Naordinujte si svou kůru na pigmentové skvrny. (Zelená řada - PHYTOCODE Vám pomůže)

27.06.2020

Po každém létě se řada z nás ráda pochlubí opálenou a hladkou pletí. Přesto, že víme a stále slýcháme, že slunění není tak úplně nejzdravější, většina z nás si ho nedokážeme odepřít.

A výsledek? Některé z nás nechá sluníčko bez výraznějších postižení pokožky, ale ty méně šťastné platí za opálení někdy tvrdou daň.

Pigmentové skvrny totiž již dávno nejsou záležitostí starší generace. Co s tím? 


Jak na to? Je vždy dobré si nejdříve ujasnit jaké jsou nejčastější příčiny vzniku pigmentových skvrn, protože pouze tehdy pochopíme, čemu se zkrátka vyhnout a jaké kroky udělat. Kromě slunce, stárnutí hormonálních změn se na tvorbě pigmentace podílí i nerovnováha přetížení vnitřních orgánů - především játra i nerovnováha hormonální. Proto je dobré postupovat celostně, tzn. podpořit své tělo, pleť nejen vnější , ale také vnitřní péčí. Potom budou výsledky intenzivnější a rychlejší.


NIC SLOŽITÉHO V TOM NENÍ, intenzivní ochrana pomocí krémů s SPF faktorem před slunečním zářením ( nejen v létě) , posílení orgánů pomocí výživových doplňků, bylinné odvary a pravidelná péče o pleť - použití peelingu, pleťových masek a nakonec krémů, které se svým složením zaměřují na řešení zmíněného problému. KDYŽ MÁME VŠE POTŘEBNÉ K DISPOZICI. 

1. Pleťový krém s bílým čajem - Dokáže zadržet až 95% UV záření? (SPF11) Kdo trpíte na pigmentové skvrny nekoukejte na doporučení věku!!! pro 45+ je to prevence (povinnost) i v případě, že pigmentové skvrny nejsou problém. 

2. Ultra-jemný čisticí gel  -  Bez vhodného čistícího přípravku nedosáhnete vysněných výsledků.            

3. Phytocode - tonikum booster -  Nepoužívat tonika je velký prohřešek proti pleti a co víc okrádáte se o účinné složky další péče. Je omyl myslet si, že slouží jen k dočištění pleti. Zde máme kosmeceutika a tyto přípravky jsou vlastně samostatné jednotky v péči o pleť.

můžete využít i variantu s Omlazujícím pleťovým tonerem Vita Derm                                                 

4. Phytocode - pleťový peeling   - Bez odstraňování odumřelých buněk neumožníte pleti aby všechny účinné složky řádně přijala. Peeling je zcela jistě velice důležitý, aby Vaše pleť přečkala léto bez újmy. Peeling jako je tento je velice šetrný k pleti (i té citlivé) neobsahuje žádné abrazivní částice - jedná se o tzv. enzymatický peeling)

Pleťové masky by měly patřit do běžné kosmetické výbavy každé ženy. Jedná se o koncentrované a intenzivní ošetření pleti, jehož účinky jsou obvykle viditelné ihned. Je však třeba používat správný druh masky, který je vhodný pro konkrétní typ pleti. Obvykle se maska používá jednou až dvakrát týdně. 

Doporučuji: 

Rozpustná maska Perlový pudr -2x týdně (vydrží na mnoho použití) 

Pleťová maska "Komplexní péče o pleť náchylné k pigmentaci"- 1x týdně 

  

Přesto, že Pleťový krém s bílým čajem lze použít pro denní i noční péči doporučuji ženám, které chtějí a potřebují více (třeba právě 45+ nebo těm, které pigmentace skutečně trápí) využít pro noční péči speciální krém - krém, který sice neobsahuje UV ochranu (kdo by ji na noc potřeboval), ale je to neskutečná obnova a regenerace buněk ...
Krém pro obnovu pleti hadí tuk - tento krém totiž obsahuje mimo jiné - Olej hada Mamushi - zdroj polynenasycených mastných kyselin Omega-3, které jsou pro náš organizmus životně důležité. Lidské tělo si je nedokáže samostatně vyrobit a může je přijímat pouze zvenku - s jídlem a kosmetikou. Tyto mastné kyseliny hrají důležitou roli v mnoha životně důležitých biochemických procesech a mají významný dopad na naše zdraví a krásu. Mimo jiné jsou Omega-3 zodpovědné za stavbu buněčných membrán, stimulují produkci kolagenu a elastinu, chrání pokožku před škodlivými účinky volných radikálů a UV záření.

tzn. Vaše obnova buněk bude probíhat zatímco Vy budete spát. 

Speciální kosmetika na prevenci a redukci pigmentových skvrn. 

Pro toho kdo chce rozdělit denní a noční péči, volte tyto dvě řady.

Pleťová řada Phytocode vhodná pro denní péči Phytocode - zelená pleťová řada . 

Pleťová řada SnakeFactor - pro noční péči - Vaše pleť se zbavuje věku   


Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...