Mládí na dlouho

08.12.2020

Krása a šneci? Co mají společného?

Už jste slyšeli o zázraku jménem šnečí mucín? Je to unikátní sekret (hlen), který produkují žlázy hlemýžďů. Tento podporuje regeneraci, vyhlazení a změkčení pokožky, odstraňuje suchost a odlupování.

Tato řada Snail Secret má silné regenerační účinky a hojivý efekt. Hlavní devizou je obnova buněk. Vhodná pro mastnou a nečistou, citlivou i problematickou pleť , výborně doplňuje i ostatní pleťové řady.

"Elixír mládí ze šneků"

V některých asijských kosmetických salonech dnes není nouze o zákazníky. Čekací doba je i několik měsíců dopředu. Ženy čekají na novou exkluzivní službu, která jako kosmetický přípravek nabízí hlemýždě. Ve spojených státech nebo v Asijských zemích je to nyní velmi žádaná kosmetická procedura. Za pár minut "šnečího slizu" však zaplatíte tísíce.

Během kosmetické procedury se hlemýždi plazí po pokožce obličeje a zanechávají slizké stopy. 5 minut takové legrace stojí nejméně 100 dolarů.

My zde máme k dispozici pleťovou řadu krémů s Mucinem z hlemýžďů , v této kosmetické řádě, hlemýždí sekret se nachází v očištěné a koncentrované formě - ve formě výluhu - mucinu.

Produkty série Snail Secret jsou balené do jednotlivých sáčků po 10ti gramech s praktickým dávkovačem. Zmenšená dávka snižuje počet používaných konzervačních látek: čím je menší objem kosmetického přípravku, tím méně konzervačních látek je nezbytné pro trvanlivost výrobku. Hermeticky zapečetěný sáček a dávkovač - spolehlivá bariéra proti proniknutí mikrobu uvnitř sáčku s krémem .

Kosmetické vlastnosti hlemýždího slizu si všimli, zahradníci, kteří sbírají hlemýždě z růžových keřů, protože jejich listy je oblíbená pochoutka měkkýšů. Pěstitelé růží si všimli že škrábance a modřiny na rukou, rychleji se hojí než obvykle po sběru hlemýžďů, a pokožka na dlouhou dobu zachovává hebkost a svěžest.

Elixír mládí
Nicméně, historie říká, že šneci se používali pro kosmetické účely ještě ve starověkém Řecku: Hippokrates nazýval sekret hlemýždí "elixírem mládí" a dělal kožní mast z drcených hlemýžďů.
Naštěstí, dnes hlemýždí sekret sbírají "humánním" způsobem a šneci zůstávají zdraví a živí .

Regenerační potenciál hlemýžďů obdivoval ještě Charles Darwin, zejména vědce překvapovali schopnosti hlemýžďů opravovat jejích poškozenou hlavu. Molekuly Mucinu, z chemického hlediska, jsou glykoproteiny (bílkoviny + sacharidy).
Proteinové složky mucinu hlemýžďů (aminokyseliny, peptidy) vyživují pokožku, podporují syntézu pojivové tkáně a stimuluje buněčnou obnovu , zabraňuje stárnutí kůže.

Obsahuje :

  • aminokyseliny - buněčná obnova a výživa
  • sacharidy - hydratují a vyhlazují pleť, zlepšují pružnost
  • allantoin - zklidňuje podráždění, podporuje regeneraci buněk
  • bakteriofágy -chrání kožní mikroflóru, působí antibakteriálně

Přípravky pro každodenní péči:

Vícefunkční krém na obličej s mucinem hlemýžďů - hlemýždí mucin v tomto krému doplňuje: máslo Ši, ( bambucké máslo, máslo karíte) extrakt aloe vera a hyaluronát sodný. Zpomaluje stárnutí pleti, podporuje obnovu buněk v epidermis, zachovává pleti mladistvý vzhled. Vhodný i na citlivou pleť, poškozenou pleť, na jizvy po akné atd.. Urychluje regeneraci a zároveň velmi omlazuje!

Vícefunkční krém na oči s mucinem hlemýžďů - Obsahuje: mucin hlemýžďů, kyseliny hyaluronové + trehalózu, peptidy. Nanáší se na oční okolí 2x denně ráno a večer a zajišťuje vyhlazení vrásek a pomáhá odstranit tmavé kruhy pod očima a zašedlost. dodává elasticitu, pružnost, energii v oblasti očí.

Regenerační tonikum s mucínem hlemýžďů - Regenerační tonikum kombinuje výhody tonizujícího a pečujícího přípravku. Má hladkou obalující strukturu a obsahuje velké množství aktivních látek. Tento přípravek nejen završí čištění pleti, odstraní zbytky nečistot, tvrdé vody, ale také se skvěle vyrovnává s úkolem obnovení hydro-lipidového pláště a zajistí optimální úroveň hydratace.

Základní složkou toniku je hlemýždí mucin, který obsahuje velké množství cenných kosmetických složek. Neobsahuje alkohol a parabeny.

Maska na obličej s mucinem hlemýžďů - Maska má omlazující efekt díky obnovení přirozených funkcí pokožky. Zklidňuje zánět a podráždění, vyhlazuje pokožku, snižuje viditelnost vrásek, aktivně doplňuje nedostatek hydratace, dodává zářivý vzhled.

Základem krému je hlemýždí mucin (sekret hlemýždě), který obsahuje obrovské množství cenných kosmetických složek: kolagen, elastin, vitamíny A, C, E, kyselinu hyaluronovou a další. Vhodné pro všechny typy pleti a věkové kategorie.
Složení obsahuje: mucin, prášek z poupat japonské růže, ovesné peptidy, hyaluronát sodný. 

Není bez zajímavosti, že i např.

Katie Holmes si obličej potírá šnečím slizem ( info staršího data )
Pro krásu jsme ochotné podstoupit téměř cokoliv. Herečka Katie Holmes (34) například nedá dopustit na hlemýždí výměšky.
Díky nim má prý pleť nádherně vyhlazenou.
Katie, prozradila, že na obličej používá jen kosmetické přípravky, které obsahují mucin - hlemýždí extrakt.
Sama herečka tvrdí, že její pleť nikdy nebyla hladší. "Zázračným" účinkem krému je doslova ohromena.
Trocha historie nikoho nezabije
Krém obsahující šnečí sliz byl populární v Koreji a Africe už před několika lety. Teprve nedávno se však díky renomovaných kosmetickým značkám rozšířil i do Ameriky a nakonec i do Evropy.
Primárně byl určen na "léčbu" pokožky postižené akné k redukci pigmentových skvrn a jizviček. Až když si před patnácti lety chilští sběrači hlemýžďů náhodou všimli, že se jejich kůže hojí rychleji a po ranách jim nezůstávají jizvy. 

Svůj poznatek neváhali zužitkovat a založili společnost na výrobu "omlazující" kosmetiky.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Také denně trávíte s mobilem, před monitorem nebo obrazovkou hodně času? Uvádí se, že to často může být průměrně až šest hodin denně.

Zařadit séra do své kosmetické rutiny se doporučuje po 25 letech. Zdá se Vám to příliš brzy? Naopak! Je vhodné začít s používáním ideálně právě kolem 25. roku života, kdy se dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy vhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.

Chcete i Vy vyzkoušet na vlastní kůži?

Stačí vyplnit formulář, ať Vás mohu kontaktovat.