(NE)přítel "ZÁNĚT" - Zánět středního ucha

18.12.2020


Záněty středního ucha mě osobně provází po celý život.

Aparát ucha je poměrně složitý systém. Pojmy jako kladívko, třmínek, kovadlinka, rovnovážné ústrojí, zevní zvukovod, Eustachova trubice, bubínek známe a já je slýchala od mala ... (zvláštní, že jsem nechtěla být lékařka na ORL). Jejich správné fungování závisí na mnoha okolnostech, i těch, které s ušima "zdánlivě" nesouvisí.


Víte, že kromě sluchu sídlí v uchu také rovnovážný aparát? Ústrojí, které zajišťuje naši stabilitu (mohu potvrdit, motanice i ztrátu rovnováhy jsem opravdu zažívala na vlastní kůži).

Často zdůrazňuji a poukazuji na to, že z pohledu Tradiční Čínské Medicíny (tedy filozofie tianDe), že žádný problém nevznikne z jedné příčiny, ale většinou se jedná o souhrn více důvodů - " VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM"

Pokud tedy neobjevíme a neodstraníme co nejvíce příčin - důvodů, nemáme šanci s obtížemi poradit, já sama jsem toho důkazem. Dnes již řada lidí např. ví, že s ušima velmi úzce souvisí ledviny, jejich stav a kondice. Ale to zdaleka není vše.


Nemoci a zdravotní obtíže mají vždy svou složku fyzickou, ale i emoční (psychickou). pokud jsou to tedy problémy s ušima, je dobré se zeptat ... " Co nechceme slyšet? Co máme strach slyšet?" apod. Je třeba si uvědomit, že psychický problém poškozuje tělo fyzické a naopak.  

Uši a sluch jak jsem zmínila výrazným způsobem ovlivňují leviny. Pokud máme oslabení energetického okruhu ledvin, může a často se projevuje právě obtížemi se sluchem a nemocemi uší ... opakované záněty, tinnitus, nedoslýchavost ...


OPAKOVANÉ ZÁNĚTY STŘEDNÍHO UCHA U DĚTÍ

Je to souhrn několika příčin, většinou:- vrozená slabost v oblasti ledvin ( ne, nemluvím zde přímo o nemoci, ale oslabení)- oslabení imunity ( už samotné ledviny plní imunitní funkci, proto se setkáváme s celkově slabší imunitou)Děti, které trpí opakovanými záněty středouší:- bývají citlivější - více se bojí - při prochlazení, nebo jiném přetížení (odchýlení z rovnováhy) potom startuje zánět Tyto děti je dobré hodně chválit, snažit se odhalit jejich strachy, obavy a pracovat s nimi.

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA A ANTIBIOTIKA

- bývá jimi často léčen (i já jsem na nich doslova vyrostla a jsem bytostně přesvědčená, že se značně podepsaly na mých dalších obtížích - ne, není to kritika, dříve jiný způsob léčby v podstatě neexistoval). Ale ... 

ANTIBIOTIKA - zmírní průběh právě probíhajícího zánětu, ALE ve svém důsledku zhorší stav sliznice tenkého střeva a takto to začíná ... znovu zánět ... znovu antibiotika (neřeší důvod - příčinu).

Často se záněty středouší začnou střídat s angínami, častým nachlazením - mandle totiž také patří do okruhu ledvin. Při opakovaných zánětech je nutné napravit imunitu střeva a posílit energii ledvin.

Jak jsem již zmínila v mém osobním příběhu ZÁNĚT můj "(NE)zvaný host" … můj život se zánětem i já patřím k těm, které záněty středouší provázely od dětství a zánět v mém těle si vybral svou daň. Již více než tři roky jsem bez antibiotik. Díky přípravkům tianDe na principech TČM, využívám výhody fytoterapie, transdermální terapie, bylinných obkladů, bylinných odvarů pro posílení ledvin, střev a jater udržuji tělo v rovnováze a po dlouhých letech "na práškách" se cítím opravdu lépe. Škoda, že jsem neznala dříve ... ale lépe někdy než nikdy.

Díky svým osobním zkušenostem dnes mohu pomáhat dalším lidem, které tyto obtíže také trápí. Protizánětlivé fytonáplasti, fytogely a správná podpora vnitřních orgánů dokáží doslova zázraky.