Intimní zdraví ženy - Co je a co už není pro mě "NORMÁLNÍ"

19.01.2021

Co je to normální? Za normální bývá považováno to, co je v dané společnosti a kultuře obvyklé.

Dnes si zavzpomínám jaké to bylo před pár lety, kdy jsem tak nějak normálně zažívala takové ty "normální" ženské obtíže. 

I já byla přece tak "normální".

Vždyť přece tolik žen zažívá běžně nějaké ty ženské obtíže - to je "normální" slyšela jsem často z úst nejen kamarádek, ale i lékařů. 

Asi s mnou budete souhlasit, že u nás žen je to podstatně jiné než u mužů. Že naše tělo se neustále mění, prochází různými změnami. Hormonální vývoj, menstruace, těhotenství, menopauza, s tím související výkyvy hmotnosti, změny nálad a mnoho dalších.

Je to logické, to my, ženy jsme dostaly do vínku dar rodit děti. 

Naše tělo funguje jako jemně seřízený systém, kde vše se vším souvisí. Celou tuto rovnováhu, ale mohou lehce narušit  i docela banální okolnosti zvenčí.

Poznala jsem to na vlastní kůži, stejně jako mnohé z Vás. 

Ještě před několika roky jsem doslova nenáviděla svůj cyklus. Své dny jsem prožívala v bolestech, s nafouklým břichem, otrávená, nevrlá a proklínala přírodu, že to takto zařídila. Na bolesti jsem baštila tolik propagované pilulky na bolest, to abych mohla fungovat. Používala mé tolik milované tampony ( fuj, vložku bych přece nepoužila) a spolu s ostatními ženami a kamarádkami jsem NORMÁLNĚ nadávala , jak je to hrozné.

Prostě jsem to brala jako fakt. Nepříjemné projevy jako "normální" a nepřemýšlela nad tím, že by to všechno mohlo být i jinak.

To vše do doby, kdy jsem v důsledku toho všeho "normálního", musela podstoupit "banální" gynekologický zákrok díky kterému se mi tak nějak vše co se týká ženských věcí " porouchalo" úplně.  

Na datum 12.12.2015 už nikdy nezapomenu. Den, kdy jsem absolvovala gynekologický zákrok - Kyretáž (výškrab).

Hm, to je toho, řekne si mnoho z Vás. Vždyť je to tak běžný, tak normální zákrok, který denně podstupují tisíce žen. 

Vždyť tohle je přece úplně normální, že každá druhá žena 45+ má nějaký ten gynekologický zákrok za sebou. 

A navíc taková banalita jakou kyretáž je? Vždyť tu by prý klidně mohli dělat na ambulanci nebo v čekárně ( jak jsem slyšela).

Možná je to banální zákrok, ale u mě tehdy nic neproběhlo normálně. Když jsem při kontrolách své gynekoložce říkala, že mám silné bolesti v podbřišku, že krvácím stále velmi silně, že se mi motá hlava, že ... odpověď byla "TO JE NORMÁLNÍ"

Když mě přes to všechno, poslala tehdy do práce a já hned první den v práci zkolabovala, už to tak normální nebylo a začal maraton po různých vyšetřeních. Tři měsíce jsem tehdy podstupovala různá vyšetření. Pokaždé jsem se už modlila, aby něco našli. 

Měsíce jejichž jediným výsledkem byl nakonec těžký zánět v těle. Měsíce, kdy jsem musela skončit v práci, kterou jsem tehdy dělala (dnes jsem za to vděčná). Měsíce, kdy menstruace se pro mě změnila doslova v noční můru - byla nepravidelná, velice silná a ještě bolestivější. Navíc ji doprovázely doslova kolapsové stavy. 

A co se týká " hezkých chvilek" s partnerem? Bolesti! Takže určitě chápete, že jsem na sex nepomýšlela postupem času jako na hezkou chvilku. Prášky, které jsem na doporučení lékaře (pochopitelně jsem gynekoložku vyměnila) užívala, dodávaly mému tělu stále prostorově výraznějších tvarů, což mi tedy na spokojenosti také nepřidávalo. 

Pomalu ale jistě se to hezky uhnízdilo v hlavě. Podvědomě jsem se pokaždé připravovala na bolest. Stal se z toho začarovaný kruh. To mě přimělo začít se tímto tématem zabývat a hledat jiné řešení. 

Už jsem nechtěla slyšet slova: "To je normální" 

A tehdy se mi jako na zavolanou do cesty připletl program ženského zdraví s bylinnými obklady - vložkami. Co to je? Vložky s bylinkami?

A jak se říká "tonoucí se stébla chytá", Já, odpůrce vložek jsem začala zkoušet.

Seznámila jsem se s tímto programem ženského zdraví, který jak jsem postupně zjišťovala, využívá znalostí a principů tradičních čínských léčitelů.

Dnes už vím, že čínští léčitelé považují pohlavní orgány za kořeny života, které jsou propojeny se všemi ostatními žlázami a orgány. Čínská medicína pohlíží na oblast rozkroku jako na komplexní mechanismus, který funguje jako čerpadlo a umožňuje tok životní energie.
Že na naše pohlavní orgány nahlíží jako na středobod našeho ženského zdraví a naší ženské energie. A já se na své ženství naučila dívat úplně jinak a také o něj úplně jinak pečuji.

Dopřávám si dnes a denně bylinné obklady - vložky, které jsou především suchými bylinnými zábaly a teprve pak - vysoce kvalitní hygienické prostředky.

Směs bylin pečuje o mé pohodlí, komfort. Stará se, abych byla bez bolestí. Harmonizuje mi ženskou energii.

Program ženského zdraví

Postupně jsem si své problémy vyřešila a zjistila, že: 

Jsem opravdu vděčná za tento "poklad" a moudrost starověkých léčitelů Východu. Díky jejich znalostem a bylinným vložkám , které jejich moudrost přinesly až ke mně jsem zdravá, mám energii a to je pro mě teď "NORMÁLNÍ" . Je mi 50+ a své ženství si užívám lépe než kdy dříve. 

Já už přijala trochu jinou kulturu a způsob jak o své ženství pečovat. A co víc o své zkušenosti a znalosti se dnes dělím i s dalšími "normálními" ženami. 

Možná i Vás trápí ženské zdraví, možná i Vy po přečtení mého příběhu cítíte, že ani u Vás není vše "NORMÁLNÍ" možná cítíte, že byste se o sebe mohly postarat jinak. Velmi ráda Vám s tím pomohu. 

Intimní hygiena je téma, o kterém se příliš nemluví. Tak nějak automaticky se předpokládá, že ženy o své intimní partie pečují správně. Nepříjemné pocity jako svědění, pálení či infekce bývají pak často i důsledkem chyb v oblasti intimní hygieny. Jak má správná intimní hygiena vypadat a čemu se vyvarovat, aby "dole" bylo vše bez problémů? Jaké jsou...