Nachlazení, rýma, kašel. Jak je zvládnout bez chemie.

13.12.2020

Nejlepší je prevence, posilovat imunitu a obranyschopnost organismu. Když už to ale přijde, je síla bylin, koupelí, fytogelů a olejů mnohdy lepší, než polykání hromady léků, které mají řadu vedlejších účinků a organismus zbytečně zatěžují.

... jak na to ? 

Nachlazení

- obvykle začíná bolestí v krku, která během pár dnů zmizí

- pak nastupuje rýma, ucpaný nos, čtvrtý nebo pátý den přichází kašel

- horečka u dospělých není pravidlem, ale může být. Děti ji mívají častěji.

To vše mohou doprovázet bolesti hlavy a kloubů, někdy i bolesti uší

Nachlazení mívá trvání okolo jednoho týdne.

Během prvních tří dnů je nakažlivé. Raději zůstaňte doma a dopřejte si odpočinek.

Pokud se příznaky po týdnu nezmírňují, může to znamenat, že máte bakteriální infekci, která vyžaduje nasazení antibiotik. V takovém případě je na místě navštívit lékaře. 

RÝMA

Tajemství energie Čchi - 2-3 krát denně aplikujte olej na "křídla" a špičku nosu. Nepoužívejte olej dovnitř na sliznici nosu. Možnost přidat do difuzéru.

Alunit - Připravte si roztok Alunitu (namočte jej na několik vteřin v převařené vodě) a tímto solným roztokem vystříkávejte nos. - udělat velmi silný roztok a dát do rozprašovače - vystříkat prostředí.

Slaviton - na vatovou tyčinku a vytřít nosní dírky - vetřít do spánků, namazat kořen nosu, průdušky

Jian Kang - nalepit na nos, při silné rýmě i na čelo (u malých dětí stačí malý čtvereček)

BOLEST V KRKU

Alunit - Kloktejte roztok Alunitu. Do skleničky nalijte trochu vody, v ní namočte na několik vteřin krystal Alunit a vykloktejte.

Energie života - na krk si připravte obklad z vložky EŽ, vložku přilepte např. na šátek a velmi lehce ji navlhčete vodou. Přiložte na krk. Vložka působí 24 hodin. Nepřikládat na oblast štítné žlázy.

Slaviton - natírat průdušky

JianKang - nesmí se lepit na uzliny a štítnou žlázu 

KAŠEL

Detoxikační náplasti jako cílený detox - plíce máme plné toxinů a tělo se brání kašlem- lepíme na noc (dál od srdce) - pokud je ráno náplast tvrdá a čistá, pak se vytahují záněty, černá může být až za pár dní.. Můžeme detoxikovat i přes plosky nohou - přikládat mezi 8 - 9 hod. večerní a sundat až po vyspání
Slaviton - pomáhá odhleňovat, mazat hrudník několikrát denně. Při zvýšené teplotě, horečce mažeme plosky nohou.
Náplast JianKang - proužek na pravou stranu hrudníku.

Pro posílení imunitního systému pijte Bylinnou směs s lípou, lékořicí a malinou. Sáček zalijte šálkem horké vody (75-80°C) a nechte odstát 10 - 15 minut. Podle chuti můžete přidat med nebo citron. Není určeno dětem do 12 let. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy

Dopřejte si Zahřívací koupel na nohy Talasso. V horké vodě rozpusťte obsah prvního sáčku a ponořte nohy do připravené rosolovité lázně minimálně po kotníky (ideálně po kolena) na 10-15 minut. Poté přisypte obsah druhého sáčku a pokračujte v lázni dalších 5-10 minut. Nakonec nohy osušte a vmasírujte olej, který je součástí balení. Nevhodné při horečce a pro osoby s vysokým krevním tlakem.

Pijte Zázvorový čaj. Doporučené dávkování: 1 sáček denně (tj. 1x 18 g). Návod k použití: obsah jednoho sáčku zalít horkou vodou a zlehka zamíchat. Možné připravit i nižší koncentraci čaje v jednom šálku. Není vhodné pro diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem a při horečce.

BOLEST HLAVY - Na čelo, spánky a týl hlavy lepte malý čtvereček náplasti Wutong (JanKang). 

Čelo a spánky mažte Slavitonem.

BOLEST KLOUBŮ A SVALŮ - Bolavá místa prohřívejte masáží gelem Orthophyt, zaměřte se zejména na oblast beder. 

Tento gel na bolestivé klouby má zahřívací účinek výborně potlačuje bolest a uvolňuje křeče a svalové spasmy.

POMOC ZEVNITŘ

Tip: Chcete s nemocí rychle zatočit?

Užívejte Funkční komplex Citrokalcevit a Funkční komplex "Shousin"

Citrokalcevit obsahuje kromě citrátu vápenatého vitamínový mix (vitamíny С, А, D3, В1, В2, РР, В12, В6, Е, В9, Н, pantotenát vápenatý) zajišťuje potřebu nejdůležitějších vitamínů pro organismus člověka. Blahodárně působí na činnost všech systémů a soustav lidského těla.Děti 7 - 14 let užívají 1 tabletu denně, mladiství a dospělí: 4 tablety denně, těhotné ženy: 3 tablety denně. Není určeno pro děti do 7 let.

Funkční komplex "Shousin". Jedná se o silný antioxidační komplex, který prodlužuje mládí a oddaluje příchod stáří. Chrání tělo před ničivými účinky volných radikálů a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Dospělí užívají 1 kapsli denně při jídle. Doba užívání 3-4 týdny. Není určeno dětem. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?

S modřinou se setkal jistě každý z nás. Prkotina? Můžeme k ní přijít velice snadno. Modřina vznikne jednoduše, Je to podkožní krevní výron. Stačí silnější náraz, poškodí se céva, krev se vylije pod kůži a modřina je na světě.