Modřiny: Jak se jich zbavit rychleji?

24.06.2021

S modřinou se setkal jistě každý z nás. Prkotina? Můžeme k ní přijít velice snadno. Modřina vznikne jednoduše,  Je to podkožní krevní výron. Stačí silnější náraz, poškodí se céva, krev se vylije pod kůži a modřina je na světě. 

A my ženy jsme na tom o něco hůř než muži, protože se nám tyto krevní podlitiny tvoří snáz. 

Také starším lidem se tvoří modřiny rychleji a vypadají opravdu nepěkně a bolestivě. Je to proto, že jejich cévy jsou křehké a kůže velmi tenká.


Častý výskyt modřin
Tvorbu modřin výrazně ovlivňuje to, v jaké kondici jsou naše cévy a jaký je náš celkový zdravotní stav. Mohou nás upozorňovat na nedostatek vitaminu B, D, C, K, ale také na poruchu krvetvorby, onemocnění jater, leukémii nebo hemofilii. Nemusí to být prkotina. Příčinou vzniku modřin mohou být i dlouhodobě užívané léky. Pokud se nám tedy tvoří modřiny bez zjevné příčiny je na místě navštívit lékaře. 

Jak rychle zmizí modřina?                                                                                                                      Rychlost, s jakou se modřiny zbavíme, závisí na více okolnostech. Modřina na svalu se vstřebá rychleji než na šlachách nebo kosti. Rychleji vstřebávají modřiny v horní části těla a odhalených končetin. Malé modřiny se vstřebají rychleji než velké a stejně tak, čím je modřina světlejší na začátku, tím rychleji vybledne.

Jak urychlit hojení modřin?
Žádný zázračný zmizík na modřiny neexistuje. Každá modřina se vstřebává vlastním tempem. Hojení můžeme trochu pomoci. 

- Co nejdříve po úderu přiložíme na místo studený obklad. 

- Zvedneme končetinu nad úroveň srdce.

- Pozor na léky - některé léky proti bolesti, horečce a zánětu mohou tvorbu modřin zhoršovat. Doporučuji využít podporu transdermální terapie - fytonáplasti (Wutong, JianKang) 

- Starší modřiny (po dvou dnech)  mají rády teplo. Můžeme použít i teplý obklad, rozklad modřiny urychlí i sluneční paprsky. 

- Hojení modřiny podpoří i jemná masáž. Druhý den po poranění můžeme začít modřinu několikrát denně velmi jemně masírovat. 

- Posilujeme cévy - doporučujeme Tablety s extraktem z jader vinné révy

Už naše babičky věděly, že na modřiny pomáhá mazání, např. s extraktem vilínu nebo arniky. Vstřebávání modřin podpoří Slaviton, Emulze Lesní procházka.

Tablety s extraktem z jader vinné révy

- působí pozitivně v prevenci i léčbě cévních a oběhových onemocnění

- prevence onemocnění krevních cév

- je prospěšný pro řadu kardiovaskulárních chorob jako je špatná cirkulace a vysoká hladina cholesterolu.

- extrakt z jader hroznového vína je svými antioxidačními vlastnostmi často účinnější než vitaminy C nebo E a dokáže udělat mnoho dobrého pro ochranu zdravého srdce a pro snížení rizika rakoviny.

Slaviton - Slaviton obsahuje více než 94% přírodních složek. Podporuje zpevnění cévních stěn a zabraňuje vzniku cévních shluků. Obsahuje kaštan koňský, který zpevňuje stěny cév a kapilár a zvyšuje elasticitu žilních stěn. Přírodní gel na bolestivé nohy obsahuje také heřmánek lékařský, který má protizánětlivé a analgetické účinky, urychluje regeneraci tkání.

Chmel obsažený v tomto protizánětlivém krému má zklidňující účinky a zlepšuje krevní oběh. Slaviton gel působí také protibolestivě, protože obsahuje tymián, který má analgetické a antiseptické účinky. Gel na zpevnění cévních stěn nohou obsahuje rozmarýn, který má celkově posilující účinky a zpevňuje cévní stěny.

Extrakt vilínu zde spolupracuje s dalšími účinnými složkami. Má příjemný chladivý efekt a na modřiny účinkuje velice rychle. 


Emulze Lesní procházka -podpoří účinky Slavitonu 

Úlevy se dočkáte mnohem rychleji. 

Nejdříve se namažte Lesní procházkou, počkejte až se vstřebá a pokračujte bylinným Slavitonem.

Jedná se o produkt, který obsahuje z 97% složky přírodního původu. Žádné konzervanty! 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?