Je lepší vlasy fénovat, nebo nechat volně uschnout?

11.12.2020

Co je lepší? Fakt mě tato otázka zajímala, když už se snažím o své vlasy poctivě pečovat. 

A zjistila jsem, že stejnou otázku řeší i odborníci a tak jsem si jejich názory a postřehy dohledala.  A víte co? Zjistila jsem, že došli k jednoznačným závěrům. 

"Uděláte mnohem líp, když sáhnete po fénu, je to méně škodlivé". to je jejich stanovisko.

Překvapuje vás to? Já se přiznám, že mě to trochu překvapilo. Má to ale svůj jasný důvod a logiku mi to dává. Schnutí vlasů na vzduchu trvá déle. Voda nabobtnává kutikulu, ta pak praská a vlasy se poškozují. Skutečné poškození vlasů pak vzniká z momentě, kdy se je snažíte upravovat ještě mokré. 

Naučila jsem se dodržovat 4 pravidla díky, kterým mám vlasy skutečně zdravé, rychle rostou a zbytečně nepadají. Každý měsíc mi má kadeřnice vlasy pochválí. Jaká to jsou?  

Začněte ručníkem

  • Pokud chcete mít vlasy rychleji suché a minimalizovat i dobu, kterou trávíte s fénem v ruce, sáhněte nejdřív po ručníku. Ale pozor hezky jemně a zlehka. Jemně z nich vymačkejte vodu, nedrhněte je, nechcete si je přeci poškodit.

 Nečesat

  • Určitě si mokré vlasy nerozčesávejte. Mokrý vlas je dost křehký, tudíž jej česáním snadno poškodíte. Nejdřív je potřebujete vysušit, pak stylovat.


Nastavte si nízkou teplotu

  • Začněte fénovat na nejnižší nebo střední teplotu, dokud se všechna voda neodpaří. "Pokud cítíte, že se vysoušený pramen přehřívá a pálí vás pokožka hlavy, přejděte na další sekci." Nespěchejte, nejvyšší teplota sice rychleji vlasy vysuší, ale všichni víme, že to vlasům nedělá dobře. Takže si dejte na čas. 

Styling až na suchých vlasech a za ideální teploty

  • Rozhodně si vlasy nežehlete ani nenatáčejte na kulmu, když jsou ještě vlhké. Vysoké teploty poškozují vlasové vlákno a taky ničí barvu vlasů, která je na teplo hodně citlivá.

Naučte se používat termoochranu pro Vaše vlasy. Když jsem své kadeřnici nějak mezi řečí řekla, že používám termoochranný sprej na vlasy, byla mile překvapená. Podle jejích slov o tomto ženy opravdu nevědí, nebo považují ochranu vlasů za zbytečnost a potom se velice diví, že se jim vlasy lámou, mají vysušené konečky a ani barva nevydrží. 

Osobně používám tento. Seznamte se specialistou na ochranu vlasů Specialista pro ochranu vlasů.