Masku na rty? Co umí?

27.11.2020

Masky na obličej, krémové, slupovací nebo jednorázové plátýnkové, to už většina z nás žen zná. Je to poměrně běžná věc, kterou my, ženy v péči o pleť používáme. 

Víme i proč si je čas od času (některé z nás pravidelně) dopřáváme. 

Ale masky na rty? Ty jsou pro nás poměrně novinkou. 

Jsou pro nás přínosem?  Dopřejí našim rtům něco navíc než klasický balzám? 


Péče o rty je stejně důležitá jako péče o pleť. Pravda ale je, že jim málokterá věnujeme tolik pozornosti . No, ono nás to nikdo neučil, že ano? Známe balzámy, rtěnky, ale o nějakých maskách na rty mnohé slyšíme poprvé. 

A přitom lidské rty jsou jedinečné. A upřímně nás ženy jistě potěší, když muž ocení krásu našich rtů, nebo ne? 

Třeba já bych si moc přála mít plné rty Angeliny Jolie, ale jaksi příroda někde nadělí více, jinde méně. 

Naše rty jsou jedinečné, mají své zvláštnosti 

Zvláštnosti rtů

  • Rty nemají potní žlázy, takže pot při stresu nebo v horku vzniká pouze nad rty
  • Pokožka rtů je ve srovnání s pokožkou jiných částí obličeje velmi tenká
  • Rty nemají mazové žlázy, proto mají vysoký sklon k dehydrataci, předčasné suchosti a praskání
  • Nedostatek melanocytů ( mají ochrannou roli, produkují totiž kožní pigment melanin, který má za následek ztmavení pleti po osvitu UV zářením).
    nechrání rty před sluncem, proto se rychleji spálí a poškodí
  • Rty jsou neustále zatíženy mechanickou námahou při mluvení, ale i úsměvu

Upřímně, aplikace je vážně moc příjemná. Takové ty bublinky jak se na rtech dělají ... to je prima "lochtání". Po umytí jsou rty doslova jako nové. 

A jak často používat? 

Můžete i několikrát týdně, pokud máte dehydratované rty. 

Se sklony k hlubokým vráskám i 4 x týdně. 3 minuty. 

Jako prevenci a péči 1x týdně . A můžete i nárazově, pokud se někam chystáte a chcete, aby Vaše rty vypadaly opravdu luxusně s Vašim líčením. 

Právě díky svým zvláštnostem potřebují rty více hydratace i regenerace. Ať už nosíme každý den rtěnku nebo ne, rty mají sklon k vysoušení. Takže je ideální alespoň jednou denně (ideálně na noc) natřít rty silnější vrstvou kvalitního balzámu a nechat je regenerovat. Ale ani to nemusí stačit.

Stejně jako u pleti i u rtů se nám stále tvoří nové buňky (pokožka se obnovuje) a ty staré odumírají. Proto je dobré alespoň jednou týdně rty zbavit odumřelé kůže pomocí peelingu. Ale pozor! Rozhodně na rty nepoužívejte tělový, ten je příliš hrubý. A samozřejmě po odstranění nefunkčních, odumřelých buněk je třeba pokožku hydratovat i vyživit.

A jsme u toho ... máme produkt, který toto vše umí a tím je právě zmiňovaná maska na rty. Co myslíte ... potřebují naše rty tuto speciální péči? Vyzkoušela jsem a zjistila jsem, že určitě ano. Efekt, rozdíl je okamžitě vidět. 

A co jsem vyzkoušela? 

Exfoliační maska na rty Pěnivý koktejl 

Co mě vážně potěšilo je opravdu unikátní složení této masky na rty. 

Maska obsahuje rostlinné výtažky, hydratační komplex Aquaxyla, absorbent bentonit.

Komplex Aquaxyl je účinným hydratantem, který je vyroben z přírodních rostlinných a minerálních složek. Obsahuje glukózu a xylitol - dřevný cukr získávaný ze dřeva. Při vzájemném působení obě složky navzájem zesilují své účinky. Výborně hydratují jemnou pokožku rtů, mají regenerační účinky a předcházejí dehydrataci pokožky. 

Chcete vyzkoušet a dozvědět se více, jak pečovat o pokožku rtů. Jaké přípravky jsou vhodné v létě, jaké potom v zimě a proč? Chcete objednat, objednat s případnou slevou? Vyplňte kontaktní formulář, nebo volejte: 731 102 700