Krásné rty napořád (v létě i v zimě)

04.07.2021

Když jsem tak zjistila, že bych ve svém věku (50+)měla dávat přednost matným rtěnkám (prý se k nám ženám v elegantním věku hodí lépe), zjistila jsem, že k tomu aby taková rtěnka vypadala dobře je třeba mít opravdu rty v kondici.

Matná rtěnka vyžaduje rty v bezvadném stavu. Odhalí totiž každý nedostatek. A nevím jak to máte Vy, ale kromě balzámů na rty šla péče o rty tak nějak mimo mě.

Ale díky radám profesionálek jsem zjistila, jak se o své rty postarat snadno a rychle. A tak jsem péči o rty zařadila mezi své kosmetické rituály.

CTÍM TŘI ZÁKLADNÍ PRAVIDLA  - EXFOLIACE - HYDRATACE - VÝŽIVA 

CO BYCHOM MĚLI VĚDĚT O POKOŽCE RTŮ - 5 FAKTŮ O POKOŽCE RTŮ

1.  Rty nemají mazové žlázy, proto mají vysoký sklon k dehydrataci, předčasné suchosti a praskání.

2.  Nachází se zde stokrát více nervových zakončení, než na konečcích prstů. Rty jsou proto velice citlivé. 

3.  Rty nemají přirozený ochranný filtr proti slunečnímu záření, který má pleť a pokožka. 

4.  Svrchní vrstva rtů má 3 až 6 vrstev buněk, zatímco pokožka těla a pleť má 16 vrstev. Proto vidíme u rtů charakteristické růžové zbarvení. 

5.  S věkem se svrchní vrstva rtů ztenčuje, protože produkce kolagenu v organismu se snižuje. Rty jsou tedy ještě více náchylnější k poškození. 

Exfoliace pochází z latinského "exfoliare" - "ztrácet listy" a my tento proces známe spíše pod pojmem peeling. Jedná se o proces odstraňování nepotřebných odumřelých kožních buněk z povrchu pokožky.

EXFOLIACE - PEELING

Stejně jako u pleti i u rtů se nám stále tvoří nové buňky (pokožka se obnovuje) a ty staré odumírají. Proto je dobré alespoň jednou týdně rty zbavit odumřelé kůže pomocí peelingu. 

Ale pozor! Rozhodně na rty nepoužívejte tělový, ten je příliš hrubý. 


Já vsadila na  Exfoliační masku na rty Pěnivý koktejl 

 Co myslíte?  Potřebují naše rty tuto speciální péči? 

Vyzkoušela jsem a zjistila jsem, že určitě ano. Efekt, rozdíl je okamžitě vidět. Ty rty jsou po masce takové úplně jiné. Takové plnější, mají hezčí barvu. A také jsem si všimla, že mi daleko lépe na rtech drží rtěnka. je to super věcička.

Více zde: Masku na rty? Co umí?

HYDRATACE - VÝŽIVA

To je nám asi všem jasné. V každé naší kabelce by neměl chybět balzám na rty. Protože podle profesionálek jsou nejúčinnějšími látkami pro hydratované rty Bambucké máslo, Včelí vosk, Měsíček lékařský nebo třeba Allantoin já vsadila na produkty s vysokým obsahem hydratačních, vyživujících a ochranných složek. 

Balzám na rty Pro Botanic je obohacen o přírodní oleje:

  • výborně hydratuje, zjemňuje rty, zbavuje pocitu suchosti a pnutí
  • chrání proti negativním vlivům okolního prostředí
  • znamená rychlou pomoc pro popraskané rty
  • bojuje proti vysoušení rtů.

Pokud Vaše rty již trpí problémy způsobenými větrem či mrazem, nebo jsou popraskané, balzám je rychle uvede do pořádku, navrátí jim jemnost a měkkost. Hlavním ,,kouzlem"  balzámu je lehce chladivý účinek mentolu ve složení.

Aktivní složky:  Vitamín Е, Bambucké máslo, Kafr, Mentol, Lanolin, Kakao, Měsíček lékařský, Včelí vosk, Kanaubský vosk , Rakytník. 

Zjemňující balzám na rty Fucoidan 

Balzám Fucoidan je možné používat nejen na rty. Bude výborně fungovat na jakýchkoliv suchých a hrubých místech pokožky. 
Příjemným bonusem je, že díky kompaktnímu balení můžete mít tento balzám vždy po ruce.

Zjemňující balzám Fucoidan:

  • tvoří spolehlivou bariéru mezi škodlivým působením okolního prostředí a tenkou kůží rtů
  • zvláčňuje, zjemňuje a vyživuje jakékoliv vysušené části pokožky
  • vynikající hydratační účinky 
  • UV ochrana 

Aktivní složky: Bambucké máslo, Allantoin, UV filtr. 

Extra balzám na rty

Vysoce účinný Extra balzám, určen k prevenci a urychlení boje proti infekcím, virům a jejich následkům. Díky unikátní kombinaci složek, má antiseptické, antivirové a lokální analgetické vlastnosti, snižují zarudnutí a zklidňují podráždění. Ti, kteří se setkávají s problémy rtů, tento produkt určitě ocení.

Co Extra balzám na rty dokáže?

Zmirňuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnípodporuje hojení, zvláčňuje a regeneruje, intenzivně hydratuje,  funguje jako prevence vzniku oparů, chrání UV zářením.

Aktivní složky: Vitamín E, Panthenol, Olej z cemeliny, Slunečnice, Sója, Jedle, Včelí vosk, Karnaubský vosk, Ricinový olej, Kandelilový vosk,  Kokosový olej,  Esenciální olej z čajovníku,  Eukalyptus, Japonská máta, Komplex TOCOBIOL, Komplexní péče o VITAMÍN A - PALMITÁT

Tak a takto já mám o své rty postaráno. A co víc mohu bez obav používat matné rtěnky. Ty prý nám ženám v elegantním věku sluší lépe, než nějaké lesky. 

A jak si rty perfektně připravit na aplikaci takové matné rtěnky o tom zase příště. 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?