Můj život - moje zodpovědnost ... už mám jasno

13.09.2018

CÍTÍM SE JAKO VÍTĚZ

Asi jste již někdy slyšeli úsloví, že "vše zlé je k něčemu dobré". Možná nejhůře se tato slova poslouchají v situaci, když je vám zle, nebo když vám někdo uškodí, či když se vám přihodí něco těžkého.
Ani mě tato "fráze" dvakrát neoslovuje, ale ... jak jinak popsat co se mi právě dnes podařilo a hlavně proč.
Včera večer mi můj partner sdělil smutnou novinu, jeho bratranci zjistili lékaři rakovinu a to v takovém rozsahu, že verdikt je opravdu nemilosrdný, pár měsíců ...
Tak jsme si o něm povídali, o tom, že celý život žije na Ostravsku, pár let dokonce pracoval jako horník, že tato nemoc je v rodině častá ( takže dispozice), že hodně kouřil, že si dokázal života užívat ... že prostě jeho životní styl byl takový jaký byl ... povídali a povídali.
Člověk ví, že nemůže pomoci není to v naší moci.
A dnes ráno, když se přítel chystal do práce ( nevím snad vnuknutí) jsem na něho zničehonic vybafla. "Víš tak myslím na to o čem jsme si včera povídali. Nechtěl by jsi si letos udělat tu detoxikační kůru se mnou? " A jenom jsem dodala " ale já tě nenutím "
A holky po stručné instruktáži - čaj, detoxikační náplasti, tělové soli ... už doobjednávám i pro něj.
"ANO" - zněla odpověď.
A ANO - cítím se jako vítěz. Samozřejmě je mi líto přítelova bratrance, ale ... možná právě tyto momenty jsou ty důležité, abychom si my ostatní uvědomili, že ne zítra, ne za měsíc, ne příští rok to uděláme. To už také může být pozdě.
Nový mobil, nové nádobí, nové auto, jakákoli nová věc na Vás počká,
Vaše zdraví, Vaše tělo NEmá žádnou čekací lhůtu.
A už jenom dodám ... pokud se jedná o zdraví mé, mých blízký nesouhlasím ani s další frází " Mluviti stříbro - mlčeti zlato"
V takovýchto případech MLUVITI ZLATO .... s láskou Vlasta