Květen - srdeční záležitost

04.05.2022

Květen bývá často označován za měsíc lásky. Za symbol lásky považujeme srdce.

I  příroda je krásně rozkvetlá a plná života. My máme daleko více chuti si užívat, radovat se, máme větší potřebu trávit čas venku, setkávat se s lidmi, chodit do společnosti.

I na základě kalendáře zdraví podle Tradiční Čínské medicíny náleží květen srdci. 

Tradiční čínská medicína je stará několik tisíc let a předpokladem dobrého zdraví podle její filozofie je harmonie v organismu. Rovnováha mezi energiemi (čchi) jang a jin. 

Prvotní příčinou nemocí a neduhů podle TČM je právě narušení této energetické vyváženosti.  

V květnu je z pohledu zdraví nejvíce ohroženo srdce a my bychom mu meli věnovat zvýšenou pozoronost. Starat se o sebe tak , abychom ho svým přístupem zbytečně neohrožovali, naopak spíše podpořili. 

Tak například: Mezi 11-13 hod., kdy je naše srdce nejaktivnější, snažit se o klidnější režim. Nepřijímat nic, co nás extrémně nabudí (např. kofein, černý čaj, ale i hádky, stres nebo extrémní sporty) a není dobré jej zatěžovat ani velkým množstvím potravy. 

Podle tradiční čínské medicíny je srdce vládcem všech orgánů v těle, sídlem psychiky a vědomí. Vnímá všechny poruchy, které se odehrávají v jiných orgánech.  

Srdce řídí naši krev a cévy. Stará se o to, aby krev byla rozváděna do celého organismu, ke všem orgánům plynule a správně. Aby se výživa v krvi obsažená dostávala do všech potřebných míst - k orgánům, měkkým tkáním, kostem, pokožce, atd.

Srdce je zodpovědné za kvalitu celého našeho kardiovaskulárního systému. Pokud je zdravé, pak i tepny, žíly, vlásečnice jsou pružné a průchodné, krev volně proudí, doplňuje energií všechny orgány v těle. 

Oslabené srdce a signály oslabeného srdce se mohou projevovat: 

Bušením srdce, arytmií, dušností, otoky, hormonálními poruchami, nízkým nebo naopak vysokým krevním tlakem, potížemi se spánkem a usínáním, bolestmi šíje a hlavy, pocením, návaly horka, neklidem, depresivními stavy,  kardiovaskulárními problémy.

Pokud tyto problémy budeme dlouhodobě přehlížet srdce nadále oslabovat, pravděpodobně si zaděláváme na vážná onemocnění. A nyní v tomto období můžeme buď svému srdci uškodit daleko více, než kdy jindy, nebo ho naopak posílit, podpořit ho. 

Jak můžeme pomoci našemu srdci?

Svému srdci můžeme prospět správným jídelníčkem, pravidelným pohybem, spánkem a psychickou pohodou. 

Medicinální houby a čínské léčivky jsou v tomto ohledu velkým a účinným pomocníkem. 
Najdeme je i v řadě vyvážených doplňků stravy, produktů, které čerpají své receptury z učení tčm.  

Bylinná směs pro cévy s jetelem - Jetel byl odpradávna považován za bylinu kouzelnou, používanou proti kouzlům a zlým duchům. Dodnes se čtyřlístek považuje za talisman štěstí. Čistí krev a doporučuje se při cukrovce, podporuje zdraví srdce a cév, nebo při rekonvalescenci či anémiích, při oteklých lymfatických žlázách a problémech lymfatického systému. Jetel se uplatňuje i při žaludečních a střevních potížích a také pro očistu organismu, průjmech, zvracení a podporuje funkci jater. Působí kladně při kašli, rýmě, nachlazení, bronchitidě. Jetel je vhodný při různých hormonálních potížích včetně problémů s bolestivou a nepravidelnou menstruací a nepříjemných potíží během menopauzy. Obsah přírodních látek tzv. fytoestrogenů, které jsou příbuzné svojí strukturou ženským pohlavním hormonům estrogenům. Čaj z jetele má zklidňující účinky, užívá se pro snazší usínání a nerušený spánek. 

Tablety s extraktem z jader vinné révy - Extrakt z jader vinné révy působí pozitivně v prevenci i léčbě cévních a oběhových onemocnění - žilní nedostatečnost, periferní onemocnění cév nebo křečové žíly. 

- je prospěšný pro řadu kardiovaskulárních chorob jako je špatná cirkulace a vysoká hladina cholesterolu.

- byly publikovány úspěšné studie o jeho využití při léčbě rakoviny tlustého střeva.

- bioaktivní látky z hroznových jadérek cílí na mnoho typů nádorových buněk

- že extrakt z jader hroznového vína je svými antioxidačními vlastnostmi často účinnější než vitaminy C nebo E a dokáže udělat mnoho dobrého pro ochranu zdravého srdce a pro snížení rizika rakoviny.

Funkční komplex Shousin - účinné složky tohoto komplexu přispívají k udržení stavu cév, zraku. Jedná se o silný antioxidační komplex. Obsahuje resveratrol, kvercerin, vitamíny, antokyany borůvky, cordyceps. Cordyceps neboli housenice čínská posiluje hlavně ledviny a plíce. Jelikož je v našem organismu vše propojené, tak právě kvalita ledvin souvisí se správným fungováním kardiovaskulárního systému. Resveratrol má protizánětlivý účinek a blokuje růst viru chřipky. Má  příznivý vliv na arytmie. Kardiology, zaujal resveratrol svým velkým antioxidačním účinkem, o kterém se domnívali, že snižuje nebezpečí vzniku aterosklerózy.

Geroproline - Ginkgo biloba přispívá k normální mikrocirkulaci krevního oběhu a k normálním kognitivním funk-cím. Vitamín K přispívá k normální srážlivosti krve. 

  • udržuje elasticitu tepen a krevních cév (včetně těch v orgánech zraku)
  • snižuje zánětlivé procesy v těle
  • ochrání před lámavostí kostí (osteoporózou)
  • zvyšuje odolnost vůči stresu
  • chrání organismus před předčasným stárnutím a prodloužit mládí
  • snižuje riziko vzniku onemocnění typických pro seniory

TIP PRO ŽENY - Děhel čínský (andělika) - oblíbená léčivka spojovaná se srdcem. 

Čínská léčivka, které se též říká "ženský ženšen". Posiluje organismus jak po tělesné, tak duševní stránce. Dokáže doplňovat krev (častý problém mnoha žen) a zároveň ji rozhýbávat. Nedostatečnost krve bývá příčinou mnoha problémů jako je slabá či nepřicházející menstruace, ale i příliš silná menstruace, prodloužený cyklus, menstruační bolesti, problémy s plodností. Díky schopnosti doplňovat krev je vhodná i u nespavostí, depresí či úzkostí, padání vlasů, křečí či studených končetin.  

Doporučení: používejte bylinné obklady (vložky) -  právě přes intimní partie můžete výrazně pomáhat i svému srdci. Je to totiž oblast našeho těla, která je doslova "pumpou" - prostřednictvím, které můžeme tělu dodávat zdravou energii - Bylinné "obklady" obsahují fytomembránu s komplexem bylin, kde andělika hraje prim. 

Chceš vyzkoušet - dozvědět se více?

Nejsi členem VIP klubu?

Pro členy VIP klubu mám k dispozici podrobné návody, videa, informace. 

Chceš vyzkoušet a zároveň se dozvědět víc?

Napiš mi, nebo zavolej: 731 102 700