Nechci je. Vy ano? Pigmentové skvrny.

14.01.2021

Zatímco takový dalmatin je díky svým skvrnám rozkošný, bez nich by to nebyl on, pro nás ženy nejsou skvrny na pokožce vítané. 

Jak čas plyne, naše pleť už nemusí být zcela hladká a bez chybiček. Někdy za to může genetika, jindy naše chování k sobě samé, například nadměrné opalování, ale i styl života. Dříve se tyto vady na pleti se zakrývaly silným make-upem a pigmentové skvrny bělily citronovou šťávou. Naštěstí pro nás, výzkum pokročil a dnes máme k dispozici řadu informací, zkušeností a přípravků, kterými můžeme vše bezpečným způsobem napravit. I mně se takové zkušenosti hodí. 

Kdy je vhodné pigmentové skvrny řešit? 

Méně slunečního svitu od podzimu do jara  je ten správný čas na řešení těchto kožních nedostatků, protože často potřebujeme i přípravky nebo zákroky, které se nemají se sluncem rády. 

Faktory ovlivňující vznik pigmentových skvrn. 

Pigmentové skvrny nezpůsobuje pouze sluníčkoExistuje celá řada faktorů, které nám mohou tuto nevítanou ozdobu způsobit.

1. V těhotenství - hormonální změny

2. U nás starších žen elegantního věku se může pigmentace (stařecké skvrny) objevit v důsledku oslabené funkce jater. Souvisí to často i s nástupem menopauzy.

3. I při užívání léků, některých druhů antibiotik, antikoncepce, diuretik, které zcitlivují pokožku vůči UV záření může dojít k pigmentacím.

4. Pigmentové skvrny po těle a na pleti mohou být projevem i některých vnitřních chorob.

5. I jizvy vystavené během hojení slunečnímu záření představují nebezpečí ztmavnutí.

Někdy mohou pigmentové skvrny  spontánně vyblednout a vymizet, ale často se s nimi potýkáme řadu měsíců i let.

Nejdůležitější je vyloučení příčiny, která pigmentaci vyvolává. Pokud je například patrná souvislost se zahájením užívání antikoncepce, je vhodné ji ukončit, nebo alespoň změnit. Dobré je omezit i vystavování se slunečnímu záření, pokožku si chránit. 

Jaké řešení si vybrat? 

Než si vůbec vybereme to správné řešení pro sebe je důležité ujasnit si příčinu, tedy důvod proč právě já mám pigmentové skvrny. 

Prevence - ta je důležitá vždy. Preventivně se vyhýbat všem spouštěčům. 

Je-li na vině slunce, chránit se před jeho zářením nejen v letním období, ale celoročně. Je-li na vině přetížení vnitřních orgánů (játra) vyhýbat se faktorům, která játra oslabují. Je-li na vině hormonální nerovnováha (antikoncepce, menopauza) řešit právě tu. 

Vhodná kosmetická péče

Dnes máme k dispozici ověřené přípravky, u kterých je prokázána schopnost redukovat pigmentové skvrny. Jedná se o přípravky, které jsou pro nás k dispozici i pro domácí použití, jsou neinvazivní, takže je můžeme používat po celý rok. Tady je třeba trpělivost a pravidelnost. Výsledky se nedostaví ze dne na den.  

Kamufláž - maskování 

Pomocí dekorativní kosmetiky můžeme nedostatky naší pleti zamaskovat, ale osobně nevím zda by mě takové řešení úplně uspokojilo. Jako doplnění dalších možností řešení, ale ano. 

Je to možnost jak si po dobu řešení pomoci, získat lepší pocit a sebevědomí. 

Podpora zevnitř

Co se děje uvnitř našeho těla, odráží se na naší pleti. Stav našich životně důležitých orgánů, (především jater, jejichž oslabení je nejvíce zodpovědné za pigmentové skvrny) můžeme výrazně ovlivnit skladbou jídelníčku, užíváním podpůrných doplňků stravy. Prostě jednoduše řečeno svým životním stylem. 

Estetická medicína

Ta v dnešní době nabízí jistě celou řadu zákroků, které pomohou pigmentových skvrn se zbavit. 

Upřímně, jsem asi trochu "brontosaurus", resp. jsem obyčejná ženská (žádná modelína ani herečka) v "elegantním" věku a tento způsob mě osobně zase tak moc neláká. Ovšem chápu, rozumím, že některé ženy tomuto způsobu dávají přednost a zdaleka to nemusí být herečky, či modelky. Je to spíše otázka rychlosti s jakou chtějí výsledek vidět. 

Co používám úspěšně já i další žen? Může pomoci i Vám.

Zde seznam přípravků, které Vám mohou pomoci.

  1. Vhodné doplňky stravy : Citrokalcevit, Bylinný odvar s vrbovkou s ostropestřcem mariánským. Bylinný odvat Tibetský sběr, Funkční komplex Ostropestřec s riboflavinem.
  2. Peeling - je velice důležitý pro správnou obnovu buněk pokožky. Je nutné pravidelně odstraňovat odumřelé buňky pleti, aby Vám přípravky správně fungovaly. Principem je šetrné odstranění staré vrstvy pokožky, odumřelých buněk. Po ošetření je nutné naprosto se vyhnout slunečnímu záření. Doporučuji: Peeling s hadím olejem enzymatický , Citrónový peeling., Peeling řady ZhenFei. 
  3. Pleťové masky - Rozpustná maska Perlový pudr, Pleťová maska "Komplexní péče o pleť náchylné k pigmentaci", .
  4. Speciální kosmetika na prevenci a redukci pigmentových skvrn. Pleťová řada Phytocode, Pleťová řada SnakeFactor.
  5. Mezoterapie - pro intenzivní průnik účinných složek sér, krémů do pokožky. Naučte se používat mezoroller. 
  6. Přístroj s komplexními fotochromatickými a ultrazvukovými účinky - photoner pro domácí použití. 

    Zelené světlo
    - vhodné pro pigmentové skvrny, Prostřednictvím photoneru se zeleným světlem dochází k bělení pokožky a zabraňuje též další pigmentaci. Používá se též na akné.

Nevíte kde začít? Jak správně kombinovat? NEVADÍ

Napište mi ještě dnes. Nebo volejte: 731 102 700

Společně vybereme právě ty přípravky, které budou pro Vás přínosem.

BYL PRO VÁS ČLÁNEK PŘÍNOSEM? 

DOZVĚDĚLI JSTE SE NĚCO NOVÉHO?

ZANECHTE MI KOMENTÁŘ

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?