Mužská kůže - voda, mýdlo nestačí - méně vrásek, více potu.

15.12.2020

Vsaďte na koloidní stříbro.

Doba, kdy muži zanedbávali kosmetické minimum, už je pryč. Už dávno neplatí, že správný chlap má být cítit potem a k péči zcela stačí voda z kohoutku. Mužům záleží na tom, jak vypadají a chtějí se dobře cítit.

Je potřeba vědět, že mezi mužskou a ženskou pokožkou existují významné rozdíly. Pokud si tedy muž půjčuje kosmetické přípravky své drahé polovičky žádnou zvláštní péči tím své pokožce neposkytuje.  

Muži od přírody předurčeni k tomu, aby vedli aktivnější způsob života a hodně fyzicky pracovali, potřebují výkonný systém chlazení těla. To je důvod, proč je pocení mužů mnohem vyšší než u žen. Muži se potí více při stresu a vzrušení, silněji se potí také v noci.

Z toho důvodu je vhodné vybírat i speciální sprchové produkty, které jsou navržené podle přirozených zvláštností mužského těla.

Jak je známo, pot má v kombinaci s bakteriemi silný a nepříjemný zápach. Jelikož se muži aktivně potí po celém těle, nejen v oblasti podpaží, je potřeba ničit bakterie na celém těle. 

Koloidní stříbro v pečující kosmetice pro muže.

Stříbro se v kosmetice používá za jiným účelem než ve snaze ohromit zákazníka drahým složením přípravku. Koloidní stříbro má mnoho prospěšných vlastností. Tento kov je už po staletí znám svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. 

Na konci 19. století byly antiseptické vlastnosti stříbra dokázány vědecky a poté se dusičnan stříbrný začal využívat pro lékařské účely - k dezinfekci. Brzy nato se tato látka začala využívat i v kosmetickém průmyslu, kde byly doceněny jeho antimikrobiální účinky. 

Jak již bylo řečeno, stříbro je přírodním antiseptikem a má antimikrobiální účinky, díky čemuž může být využíváno při odstraňování problémů pokožky i vlasaté části hlavy. 

Koloidní stříbro zklidňuje pokožku, napomáhá redukovat suchost a olupování, zvyšuje životaschopnost pokožky. Snižuje riziko tvorby lupů a zlepšuje stav problematické pokožky hlavy. Stříbro výborně čistí vlasy od zbytků zrohovatělé pokožky, bakterií, prachu, kožního mazu a dalších nečistot.

PÁNSKÝ SPRCHOVÝ GEL SE STŘÍBREM 

Sprchový gel je vytvořen pro specifické potřeby mužů. Pro všechny muže od puberťáků až ty zralé a moudré.  Koloidní stříbro obsažené v tomto gelu je účinným antiseptikem. Je zvláště důležité pro muže, kteří se nadměrně potí. Sprchový gel má dezodorizující účinek, chrání kůži před bakteriemi a podrážděním.  Neobsahuje parabeny ani barviva.

Kromě toho má koloidní stříbro protizánětlivý a hojící účinek, v kombinaci s dalšími aktivními složkami sprchového gelu zmírňuje podráždění, hojí drobné ranky, zjemňuje, chrání před zápachem potu. Nepřítomnost parabenů a barviv eliminuje riziko alergických reakcí na pokožce. 

Ve složení sprchového gelu najdete:

Přírodní koloidní stříbro: chrání pokožku před bakteriemi, zklidňuje a dezinfikuje podráždění (včetně spálení od slunce nebo bodnutí hmyzem), zabraňuje vzniku pupínků, eliminuje zápach potu a prodlužuje pocit svěžesti

Olej z pecek citronu: zlepšuje tonus pokožky a dodává jí zdravý vzhled, pokožku hydratuje a zjemňuje, má antiseptické, antibakteriální, desinfekční a tonizující vlastnosti, zlepšuje náladu a osvěžuje, stimuluje činnost mozku, zlepšuje koncentraci

Alantoin: zklidňuje podrážděnou pokožku, hydratuje a zjemňuje vrstvu zrohovatělé kůže, odstraňuje pocit pnutí, předchází ucpávání pórů, tvorbě komedonů a zánětlivých elementů. 

Tento produkt byl vyvinut s ohledem na fyzické vlastnosti mužské pokožky a pracuje na třech úrovních najednou:

  • posiluje vlasy
  • kontroluje sekci mazu u kořínků
  • chrání pokožku před podrážděním

Šampon se stříbrem pro muže 

Koloidní stříbro slouží k posílení účinků dalších aktivních složek obsažených v šamponu. 

Vitamín E, jiným názvem také tokoferol, je dávno znám pro své prospěšné vlastnosti, proto je často využíván v kosmetologii. Vitamín E je pro vlasy svým způsobem "živou vodou", která napomáhá jejich regeneraci, posílení a růstu. Zabraňuje padání vlasů, předchází vzniku šedin. Vitamín E zlepšuje přenos kyslíku k vlasovým folikulům: napomáhá udržet dostatečné množství vlhkosti uvnitř buněk; aktivuje syntézu kolagenu. Díky tomu se vlasy stávají hladšími, zvyšuje se jejich pevnost a pružnost, mizí roztřepené konečky. Vitamín E má také blahodárné účinky na stav pokožky hlavy: zklidňuje podráždění, mizí svědění a suchost, snižuje se tvorba lupů.

Panthenol neboli provitamín B5, je s úspěchem využíván pro regeneraci vlasů. Má hydratační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Panthenol obaluje každý vlas a chrání jej před negativními vlivy vnějšího prostředí. Šampon obsahující provitamín В5 dodává vlasům lehkost, pružnost a hebkost, díky čemuž se vlasy lehce rozčesávají. Panthenol navíc regeneruje činnost mazových žláz a zbavuje tak vlasy přebytečné mastnoty. Současně má blahodárné a zklidňující účinky na pokožku hlavy, regeneruje epidermis, odstraňuje svědění, lupy a jiné podráždění. Panthenol je obzvláště prospěšný při zvýšeném vypadávání vlasů. 

Pánskou kosmetiku s koloidním stříbrem ocení i muži, dospívající, kteří trpí výsevem akné i na těle případně ve vlasech. 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.