Ohlédnutí ... ohlédnout se zpátky?

Někdy si čas od času prohlížím  své staré poznámkové deníčky, staré několik let. Dělám to ráda. Někdy proto, že něco hledám, jindy jen tak ... prostě si připomenout. 

Pokaždé si totiž uvědomím jak moc se v mém životě mění, jak velký kus cesty jsem ušla ... jak moc se měním i já. Co jsem se naučila, co jsem zvládla .. nebo naopak nezvládla ... 
No a nedá mi to, abych se o pár myšlenek nepodělila.
Na co bychom podle mého neměli zapomínat ...
Věci, o kterých často přemýšlím, na kterých pracuji ...
Starat se o své zdraví
Zdraví si nekoupíme za peníze. Ochránit si ho můžeme jen jediným způsobem - na nic nečekat, začít se starat o zdraví už dnes a to bezodkladně. protože, a tak to je - nemocný člověk nemůže být šťastný. Často lidé litují, že se o své zdraví nestarali dříve, často až v okamžiku, kdy stojí ve frontě v lékárně a lékárnice jim sází na pult spousty krabiček ...
Zrovna včera jsem byla po dlouhé době v lékárně (vyzvednout pro svého muže jeho léky na astma - je to to jediné co užívá již spoustu let) Mimochodem lékárna byla plná, fronta i když za pultem bylo asi 6 žen, které měly plné ruce práce.
Byla jsem vážně docela v šoku a jedno vím určitě v takovéto kvalitě žít svůj život vážně nechci ... se spoustou pilulek, které mě budou držet na nohou ... není nač čekat, vždy je cesta jak o své zdraví pečovat zavčasu. Dnes je tato cesta nejen mou vlastní, ale stala se i mou prací. Pomáhám a učím lidi jak o sebe pečovat právě bez pilulek ...

Nesetkávat se a neobklopovat se lidmi, kteří si tě neváží.
Přestat se podceňovat.
Pokud si Vás druhý člověk neváží a nechová se k Vám dobře, opustit ho, vzdát se jeho přítomnosti. Dobré vztahy se budují těžko, někdy člověk začíná doslova od začátku, i já jsem musela - po nevydařeném manželství jsem doslova a do písmene byla na startu, ale stále se to dá.
Zvykli jsme si trpět, nechat ostatní, aby nás uráželi, často si myslíme, že si to zasloužíme. To byl i můj případ. OMYL !!!
Trvalo to, ale naučila jsem se obklopovat lidmi., se kterými je mi dobře ... Zkuste to, a okamžitě se budete cítit lépe.

Soustředit se na to, v čem si dobrý(á).
Nemůžeme získat a mít vše najednou. Někdy je prostě třeba zatnout zuby a krůček za krůčkem hledat. Skloubit osobní a profesní život není snadné. Pro mě je třeba i kariéra, pocit uplatnění velmi důležitá otázka.
Můžeme být dobří ve více profesích, ale přijde čas, kdy si musíme vybrat jednu, tu nejdůležitější a rozvíjet ji. Jedině tak můžeme být skutečně dobří ... a já už i toto vlastně mám vyřešené ... vybrala jsem si a neuplyne jediný den kdy bych se za toto rozhodnutí nepochválila, nepoděkovala za příležitost a necítila vděčnost, že jsem se vydala svou cestou.

Nebát se riskovat ... při čtení mých poznámek jít do toho, proč ano ... proč ne ... začít znovu a jinak, když Vám okolo říkají, že to nedopadne ... uvědomila jsem si kolik jsem toho změnila.
Nevydařilo se mi manželství - Začala jsem nanovo. Zvolila jsem několikrát nevhodnou práci - zkoušela jsem dál ...
Moje pozn: učím se nové věci ... nezastavuji se ...

Přestat kontrolovat život
Už mnohokrát jsem se ujistila v tom, že všechno nejde tak, jak by si člověk přál. Nikdy nevíte co se bude dít v budoucnu, situace se stále mění a proto prostě nemůžu předpokládat, že vše půjde tak jak jsem si nalajnovala ... toto uvědomění je pro mě třeba velice důležité. Protože nepřijmout tento fakt asi bych se při každé větší odchylce pořád hroutila ... je lepší naučit se přijmout, že věci nějak plynou a s čistou hlavou je řešit.

Být trpělivá na sebe, také se naučit odpouštět druhým.
Naučit se odpouštět ... tak u toho jsem měla asi deset vykřičníků. Chápu, že to někdy není snadné ... někdy ty rány, které Vám někdo zasadí jsou vážně hluboké a také mi to tedy trvalo ...
Každý den si udělat nějakou radost pro sebe ..
Život je příliš krátký na to, abychom se neměli rádi.
Mít se ráda není zločin ... je to nezbytnost .... protože co NEMÁŠ TO NEDÁŠ ....
Byla doba, kdy jsem se neměla ráda ... dnes se sama sebe ptám , jak jsem si mohla myslet, že jsem dávala lásku druhým ... CO NEMÁM TO NEDÁM ...
NĚKDY JE DOBRÉ PODÍVAT SE ZPÁTKY ..
.
Co myslíte????