Mužská kůže - voda, mýdlo nestačí - méně vrásek, více potu.

15.12.2020

Vsaďte na koloidní stříbro. 

Doba, kdy muži zanedbávali kosmetické minimum, už je pryč. Už dávno neplatí, že správný chlap má být cítit potem a k péči zcela stačí voda z kohoutku. Mužům záleží na tom, jak vypadají a chtějí se dobře cítit. 

Je potřeba vědět, že mezi mužskou a ženskou pokožkou existují významné rozdíly. Pokud si tedy muž půjčuje kosmetické přípravky své drahé polovičky žádnou zvláštní péči tím své pokožce neposkytuje.  

Muži od přírody předurčeni k tomu, aby vedli aktivnější způsob života a hodně fyzicky pracovali, potřebují výkonný systém chlazení těla. To je důvod, proč je pocení mužů mnohem vyšší než u žen. Muži se potí více při stresu a vzrušení, silněji se potí také v noci. 

Z toho důvodu je vhodné vybírat i  speciální sprchové produkty, které jsou navržené podle přirozených zvláštností mužského těla.

Jak je známo, pot má v kombinaci s bakteriemi silný a nepříjemný zápach. Jelikož se muži aktivně potí po celém těle, nejen v oblasti podpaží, je potřeba ničit bakterie na celém těle. 

Koloidní stříbro v pečující kosmetice pro muže.

Stříbro se v kosmetice používá za jiným účelem než ve snaze ohromit zákazníka drahým složením přípravku. Koloidní stříbro má mnoho prospěšných vlastností. Tento kov je už po staletí znám svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. 

Na konci 19. století byly antiseptické vlastnosti stříbra dokázány vědecky a poté se dusičnan stříbrný začal využívat pro lékařské účely - k dezinfekci. Brzy nato se tato látka začala využívat i v kosmetickém průmyslu, kde byly doceněny jeho antimikrobiální účinky. 

Jak již bylo řečeno, stříbro je přírodním antiseptikem a má antimikrobiální účinky, díky čemuž může být využíváno při odstraňování problémů pokožky i vlasaté části hlavy. 

Koloidní stříbro zklidňuje pokožku, napomáhá redukovat suchost a olupování, zvyšuje životaschopnost pokožky. Snižuje riziko tvorby lupů a zlepšuje stav problematické pokožky hlavy. Stříbro výborně čistí vlasy od zbytků zrohovatělé pokožky, bakterií, prachu, kožního mazu a dalších nečistot.

PÁNSKÝ SPRCHOVÝ GEL SE STŘÍBREM 

Sprchový gel je vytvořen pro specifické potřeby mužů. Pro všechny muže od puberťáků až ty zralé a moudré.  Koloidní stříbro obsažené v tomto gelu je účinným antiseptikem. Je zvláště důležité pro muže, kteří se nadměrně potí. Sprchový gel má dezodorizující účinek, chrání kůži před bakteriemi a podrážděním.  Neobsahuje parabeny ani barviva.

Kromě toho má koloidní stříbro protizánětlivý a hojící účinek, v kombinaci s dalšími aktivními složkami sprchového gelu zmírňuje podráždění, hojí drobné ranky, zjemňuje, chrání před zápachem potu. Nepřítomnost parabenů a barviv eliminuje riziko alergických reakcí na pokožce. 

Ve složení sprchového gelu najdete:

Přírodní koloidní stříbro: chrání pokožku před bakteriemi, zklidňuje a dezinfikuje podráždění (včetně spálení od slunce nebo bodnutí hmyzem), zabraňuje vzniku pupínků, eliminuje zápach potu a prodlužuje pocit svěžesti

Olej z pecek citronu: zlepšuje tonus pokožky a dodává jí zdravý vzhled, pokožku hydratuje a zjemňuje, má antiseptické, antibakteriální, desinfekční a tonizující vlastnosti, zlepšuje náladu a osvěžuje, stimuluje činnost mozku, zlepšuje koncentraci

Alantoin: zklidňuje podrážděnou pokožku, hydratuje a zjemňuje vrstvu zrohovatělé kůže, odstraňuje pocit pnutí, předchází ucpávání pórů, tvorbě komedonů a zánětlivých elementů. 

Tento produkt byl vyvinut s ohledem na fyzické vlastnosti mužské pokožky a pracuje na třech úrovních najednou:

  • posiluje vlasy
  • kontroluje sekci mazu u kořínků
  • chrání pokožku před podrážděním

Šampon se stříbrem pro muže 

Koloidní stříbro slouží k posílení účinků dalších aktivních složek obsažených v šamponu. 

Vitamín E, jiným názvem také tokoferol, je dávno znám pro své prospěšné vlastnosti, proto je často využíván v kosmetologii. Vitamín E je pro vlasy svým způsobem "živou vodou", která napomáhá jejich regeneraci, posílení a růstu. Zabraňuje padání vlasů, předchází vzniku šedin. Vitamín E zlepšuje přenos kyslíku k vlasovým folikulům: napomáhá udržet dostatečné množství vlhkosti uvnitř buněk; aktivuje syntézu kolagenu. Díky tomu se vlasy stávají hladšími, zvyšuje se jejich pevnost a pružnost, mizí roztřepené konečky. Vitamín E má také blahodárné účinky na stav pokožky hlavy: zklidňuje podráždění, mizí svědění a suchost, snižuje se tvorba lupů.

Panthenol neboli provitamín B5, je s úspěchem využíván pro regeneraci vlasů. Má hydratační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Panthenol obaluje každý vlas a chrání jej před negativními vlivy vnějšího prostředí. Šampon obsahující provitamín В5 dodává vlasům lehkost, pružnost a hebkost, díky čemuž se vlasy lehce rozčesávají. Panthenol navíc regeneruje činnost mazových žláz a zbavuje tak vlasy přebytečné mastnoty. Současně má blahodárné a zklidňující účinky na pokožku hlavy, regeneruje epidermis, odstraňuje svědění, lupy a jiné podráždění. Panthenol je obzvláště prospěšný při zvýšeném vypadávání vlasů. 

Pánskou kosmetiku s koloidním stříbrem ocení i muži, dospívající, kteří trpí výsevem akné i na těle případně ve vlasech. 

Snem každé ženy je mít krásnou a zdravou pleť. Je to pochopitelné. Kůže je naší vizitkou, kterou ukazujeme světu a nelze se divit, že špatný stav kůže a pleti nás trápí. Krása pleti a pokožky kráčí ruku v ruce s jejím zdravím. Pokud tedy najdeme tu správnou kombinaci prostředků pro péči o pleť, která nám vyhovuje, naučíme se, jak správně...

Omlazení pleti bez jehel a injekcí je snem každé ženy. Čas je neúprosný. Pro každou ženu je jen otázkou času, kdy si stále více při pohledu do zrcadla uvědomí, že ty roztomilé vějířky kolem očí od smíchu již dávno nejsou tak roztomilé. Že vrásky, kterým dříve nevěnovala pozornost stále více přitahují její pozornost, mění celkový vzhled a výraz...