LingZhi = Reishi = Lesklokorka lesklá  Unikátní houba pečuje i o vlasy  

03.11.2019
Ve volné přírodě roste houba reishi jen na odumřelých stromech s tvrdým dřevem a je to dřevokazná houba. Často bylo třeba zkontrolovat až tisíce starých stromů, aby se našlo pár hub. 

Proto byla houba ve starověké Číně pro své léčivé schopnosti, vyhrazena pouze císařské rodině. Kdo jí v nalezl musel ji okamžitě odevzdat u císařského dvora. Neodevzdání se trestalo smrtí. Číňané Reishi považují za cennější než ženšen (reishi má mj. 4x silnější antioxidační účinek než ženšen).

Díky vysokému obsahu polysacharidů a triterpenoidů má Reishi silné imunostimulační účinky, detoxikační účinky, působí jako silný antioxidant. 

Jsou Vaše vlasy slabé, jemné, bez života a vypadávají? Potom by Vás tento článek mohl zajímat.

Co je to LingZhi neboli Reishi neboli Leskokorka lesklá?

Reishi podle tradiční čínské medicíny výrazně doplňuje Qi a krev. Užívá se proto u stavů vyčerpanosti a únavy, a to jak fyzické, tak psychické, u oslabeného trávení, nadýmání, kašovité stolice, nechutenství... Vhodná je u poporodních únav a dalších problémů, jako je padání či horší kvalita vlasů. Pro své doplňující vlastnosti se užívá i u pacientů oslabených dlouhodobou, chronickou nemocí. 

Reishi je jedním z nejceněnějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená"božská houba nesmrtelnosti". Její léčebné účinky se využívají již více jak 4.000 let. V přírodě se vyskytují různé druhy Reishi, z nichž terapeuticky nejcennější je ta, která má červenou barvu. Je velmi vzácná. 

  

Proč je tedy LingZhi v šamponu?

Extrakt LingZhi zlepšuje krevní oběh, a tím přísun živin buňkám pokožky hlavy. 

Stimuluje cirkulaci kyslíku v pokožce hlavy a pomáhá tak regenerovat oslabené, tenké a poškozené vlasy. 

Díky silným antioxidačním účinkům poskytuje vlasům ochranu před negativními vlivy vnějšího prostředí.  

Aktivní složky:

Výtažek z houby ling zhi:- vyživuje a zpevňuje vlasové kořínky, zabraňuje padání a stimuluje růst vlasů; - aktivuje obranný systém vlasové pokožky; - antioxidanty ling zhi hrají roli bodyguardů: - chrání strukturu vlasu před poškozením, a pigment - před vyblednutím;

Silikonový olej - provádí "kosmetickou renovaci" vlasů, zaciluje vlas, přidává vlasům lesk a hedvábnost;

Lanolin - chrání vlasy a vlasovou pokožku před vysušováním při častém umývání, zachovává přirozenou hydrataci.

Klimbazol - nejnоvější složka proti lupům: Zabraňuje šíření plísně malassenzia, jež způsobuje lupy, přičemž nepoškozuje bakteriální flóru pokožky; zmírňuje olupování a svědění

Vyzkoušet tuto jedinečnou kombinaci můžeš i Ty. 

Aktivuj si členství , je zdarma.  Do 24hodin Ti zařídím přístup do speciálního eshopu. Zde získáš svůj osobní účet se slevou. 

Bezplatný poradenský servis. Dárky a speciální slevy, pro nákupy v pohodlí domova. 

MÁŠ JEŠTĚ OTÁZKY? 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?