Padají vlasy na podzim více ? Pravda nebo mýtus ...

Je to podobné jako v přírodě. Na podzim padá listí ze stromů a podle mnohých výzkumů a statistik a spoustě lidí právě na podzim vypadává více vlasů. 

Je to ale opravdu nutné? Musí to tak být? 

Já tvrdím, a nejen já ... NE, NEMUSÍ ... Vlasy vám více padat nemusí !!!
pokud PŘIJMETE tato fakta  ... 

Proč tedy podle statistik vypadává nejvíce vlasů právě na podzim?

Protože na podzim se mění nejen příroda a ne všichni přispůsobujeme i jídelníček a péči o vlasy tomuto období.

Z pohledu tradiční čínské medicíny patří k podzimu prvek Kov. V lidském těle působí především na orgány plic a tlustého střeva, dále ve spojení s nimi pak na nosní dutiny, pokožku a vlasy. Je to období, kdy se energie obrací směrem dolů (padající listí), klesají teploty, ochlazuje se ... Z jídelníčku by mělo ustoupit vše chladivé (ovocné smoothie, mátový čaj, syrové ovoce ...) a naopak typickým potravinám elementu kov patří například zázvor a nápoje z něj. Obecně se podle TČM na podzim a v zimě mají podávat především jídla delší dobu vařená. 


Životní cyklus vlasů během jeho tří fází  (anagen, katagen a telogen) je až 8 let. Pokud by tedy vlas měl pokaždé na podzim vypadnout nikdy by 8 let nevydržel. 

Anagenní fáze = růstová fáze vlasu. Dochází ke kompletní obnově dolní části folikulu, tvorbě vlasů. Trvá obvykle 3 až 8 let.

Katagen = přechodová fáze, mezi růstem vlasu a jeho vypadnutím. Trvá obvykle 2 až 4 týdny.
Telogenní fáze =  fáze vypadávání, Na konci této fáze vlasový folikul vstupuje opět do anagenní fáze. Pokud staré vlasy ještě nevypadly, nové vlasy je vytlačí a opět začíná růstový cyklus.(2 - 4 měsíce).

a TO JEŠTĚ NENÍ VŠE .... 

Pokožka hlavy samozřejmě reaguje i na změny teplot ( venku se ochlazuje, teploty klesají). Jangová (stahující) energie léta ustupuje nadvládu získává energie "Jin" , která je naopak uvolňující ... pokožka se tedy roztahuje a vlasové kořínky nedrží tak pevně ... proto je tedy na místě přidat pokožce a péči o vlasy právě více energie "Jang" ... tím můžeme výrazně pomoci ke zpevnění kořínků vlasů. 


Kde hledat energii Jang pro Vaše vlasy? 


Mám pro Vás několik tipů. Jedná se o přípravky obsahující složky, které zajistí Vaší pokožce přísun aktivních látek podporujících potřebnou energii. 

ŘADA "BIO REHAB"

 Obsahuje biologicky aktivní látky, které pomáhají obnovit oslabené nebo poškozené vlasové folikuly.

AKTIVNÍ SLOŽKY

Ženšen pravý - Extrakt z kořene ženšenu pravého stimuluje mikrocirkulaci v pokožce hlavy, zlepšuje výživu vlasových folikulů, snižuje vypadávání vlasů.

Angelica - Extrakt z kořene anděliky polymorfní vyživuje vlasové kořínky, aktivuje růst vlasů.

Zázvor - Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.

"Recept starověké Číny" - je vyráběný podle 2000 let staré receptury?

Má  silný synergický ( zesílený) efekt - Fytoterapie pro Vaše vlasy. 

Obsahuje: Fo-ti (rdesno mnohokvěté, shou wu)
je populární čínská bylina, která se používá v Číně, Japonsku, Koreji a na Tchaj-wanu již dlouhá staletí. Má na organismus regenerační a vitalizační účinky, omlazuje, zabraňuje stárnutí a podporuje zdravou dlouhověkost.
- má silné omlazující vlastnosti
- zastavuje šedivění vlasů, navrací vlasům přírodní lesk
- obnovuje cibulky
- je to silný antioxidant, velmi výrazné detoxikační účinky

Zázvor - Jako léčivá bylina má své místo ve východní medicíně a především v ajurvédě, kde je považována za jednu z neúčinnějších složek, které nám příroda nabízí.
Zázvor působí jako tzv. oběhový stimulant vlasových folikulů. V praxi to znamená, že gingerol, pálivá látka obsažená v zázvoru, po aplikaci prokrví pokožku hlavy. Funguje to podobně jako masáž hlavy nebo střídavé koupele horkou a studenou vodou. Další látky obsažené v zázvoru pak mají lepší možnost proniknout do hlubších vrstev pokožky, a vyživit tak vlasové váčky, potažmo celé vlasové vlákno.- zvyšuje mikrocirkulaci ve vlasových cibulkách vlasové folikuly získávají více kyslíku a to aktivuje jejich růst. Zázvor obsahuje antiseptické látky a používá se jako ingredience v šamponech proti lupům - některé formy lupů bývají způsobeny plísňovým onemocněním pokožky hlavy. Zamezuje také nadměrnému vylučování mazu z folikul a následnému maštění vlasů.
- brání vzniku lupůZázvor - Výtažek z kořene zázvoru aktivuje cirkulaci krve, zlepšuje výživu vlasových cibulek. Urychluje růst vlasů a zpevňuje je.

Řeší kořeny problémů. Odstraní následky stresu, silně prokrvuje a aktivuje meridiány na hlavě, působí hloubkově, což rychle ucítíte. Neobsahuje sulfáty!  Lékořice - Byla hojně využívána v léčitelství starověkého Egypta.
- celkový uzdravující efekt
- Má protizánětlivé a antibakteriální účinky
- Omlazující efekt

Klimbazol
- likviduje plísně, zárodky bakterií a virů, které jsou příčinou šedivění a padání vlasů. Má tedy silný protiplísňový účinek. 

Vyzkoušejte a uvidíte, že podzim nemusí být pro Vaše vlasy zátěží . 

Chcete i Vy vyzkoušet? Chcete poradit, který a v jaké kombinaci bude právě Vám přínosem? Moje práce je průvodkyně v péči o zdraví, ženské zdraví, pleť a tělo. Doporučím Vám, co pomohlo mně nebo jiným. Doporučím Vám to nejlepší na základě svých znalostí z mé již několikaleté praxe. Zajistím i Vám VIP ceny. A na Vás je, zda se rozhodnete moje rady využít. Stačí vyplnit formulář, ať Vás mohu kontaktovat.