravující efekt, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Klimbazol likviduje plísně, zárodky bakterií a virů, které jsou příčinou šedivění a padání vlasů. Má tedy silný protiplísňový účinek.

Ani podzim, ani jiná období nemusí být pro Vaše vlasy zátěží. Mám pro Vás komplexní programy, jak jednotlivé obtíže řešit. Programy, které respektují skutečnost, že na kvalitě Vašich vlasů se podílí i další orgány v těle.