"Laskavý" Amarant

17.03.2021

Objevila jsem kouzlo Amarantového oleje. 

Upřímně, moc mi pomáhá řešit nejen záněty v těle. Báječná věcička, tak bych se s vámi o několik info ráda podělila. Možná zjistíte, že i Vám by se takové pravidelné kúry také hodili. 

Historie amarantu

Co je to Amarant

Skvalen? 

Unikátní složení

Co dokáže podpořit a s čím umí pomoci tento doplněk Zlatý amarant? Podle archeologických nálezů byl amarant pěstován před 7 tis. lety ve Střední Americe. Jako první ho pěstovali Mayové, později i Inkové a Aztékové, ale i některé kmeny severoamerických indiánů. Aztékové ho před příchodem španělských dobyvatelů pěstovali, jako nejdůležitější plodinu, hned po kukuřici a fazolích. 

Amarant v překladu z řeckého jazyka znamená "nevadnoucí květina". Léčivé vlastnosti této rostliny jsou známy již tisíce let.
- Inkové a Aztéci nazývali amarant "zlatým zrnem" a považovali ho za symbol nesmrtelnosti.
- Vojáci brali olej a zrnka amarantu na dlouhé  jako zdroj energie pro doplnění svých fyzických sil.
- Ženy používaly olej z amarantu jako přípravek proti stárnutí, zdroj mládí a dlouhověkosti.


Amarantový olej představuje nevyčerpatelný zdroj velmi prospěšných látek pro náš organismus.. Vědci mluví o Amarantu jako o potravině 21. století. 

Amarantový olej je totiž známý zdroj skvalenu. Skvalen je základní složkou lidské kůže, je to nejbližší látka pro lidskou buňku dle svého složení, která zachycuje kyslík a nasycuje jím tkáně a orgány našeho organizmu prostřednictvím vzájemného působení s vodou. Kyslík napomáhá intenzivnějšímu přepracování výživných látek, jejichž nedostatek je příčinou vzniku a rozvoje různých onemocnění. Deficit kyslíku a destrukce buňky vyvolaná nadbytkem oxidantů je základní příčinou vzniku a rozšíření nádorů. Proto specialisté pokládají skvalen za látku, která působí proti nádorům. Skvalen je schopen posilovat imunitní systém několikanásobně, čímž zabezpečuje odolnost organizmu vůči různým onemocněním. Protože je skvalen jednou ze složek buněk kůže, lehko se vstřebává a proniká dovnitř organizmu. Skvalen chrání před radiací tím, že se mění na vitamín D. Poprvé byl skvalen nalezen v játrech vzácného hlubinného žraloka. Dosud je olej ze žraloka jedním z nejlepších drahocenných produktů dostupných na trhu, který obsahuje skvalen, ale pouze 1-1,5%.Amarantový olej obsahuje 8% skvalenu!

Amarantový olej obsahuje také Omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, které potřebuje každá naše buňka, aby byla zdravá a celistvá. Kromě toho je potřebuje také náš mozek a tkáně buněk jater. Omega 3 mastné nenasycené kyseliny naše tělo neprodukuje - my ho dostaneme jen z potravin, jen zevnějšku. Je důležité, aby Omega 3 mastné nenasycené kyseliny byly kvalitní.

Podle klinických studií je zřejmé, že když v průběhu tří měsíců budete užívat vysoké dávky Omega 3 a 6 mastných nenasycených kyselin, tak si můžeme prodloužit délku života a zbavíme se mikrozánětů v těle, které každý z nás v těle máme. Ovlivníme - zlepšíme kvalitu krve.

Omega 3 a 6 mastné kyseliny - potřebuje naše srdíčko - náš srdeční sval, je to pro něj jako "balzám", potřebují je naše cévy - zlepšuje to elasticitu cév. Skvalen je nasytí kyslíkem, což má protirakovinné vlastnosti, uzdravující vlastnosti na všechny naše orgány.

Omega 3 a Skvalen jsou dohromady velmi silné antioxidanty.

Vitamín E - je vitamín mládí, je to antioxidant, pracuje jako "lapač" na volné radikály, což vlastně oddaluje stárnutí mozku i našeho organismu celkově.

Karatenoidy - jsou velmi důležitou součástí tohoto doplňku stravy tianDe. Je to předchůdce vitamínu A. Karatenoidy jsou silnější, než vitamín A. Vitamin A se používá v klasické medicíně v dermatologii pro léčení například dermatitidy. 

To jsou důvody, proč je receptura tohoto výrobku celkově unikátní a proč já jej užívám. 

Amarantový olej je tak ideální doplněk stravy při imunitní nedostatečnosti, jakýchkoliv zánětech a pro regeneraci stárnoucího organizmu, pro prevenci změn v důsledku stresu a prevenci vzniku rakoviny. Zároveň je tento olej silný antioxidant. 

DOPORUČENÍ UŽÍVÁNÍ:

Preventivní doporučená dávka je 16 dní, tj. jedno balení.

Velmi důležité, je používat 1 kapsli 3x denně s jídlem nebo po jídle.

- 750mg denně by měl náš organismus dostat, abychom pocítili preventivní, regenerační efekt.

Při problému s vysokým cholesterolem, užívat minimálně měsíc.

 Čím vážnější problém, tím by měla být doba používání amarantového oleje delší, a to až 3 měsíce.

Je klinicky dokázáno, že tříměsíční kůrou Omega 3,6 obecně prodloužíte svůj život. Snížíte úroveň cholesterolu, posílíte srdeční sval, preventivně pracuje proti rakovině.

Co dokáže podpořit a s čím umí pomoci tento doplněk Zlatý amarant? A co všechno amarantový olej umí?

- snižovaní krevního tlaku a hladiny cukru v krvi 

- při atopických ekzémech, lupénce, alergiích 

- při jaterních či hormonálních poruchách 

- při menstruačních i klimakterických potížích, 

- při cévních a oběhových poruchách 

- při nadměrném padání vlasů 

- při degenerativních změnách nervového systému 

- dokonce je vhodný jako prevence rakoviny či už pro onkologické pacienty!


Další poznatky, tipy: 

Normalizuje hustotu krve, zabrání ve vzniku trombózy a pomůže udržet krev v optimálním stavu

Na začátku užívání, kdo má dlouhodobé záněty, může brát 2 kapsle 3x denně po jídle nebo spolu s jídlem.

Podporuje hubnutí - čistí tělo... Tukové buňky zbavuje toxínů a usazenin, a to i játra - nikdy nezhubnete, pokud nemáte v pořádku játra. Tzn. Vyčistit játra, detoxikovat a posílit, to je základ před tím, než začnete hubnoutChci vyzkoušet, chci jakou kúru mám zvolit. 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.