Modrá není vždy dobrá.

11.01.2021

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně. 

Myslím, že statistika se u mě osobně tak moc neplete, protože pracuji prostřednictvím PC.. Z toho důvodu si mnohé z nás chráníme své oči speciálními filtry apod., protože chápeme, že modré světlo není právě dobrý kamarád a o jeho škodlivých účincích jsme slyšeli. 

Ale víte o tom, že modré světlo vadí i naší pleti?

Modré světlo vyzařující s monitorů, mobilů půvabu naší pleti prostě neprospívá. 

Naše pleť přirozeně stárne, ale to neznamená, že bychom měli jen tak nečinně přihlížet jak nám přibývají vrásky. Stárnutí se sice žádná z nás nevyhne, protož kromě genetiky a věku na nás dnes a denně útočí vnější vlivy, ale můžeme tyto projevy zmírňovat správnou péčí a používáním vhodných přípravků. 

Modrá řada Vita Derm odcloní negativní dopady modrého světla na Vaši pleť.  Působí ve dvou směrech

  • chrání pleť před negativními účinky ultrafialového i HEV záření
  • posílí obranyschopnost pokožky a při pravidelném používání zmírní fotostárnutí i digitální stárnutí pleti  

POZNEJ NEPŘÁTELE SVÉ PLETI

Stárnutí naší pleti mají podle odborníků z 80% na svědomí vnější vlivy. Právě Ty způsobují, že je naše pleť povadlá a nevypadá svěží. Škodí nám především znečištěné prostředí, únava, stres a třeba kouření. 
Těžko se ale ve městech vyhneme smogu, znečištěnému okolnímu prostředí. Stres, únavu i kouření, to jsou faktory, které již ovlivnit můžeme. 
Nedávno se ale objevil další nepřítel naší pleti - umělé světlo. Na rozdíl od toho přirozeného, které stimuluje tvorbu vitamínu D je to umělé škodlivé. 

6 HODIN DENNĚ?  

To jako vážně? Podle statistik každá z nás vystavuje průměrně 6 hodin denně svou pokožku modrému světlu. To jsou celé 3 měsíce v roce.

Je to vůbec možné? Monitory PC, mobilní telefony, televize ... hm, zřejmě na tom něco bude. 

OCHRANA PROTI MODRÉMU SVĚTLU

Naštěstí na nás odborníci myslí a připravují pro nás kosmetické přípravky, které chrání buňky naší pleti před volnými radikály vytvořenými modrým světlem. Složení těchto nových anti-age produktů bojuje proti nežádoucím následkům tohoto záření. Nové technologie v této době si žádají novou péči. Tuto možnost nám dávají přípravky řady VitaDerm, pleťové produkty, které které chrání pleť před škodlivými vlivy modrého světla. 

Základní složkou celé řady je africká rostlina Myrothamnus

silné antioxidační účinky a jedinečnou schopnost samoregenerace. Africká rostlina na rozdíl od jiných tropických druhů neztrácí listy ani v období sucha. Ty se podélně složí jeden na druhý a chrání před horkem křehké pupeny. Když se větve seříznou a dají do vody, během několika hodin znovu zezelenají. Díky této schopnosti se jí přezdívá "oživující". Před agresivními vnějšími vlivy chrání výtažky z Myrothamnusu stejně tvrdošíjně i pleť. 

Pravidelná péče

1. Vše začíná čištěním pleti

Pleť unavenou modrým světlem čistěte zklidňující pleťovou pěnou Vitaderm. Šetrně ji zbaví nečistot a posílí její přirozené ochranné funkce. Nevyvolává pocit stažení a funguje na jakýkoliv typ pleti. Doporučujeme i pro všechny typy přecitlivělé pleti.  


2.Regenerační vrstva pod krém

Ochranný pleťový fluid dodá vaší pleti novou energii, takže po celodenním stresu a únavě nezbydou žádné stopy. Pleť bude velmi hebká a svěží. Fluid můžete používat buď jako krém, nebo jen jako podklad. Záleží, jak moc potřebujete pokožku hydratovat. Lehká textura se rychle vstřebává, takže vyhovuje i mastné pleti. U suché pokožky skvěle poslouží jako báze pod krém.


3. Naneste ochranný pleťový krém

Interně mu přezdíváme doušek svěžesti pro unavenou pokožku. Ta bude po jeho aplikaci jako znovuzrozená. Pleťový krém obnovuje a posiluje hydrolipidovou bariéru pleti. Chrání buněčné membrány před dehydratací a jemně pleť regeneruje. 

Chcete si objednat? Chcete poradit jak o pleť pečovat celostně? 

Nebo zavolejte, mob: 731 102 700 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.