Hemoroidy. Co může pomoci?

12.06.2021

Slovo hemoroidy v překladu označuje tekoucí krev (z řeckého haima = krev, rhein = téci). 

Nejčastějším příznakem této nemoci je tedy krvácení .  

Víte, že: Hemoroidy trápí víc než polovinu populace? 

Někde jsem četla, že proktologové v nadsázce tvrdí, že své pacienty dělí na ty, kteří už hemoroidy mají, a na ty, kteří je mít budou. 

Hemoroidy prý patří mezi jednu z nejrozšířenějších chorob současnosti. Odborné zdroje uvádějí, že jimi trpí kolem 50 až 70 % dospělých. Ale není to nemoc naší civilizace.  

Z historie víme, že  hemoroidy trápily už naše předky. 

První známá zmínka o tomto onemocnění pochází z roku 1700 př. Kr. a je zachována na egyptském papyru, který uvádí: 

"... Je třeba použít recepis na mast s blahodárnými ochrannými účinky - vezmi listy akácie, semel je, utři na prášek a povař. Mastí namaž pruh jemného plátna a vlož jej do konečníku, který se v mžiknutí oka uzdraví."


 • Krvácení během stolice (světlá krev) - Krvácení z konečníku je bez ohledu na příčinu vždy varovným znamením, o kterém byste měli informovat svého praktického lékaře.
 • Svědění či podráždění v oblasti konečníku
 • Bolest či otok v konečníku
 • Bulky (prolapsy) v okolí konečníku, které mohou být citlivé nebo bolestivé

Včasná léčba je předpokladem toho, aby se předešlo zhoršení stavu - tedy prevence. Když se již problém objeví, Váš lékař vám podává medikamenty, ale léčbu tabletami je možno kombinovat s dalšími podpůrnými produkty.

Na základě zkušeností můžete využít  nabídku následujících produktů:

I když hemoroidy provázejí lidstvo odnepaměti, jejich příčina není tak úplně známá. Víme ale, že při jejich vzniku hraje roli řada faktorů. 

 • dědičnost,
 • nedostatek pohybu, dlouhé sezení,
 • hemoroidy bývají častější u některých profesí, například u řidičů z povolání; nepravidelné vyprazdňování (zácpa i průjem),
 • špatné stravovací návyky, nedostatek tekutin a vlákniny dráždivé potraviny, alkohol,
 • nadváha,
 • zvýšený nitrobřišní tlak (těhotenství, tlačení na stolici při zácpě, zvedání těžkých předmětů),
 • věk.

Hemoroidůmmůžeme předejít, odstraníme-li všechny ovlivnitelné rizikové faktory.

 • Omezit, vyhýbat se konzumaci potravin, které mohou dráždit (kořeněná jídla, alkohol, nadměrné množství kávy).
 • Dostatečný denní příjem tekutin, tj. 1,5 - 2 litry denně!
 • Pravidelný aktivní pohyb, např. plavání, chůzi a turistiku, cvičení.
 • Vyhýbat se aktivitám, které vyžadují dlouhé setrvání vsedě: cyklistika, jízda na motocyklu.
 • Dostatečné zastoupení vlákniny ve stravě: celozrnné pečivo, ovoce, zelenina.
 • Vymezit si čas na pravidelnou stolici k vytvoření podmíněného reflexu, nejlépe ráno po vypití sklenice vody.

Alunit Natural Veil

Z tohoto 100% přírodního krystalu je možné vytvořit roztok pro sedavou koupel. 

Fytogel Slaviton

Mezi byliny, jejichž extrakt je v tomto gelu obsažen patří například i kaštan koňský, který je častou součástí krému na hemoroidy, záněty žil, křečové žíly apod. Dále obsahuje heřmánek zklidňující podrážděnou pokožku a třezalku tečkovanou se silnými protizánětlivými schopnostmi. 

Jemný mycí gel s koloidním stříbrem. Obsahuje protizánětlivé a zklidňující přírodní výtažky z bylin. 

Vnější hemoroidy často provází zánět pokožky v okolí řitního otvoru. Je způsoben tím, že při prolapsu se na pokožku dostane i hlen se zbytky stolice, pokožku podráždí a poruší její přirozenou obranyschopnost. Pokožku pak mohou snadněji osídlit bakterie a kvasinky, jež způsobují svědění a pálení. Tento gel Vám s tímto problémem může výrazně pomoci. 

Vnitřně doporučuji užívat

Tablety s extraktem z jader vinné révy

- působí pozitivně v prevenci i léčbě cévních a oběhových onemocnění ( žilní nedostatečnost, periferní onemocnění cév nebo křečové žíly. )

- je prospěšný pro řadu kardiovaskulárních chorob jako je špatná cirkulace a vysoká hladina cholesterolu.


Bylinné obklady (vložky)

Díky obsahu léčivých bylin je vhodné tyto vložky použít jako tzv. suchý obklad, urychlí hojení a regeneraci.  Mohou je samozřejmě používat i muži, díky prodyšné vrstvě ze 100% bavlny jsou prodyšné a nehrozí proto zapařování intimních partií. 

VOLUPTA + 

Proč je Volupta + tak unikátní? Základ její receptury je unikátní objev medicíny, který získal v roce 1998 Nobelovu cenu. Objev oxidu dusnatého jako signální molekuly v kardiovaskulárním systému. Dnes je úspěšně používán v kardiologii, gynekologii, onkologii, stomatologii, chirurgii .... 

 Přirozeným způsobem tvorby oxidu dusnatého v těle je Arginin. L- arginin ve Voluptě spouští procesy hojení. 


Jako bývalá pedikérka jsem opravdu zastánce kvalitní mokré pedikúry. Už během své praxe jsem hodně využívala produkty a postupy které jsou trochu jiné, jsou sestaveny na principech Tradiční Čínské Medicíny.

Perly jsou oblíbené už od pradávna. Panovníci nosili šaty zdobené pravými perlami, nosila je i Kleopatra. V antickém Řecku platily perly za symboly čistoty, v Indii se jimi zdobily štíty válečníků.

Tmavé skvrny patří mezi časté problémy, které ženy řeší. Projevují se nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Často říkáme, "stařecké skvrny", protože kvůli nim pokožka vypadá starší. Ale není to tak docela pravda, protože dávno nejsou záležitostí starší generace.

Tradiční čínská medicína spojuje duben s játry. Z jarní únavy nemůžeme vinit přírodu, ale nás, protože naším přístupem k sobě samým bráníme správnému toku energie. A co s tím vším mají společného naše játra?