Díky Tiande naslouchám více druhým lidem

Hm, vždyť na tom přece nic není, řeknete si. Ale .... 

Víte, dnes jak tady sedím jsem si najednou uvědomila to ohromné štěstí, že dělám tuto práci a hlavou se mi prohnaly vzpomínky na mé dřívější podnikání, práci ve fabrice (12 ti hodinové šichty, mé začátky v dalším podnikání, práci pedikérky, kterou jsem mimochodem opravdu měla ráda, ale .... Tiande mě prostě pohltilo ... ) prostě vzpomínky .
Ale to co mi dnes v hlavě zní je to, že fakt, že jsem ztratila sluch na jedno ucho a na druhé slyším také jen na 60% je pro mě vlastně něco, co mi daloto, co dnes mám.
Víte, roky jsem to vnímala jako hroznou nespravedlnost a dnes ani nevím proč, jsem si uvědomila, že mi to v životě moc pomohlo.
Jsem od přírody ( od doby, kdy jsem se naučila mluvit) neuvěřitelně ukecaná - už jako malá jsem nepustila dospěláky ke slovu.
Ale pravda je taková, že máme dvě uši a jednu pusu ... naslouchat - to je to,co jsem neuměla a mnozí lidé neumí.
Já jsem se to musela naučit ... protože ... já pokud chci odpovídat musím slyšet a na naslouchání vynakládám daleko více energie, než všichni ostatní, kteří slyší.
Víte, já jsem si vlastně až dnes uvědomila, že už dlouhou dobu nepovažuji svůj handicap za nějaký problém, a ono to za problém nepovažuje ani moje okolí.
Sluchátko nepoužívám, vadí mi ( i když je to pro mě zajímavé slyšet "řvát ptáky, řvát rychlovarnou konvici - to byl pro mě šok, když jsem ji uslyšela v plné palbě, nebo můj hlas, to byla ta správná darda ... ) důležité je, že jsem se naučila naslouchat ( věřím, že to tak mělo být)
Proč o tom píši sem - každý máme svou cestu, své sny a řada z nás chce mít i své poslání, něco v životě dokázat, být soběstačná, pomáhat druhým ... a já, víte co, jsem dneska vděčná nejen za Tiande, ale i za svůj ( ne nenazvu to problémem) stav, za to, že naslouchat pro mě není samozřejmost.
Vy, děvčata, které chcete pomáhat druhým ... základem je naučit se naslouchat, nic nebrat jako samozřejmost.
Pro mě se Tiande stalo životním stylem ... nemusí to být pro každého z Vás ( já to chápu) , ale než vyřknete jakoukoli kritiku, závěr ... ujistěte se, že jste naslouchali nebo četli o čem druhý píše. 
Jsem dnes asi trošku nostalgická ..... ale prostě musela jsem.
Naslouchejme si navzájem a pomáhejme si. S láskou Vlasta