LingZhi = Reishi = Lesklokorka lesklá  Unikátní houba pečuje i o vlasy  

03.11.2019
Ve volné přírodě roste houba reishi jen na odumřelých stromech s tvrdým dřevem a je to dřevokazná houba. Často bylo třeba zkontrolovat až tisíce starých stromů, aby se našlo pár hub. 

Proto byla houba ve starověké Číně pro své léčivé schopnosti, vyhrazena pouze císařské rodině. Kdo jí v nalezl musel ji okamžitě odevzdat u císařského dvora. Neodevzdání se trestalo smrtí. Číňané Reishi považují za cennější než ženšen (reishi má mj. 4x silnější antioxidační účinek než ženšen).

Díky vysokému obsahu polysacharidů a triterpenoidů má Reishi silné imunostimulační účinky, detoxikační účinky, působí jako silný antioxidant. 

Jsou Vaše vlasy slabé, jemné, bez života a vypadávají? Potom by Vás tento článek mohl zajímat.

Co je to LingZhi neboli Reishi neboli Leskokorka lesklá?

Reishi podle tradiční čínské medicíny výrazně doplňuje Qi a krev. Užívá se proto u stavů vyčerpanosti a únavy, a to jak fyzické, tak psychické, u oslabeného trávení, nadýmání, kašovité stolice, nechutenství... Vhodná je u poporodních únav a dalších problémů, jako je padání či horší kvalita vlasů. Pro své doplňující vlastnosti se užívá i u pacientů oslabených dlouhodobou, chronickou nemocí. 

Reishi je jedním z nejceněnějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená"božská houba nesmrtelnosti". Její léčebné účinky se využívají již více jak 4.000 let. V přírodě se vyskytují různé druhy Reishi, z nichž terapeuticky nejcennější je ta, která má červenou barvu. Je velmi vzácná. 

  

Proč je tedy LingZhi v šamponu?

Extrakt LingZhi zlepšuje krevní oběh, a tím přísun živin buňkám pokožky hlavy. 

Stimuluje cirkulaci kyslíku v pokožce hlavy a pomáhá tak regenerovat oslabené, tenké a poškozené vlasy. 

Díky silným antioxidačním účinkům poskytuje vlasům ochranu před negativními vlivy vnějšího prostředí.  

Aktivní složky:

Výtažek z houby ling zhi:- vyživuje a zpevňuje vlasové kořínky, zabraňuje padání a stimuluje růst vlasů; - aktivuje obranný systém vlasové pokožky; - antioxidanty ling zhi hrají roli bodyguardů: - chrání strukturu vlasu před poškozením, a pigment - před vyblednutím;

Silikonový olej - provádí "kosmetickou renovaci" vlasů, zaciluje vlas, přidává vlasům lesk a hedvábnost;

Lanolin - chrání vlasy a vlasovou pokožku před vysušováním při častém umývání, zachovává přirozenou hydrataci.

Klimbazol - nejnоvější složka proti lupům: Zabraňuje šíření plísně malassenzia, jež způsobuje lupy, přičemž nepoškozuje bakteriální flóru pokožky; zmírňuje olupování a svědění

Vyzkoušet tuto jedinečnou kombinaci můžeš i Ty. 

Aktivuj si členství , je zdarma.  Do 24hodin Ti zařídím přístup do speciálního eshopu. Zde získáš svůj osobní účet se slevou. 

Bezplatný poradenský servis. Dárky a speciální slevy, pro nákupy v pohodlí domova. 

MÁŠ JEŠTĚ OTÁZKY? 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

V dnešní době, kdy se klade důraz na vědecké výsledky, byly zavrženy mnohé tzv. "babské rady" a ověřené přírodní prostředky. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale jiné upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je tak jednoduchý, že možná proto upadl v...

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Obyčejní lidé často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod.
Ženšen pravý je ceněný pro svůj kořen s obsahem tzv. ginsenosidů, nazývaných také panaxosidy.

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.