Když se blázní hormony - menopauza

16.12.2020

Nástup menopauzy nám neohlašují jen příznaky jako návaly horka či zpožděná menstruace. 

Je dost možné, že si nevšímáte ty ostatní, ale rozhodně byste jim měli věnovat pozornost. 

Podělím se s vámi o několik dalších příznaků menopauzy, které jste možná přehlédly. 

Týkají se totiž skoro každé ženy. 

1. Naléhavé močení:

Oslabené svaly pánevního dna, často v důsledku porodu, spojené s tenkou uretrální výstelkou kvůli nižší hladině estrogenu, způsobují stresovou močovou inkontinenci. 

S touto obtíží nám velice dobře pomáhají bylinné obklady Energie bylin. Doporučuji přidat  pravidelné používání Volupty. L-arginin obsažený ve Voluptě pomáhá spouštět v těle produkci oxidu dusnatého.  Výrazně zlepší a posílí kvalitu svalů pánevního dna.


2. Tělesný pach:

Pokles hladin estrogenu v těle způsobuje, že hypotalamová žláza si myslí, že váš organismus je přehřátý, a proto se začnete potit, aby pot zchladil vaši tělesnou teplotu. 

Doporučujeme využití Tělových solí a bezpečného přírodního deodorantu "Alunitu". Tělová sůl do hloubky hydratuje pokožku těla a zároveň vykazuje detoxikační schopnosti, zbavuje pokožku těla toxinů a pomáhá odvádět odpadní vodu.  

3. Nespavost:

Progesteron je uklidňující hormon, takže když jeho hladina v těle klesá, cítíme pocit úzkosti. Úzkost může způsobit problémy se spánkem. 


Zde doporučuji používat Slaviton,  aplikujeme před spaním na  hrudník, spánky, místa s tepovou frekvencí. Uklidňuje, lépe se dýchá a pomáhá ke spánku. Lepení proužku 1-1,5cm širokého fyto-náplasti Yaoshen na zápěstí. aplikace před spánkem. K harmonizaci psychické pohody můžete nasadit i Shousin - 1tbl. denně s jídlem.   

4. Chloupky na bradě:

Ironické je, že zatímco vlasy na hlavě řídnou, ostatní nežádoucí chloupky se začnou vyskytovat na nepříjemných místech jako například na bradě, nad rtem či na líčkách. Dochází k tomu v důsledku změn poměru hladiny androgenu k estrogenu v těle. Zatímco hladina androgenů a estrogenů klesá během menopauzy, děje se to při různých rychlostech. Zatímco hladina estrogenu klesá intenzivně, hladina androgenů klesá pomaleji. 

Jednoduše potřebujeme podporovat přirozenou cestou hormony. K tomu nám může pomoci: Ženský bylinný čaj + bylinné obklady, Ženský masážní olejíček "Tajemství blahodárných vrcholů"  

5. Úbytek kostní hmoty:

Ztráta hustoty kostí nastává kvůli poklesu hladiny estrogenu v těle. Během prvních pěti let menopauzy můžete ztratit až 20% vašich kostí. To může zvýšit riziko vzniku osteoporózy nebo zředění kostí. 


Zde je jistě na místě využívat doplňky stravy : např.  Citrokalcevit, Pioliang, Shousin ... 

6.Zapomnětlivost:

Hormonální změny během premenopauzy mohou způsobit stres a problémy se spánkem. To může vést k tomu, že se nedokážete soustředit na věci kolem vás a stále zapomínáte. 


Doporučuji Shousin. Jednou ze složek tohoto komplexu je i Resveratrol, látka nacházející se ve slupce tmavých odrůd hroznů. Při požití resveratrol aktivně blokuje reakce volných radikálů, zpomaluje proces stárnutí, zabraňuje předčasnému vadnutí, stimuluje růst kolagenových vláken, zlepšuje paměť, zrakovou ostrost, zvyšuje odolnost organismu vůči stresu.

7. Nové alergie:

Naše hormony a náš imunitní systém navzájem spolupracují. Ženy, které procházejí menopauzou, reagují hůře na alergie a dokonce se může stát, že se u nich vyvinou zcela nové alergie. To je primárně způsobeno tím, že fluktuace hormonů během tohoto období oslabuje imunitní systém. 

Prevence, podpora imunity a pravidelná očista těla. 


8. Oslabení zraku:

Hormony regulují různé funkce těla. Snížení hladiny hormonů u žen během premenopauzy může způsobit oslabení zraku. 


Zrak = játra. Doporučuji pravidelně věnovat pozornost posílení jater Funkční komplex Ostropestřec s riboflavinem, bylinná směs s ostropestřcem. Rovněž Tablety s extraktem z jader vinné révy pomáhají na zlepšení paměti a zraku.

To, zda již u vás klimakterium neťuká na dveře, můžete zjistit rychlým testem. Stačí odpovědět ano či ne na následující otázky. 

Test příchodu menopauzy

  1. Je vám více než 35 let? ANO / NE
  2. Trpíte rušivými návaly horka (intenzivními a náhlými pocity horkosti doprovázenými nadměrným pocením)? ANO / NE
  3. Zažíváte nezvyklé změny nálady (například smutek, podrážděnost)? ANO / NE
  4. Jsou vaše prsa citlivější nebo jemnější než obvykle? ANO / NE
  5. Trápí vás vaginální suchost nebo bolestivost při pohlavním styku? ANO / NE
  6. Snížila se vaše chuť na sex nebo prožitek z něj? ANO / NE
  7. Zpozorovala jste na své pokožce znatelné změny (například je sušší než obvykle, máte více ochlupení, trápí vás akné)? ANO / NE
  8. Cítíte se více unavená či máte potíže se spánkem? ANO / NE
  9. Je vaše perioda méně pravidelná, případně krvácíte silněji? ANO / NE
  10. Máte problémy se soustředěním nebo pamětí? ANO / NE

Vyhodnocení testu příchodu menopauzy

ANO 0 až 3×
Pokud jste odpověděla "Ano" třikrát a méně, zdá se, že do klimakteria zatím nevstupujete. Mějte však, prosím, na paměti, že klimakterium někdy může nastat i bez průvodních symptomů.

ANO 4 až 6×
Odpověděla jste "Ano" čtyřikrát až šestkrát? V tom případě vykazujete některé symptomy typické pro nástup klimakteria. Doporučujeme konzultaci s lékařem, který nástup přechodu potvrdí, nebo vyvrátí, a vyhledání informací, na co se připravit.

ANO 7 až 10×
Odpověděla jste "Ano" sedmkrát a více? Pak je velmi pravděpodobné, že klimakterium již prožíváte. Určitě navštivte lékaře, který vám pomůže zvládat projevy klimakteria. Pamatujte ale též, prosím, na to, že některé z uvedených příznaků mohou být signálem vážnějších problémů a není radno je podceňovat.

Chcete poradit jaké produkty a proč užívat. Napište mi, společně objednáme a nastavíme program právě Vám na míru. 

Přečtěte si jako první, co je nového

 

Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.